Këmbimi valutor 15 nëntor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Nov 15, 2023 | 10:00
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 95.4 lekë dhe shitet me 96.7 lekë.

kembimi1

Monedha evropiane sot blihet me 103.8 lekë dhe do shitet me 104.5 lekë, ndërsa franga zvicerane blihet me 106.8 lekë dhe shitet me 108.2 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 118.4 lekë dhe do shitet me 120 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura