Këmbimi valutor 20 maj/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

May 20, 2024 | 8:03
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 91.9 lekë dhe do shitet me 92.8 lekë.

 

kembimi

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 100.7 lekë dhe do shitet me 101.7 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 116.4 lekë dhe do shitet me 117.3 lekë.

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura