Iu gjetën në magazinë një sasi fishekzjarrësh, procedohet penalisht pronari që administronte biznesin

Dec 8, 2023 | 9:51
SHPËRNDAJE

Policia e Dibrës ka gjetur dhe sekuestruar në magazinën e një biznesi një sasi fishekzjarrësh dhe kapsollash.

88D775C1-01FD-49C0-BA19-C446357E9043

Foto ilustruese

Për pasojë është proceduar penalisht pronari që administronte biznesin dhe i shiste lëndët piroteknike kontrabandë

Në magazinë u gjetën, 733 kapsolla dhe 344 fishekzjarrë të kalibrave të ndryshme.

Kujtojmë që ministri i Brendshëm, Tualant Balla pak ditë më parë nënshkroi marrëveshjen për ndalimin e zhurmave dhe vendosi afate kohore për lejimin e përdorimit të fishekzjarreve, që janë datat 27 dhjetor – 1 janar.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura