Iu gjetën doza kokaine në banesë, vihet në pranga 30-vjeçari shqiptar në Itali

Feb 22, 2024 | 14:05
SHPËRNDAJE

Karabinierët e Seksionit Operativ të Perugias kanë arrestuar një 30-vjeçar me origjinë shqiptare, i cili së fundmi kishte mbërritur në Itali.

policia italiane

Ai akuzohet për veprën penale të posedimit të lëndëve narkotike me qëllim trafikim.

Gjatë një shërbimi kontrolli territorial, policia vërejti sjelljen e dyshimtë dhe vendosën të ndërhynin për ta kontrolluar.

Pas një kontrolli personal dhe në shtëpi , të riut iu gjetën 20 doza kokaine , 1790 euro cash në kartëmonedha të prerjeve të ndryshme, një telefon celular që dyshohet se përdoret për veprimtari të paligjshme, një peshore precize dhe material për paketim droge.

Pas arrestimit, 30-vjeçari u dënua me një vit burg dhe një mijë euro gjobë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura