“Jam e martuar dhe fantazoj s*ks me meshkuj të tjerë”, habit 26-vjeçarja: Ndihem sikur po tradhtoj bashkëshortin! Nuk ja them dot sepse…

Sep 7, 2023 | 15:31
SHPËRNDAJE

Një 26-vjeçare ka habitur psikologen e saj me mesazhin që i kishte dërguar, tek tregonte se nuk reshte dot së menduari se si do të ishte seksi më burra të tjerë, përveç burrit të saj.

marredhenie

Në një artikull të “The Sun”, teksa ka ndarë mesazhin e 26-vjeçares së martuar, psikologia është shprehur se fantazi të tilla nuk janë domosdoshmërish në të keqe të lidhjes me partnerin aktual që keni, por mund të shihen edhe si një mundësi për ta përmirësuar atë.

“Nuk mund të ndaloj së menduari se si do të ishte seksi me burra të tjerë edhe pse jam i martuar. Unë jam 26 vjeç dhe kam bërë seks vetëm me një burrë, burrin tim, i cili është 27 vjeç. Ne kemi qenë bashkë që kur isha 18 vjeç dhe më mundojnë mendimet që më mungojnë seksualisht. Nuk ka sesi do të doja ta lija ndonjëherë, por kohët e fundit kam menduar më shumë për këtë.

Ka arritur në një pikë ku unë jam duke fantazuar për burra të tjerë gjatë gjithë kohës. Ndihem e pabesë, si ta kapërcej këtë? Nuk mund të flas me burrin tim për këtë sepse do ta lëndoja dhe nuk do ta fal kurrë veten”, shprehet 26-vjeçarja.

A është diçka e tillë normale?

Të jesh në një marrëdhënie të përkushtuar do të thotë të marrësh parasysh atë që personi tjetër dëshiron po aq sa ju. Psikologia shprehet se shpesh herë, të fantazosh seks me burra të tjerë nuk do të thotë se po flak lidhjen tënde.

Psikologia thotë se nëse pyesni veten nëse kjo është një nevojë e thellë dhe e paplotësuar, apo është kurioziteti dhe frika e humbjes që ushqehet nga mediat sociale dhe pornografia në internet, mos u sqetësoni.

Takimi me shumë njerëz mund të çojë në shumë thyerje zemre. Nëse në përgjithësi jeni mirë së bashku, konsiderojeni veten me fat në vend që të mendoni se keni humbur.

“Nëse jeni pas përvojave të reja dhe emocionuese seksuale, provoni të eksperimentoni forma të reja me burrin tuaj”, sugjeron psikologia.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura