Këmbimi valutor 22 maj/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

May 22, 2023 | 7:40
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 102.6 lekë dhe do të shitet me 103.4 lekë.

dollari euro

Monedha evropiane euro do të blihet me 111.1 lekë dhe do të shitet me 111.9 lekë.

Franga zvicerane sot do blihet me 113.6 lekë dhe do të shitet me 114.6 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 127.3 lekë dhe do shitet me 128.4 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura