I vuri lëndë plasëse një magazine në Durrës, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori

May 15, 2024 | 13:35
SHPËRNDAJE

Policia e Durrësit ka identifikuar dhe shpallur në kërkim autorin, i cili një ditë më parë (14 maj) i vuri lëndë plasëse një magazine në pronësi të shtetasit L.M, 50-vjeç.

441251204_835366938628653_3755455413531675537_n

Si pasojë e shpërthimit, për fat të mirë nuk pati lëndime në njerëz, por vetëm dëme materiale.

Autori është identifikuar si shtetasi me iniciale E.B, 24 vjeç, banues  në fshati Rrotull.

Njoftimi i policisë:

Durrës

Vuri lëndë plasëse në një magazinë, Policia identifikon autorin dhe vijon punën për kapjen e tij.

Menjëherë pas njoftimit , rreth orës 23:45, të datës 14.05.2024, se në magazinën në pronësi të shtetasit L. M., 50 vjeç, në fshatin Shkafane, kishte ndodhur një shpërthim (me pasojë vetëm dëme materiale), shërbimet e Postës së Policisë Manzë kanë shkuar në vendngjarje.

Si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore është identifikuar autori i dyshuar i rastit, shtetasi E. B., 24 vjeç, banues në fshatin Rrotull.

Vijojnë kërkimet për kapjen e tij, si dhe në drejtimin e Prokurorisë së Durrësit, vijojnë hetimet për të provuar ligjërisht rrethanat e këtij rasti.

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura