Italia do të luajë Europianin e 11-të në histori, ja cilat janë kombëtaret që janë kualifikuar më shumë herë 

Nov 21, 2023 | 0:06
SHPËRNDAJE

Italia siguroi mes vuajtjesh kualifikimin në Europian, që ishte i 11-ti në histori për të kaltrit. Barazimi 0-0 ndaj Ukrainës në stadiumin e Levekusen, solli kualifikimin e skuadrës së Spaletit, që e mbylli grupin me pikë të barabarta me Ukrainën.  

SPALETI

Për sa i përket statistikave, vlen të theksohet se Gjermani dhe Spanja janë 2 kombëtaret që janë kualifikuar më shumë herë në historinë e Europianit.  “Pancerat” kanë mundur të sigurojnë 14 herë kualifikimin, ndërsa iberikët 12 herë.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura