Këmbimi valutor 15 shtator/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Sep 15, 2023 | 12:10
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99.4 lekë dhe do shitet me 100.6 lekë.

kembimi2

Euro do blihet me 106.1 lekë dhe do shitet me 107.3 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110.3 lekë dhe do shitet me 111.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 123 lekë dhe do shitet me 124.3 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura