Këmbimi valutor 20 maj/ Me sa blihen dhe shiten euro dhe dollari! Çfarë ndodh me monedhat e tjera

May 20, 2023 | 7:45
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 102.5 lekë dhe do të shitet me 103.5 lekë.

kembimi

Monedha evropiane euro do te blihet me 111 lekë dhe do të shitet me 111.9 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do të blihet me 113.5 lekë dhe do të shitet me 114.5 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 127.1 lekë dhe do shitet me 128.1 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura