“Jemi në pikën më të afërt që mund të kemi qenë ndonjëherë”- Katari për marrëveshjen për lirimin e pengjeve: Ky ndërmjetësim do të ketë sukses edhe për…

Nov 21, 2023 | 16:44
SHPËRNDAJE

Katari është në “pikën më të afërt” që ka qenë “ndonjëherë” për të arritur një marrëveshje të rënë dakord midis Izraelit dhe Hamasit, për lirimin e pengjeve, tha zëdhënësi i ministrisë së jashtme të vendit.

231118204602-hamas-hostages-tel-aviv-111123

Katari ka ndërmjetësuar bisedimet mes dy palëve në përpjekje për të arritur një marrëveshje prej javësh.

“Jemi duke punuar drejt arritjes së një marrëveshjeje dhe tani jemi në pikën më të afërt që kemi qenë ndonjëherë në arritjen e një marrëveshjeje”, tha Majed Al Ansari.

“Jemi shumë optimistë, jemi shumë shpresëdhënës, por gjithashtu jemi shumë të prirur që ky ndërmjetësim të ketë sukses në arritjen e një armëpushimi humanitar.”

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura