Këmbimi valutor 22 prill/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Apr 22, 2024 | 8:08
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar do blihet me 94.6 lekë dhe do shitet me 95.5 lekë.

 

kembimi

Monedha evropiane euro do blihet me 100.9 lekë dhe do shitet me 101.6 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 103.4 lekë dhe do shitet me 104.4 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 116.8 lekë dhe do shitet me 118 lek.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura