Këmbimi valutor 16 maj/ Euro ringrihet, me sa blihet dhe shitet dollari! Çfarë ndodh me monedhat e tjera

May 16, 2023 | 8:20
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 102.1 lekë dhe do të shitet me 103 lekë.

kembimi

Monedha evropiane euro do te blihet me 111.2 lekë dhe do të shitet me 111.8 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do të blihet me 113.4 lekë dhe do të shitet me 114.4 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 127.2 lekë dhe do shitet me 128.5 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura