Horoskopi seksual: Si do të jetë gushti për çdo shenjë të zodiakut?

Aug 3, 2022 | 10:20
SHPËRNDAJE

Sfera e erosit do të bëhet më pak statike dhe më e gjallë për të gjithë. Shenjë për shenjë, le të zbulojmë se si do të jetë jeta seksuale e çdo shenje horoskopi…  

DASHI

AI- Fillimi i muajit nuk do jetë veçanërisht i këndshëm dhe Afërdita në aspektin disonant do krijojë tensione të mëdha brenda shtëpisë. Megjithatë, kur ajo të kalojë te Luani, sfera e erosit do të rilindë dhe do të keni mundësinë të kaloni momente pasionante me një të dashur të ri, i cili do të dijë saktësisht se çfarë të bëjë për t’ju bërë të kënaqur.

AJO- Një zhgënjim i kohëve të fundit në dashuri mund t’ju bëjë të filloni muajin të ndrydhur sa i përket sferës sentimentale dhe seksuale. Afërdita do ju vijë në ndihmë nga data 12 dhe do të nisë aventura të reja që janë të destinuara të rriten.

DEMI

AI -Marsi në Shenjën tuaj deri në 20 do t’ju bëjë veçanërisht energjikë dhe do t’ju shpërblejë shkathtësinë tuaj sa herë që do të hidhni hapin e parë me një lidhje të re që do të tërheqë interesin tuaj. Afërdita, megjithatë, në gjysmën e dytë të muajit mund të sjellë probleme. Do të ishte më mirë t’i tregoni partnerit tuaj qartë se cilat janë pritshmëritë tuaja.

AJO- Gushti do të jetë një muaj me ulje-ngritje për sa i përket sferës së erosit. Nëse filloni një marrëdhënie që bazohet në themel të seksit, nuk mund të prisni që papritmas të bëhet një lidhje serioze dhe që partneri t’ju ofrojë të bëni plane për jetën së bashku. Shijoni kënaqësitë e jetës, por mos u bëni shumë kërkues. Nuk ia vlen.

BINJAKËT

AI- Stresi dhe vapa e verës mund t’ju bëjnë që muajin ta nisni paksa të përmbajtur, por me hyrjen e Marsit tek Binjakët jeta juaj seksuale do të marrë një kthesë. Do të jeni të palodhur dhe do të bëni të lumtur partnerin tuaj. Shfaqjet tuaja të dhomës së gjumit do të jenë të përsosura.

AJO- Një skenë e vogël xhelozie në fillim të muajit mund të ndihmojë në rindezjen e pasionit mes jush dhe partnerit tuaj. Bëhuni gati për të përjetuar netë të nxehta dhe plot ngjarje që do t’i mbani mend gjatë.

GAFORRJA

AI– Lilith në shenjën tuaj do ta bëjë muajin gusht veçanërisht intrigues për gjithçka që lidhet me sferën e erosit. Nëse keni dëshira që nuk ia keni rrëfyer askujt, tani është koha të përfshini partneren tuaj sepse ajo do të jetë e lumtur që do të jetë në gjendje t’ju kënaqë. Megjithatë, në fund të muajit mund të përjetoni një rënie energjie.

AJO- Me Venusin në shenjën tuaj, do ta nisni muajin në një mënyrë romantike dhe të lezetshme. Do të ndiheni të kënaqur nga vëmendja e vazhdueshme e dikujt që do të tregojë interes për t’ju njohur vërtet dhe jo vetëm seksualisht.

LUANI

AI – Me Marsin në Dem deri në datën 20, muaji gusht nuk duket të jetë veçanërisht emocionues përsa i përket fushës së erosit dhe shpesh do të ndiheni të stresuar nga orari juaj i punës. Afërdita në Luan do t’ju kujtojë se është një grua e re që mezi pret që t’i propozoni për të dalë dhe për të darkuar së bashku (dhe jo vetëm).

AJO– Muaji nuk do të hapet mjaftueshëm romantik dhe tërheqës për shijen tuaj, por gjithçka pritet të bëhet më mirë. Nga data 12 do të mund të mbështeteni te Venusi në Shenjën tuaj për të parë lindjen e dashurive të reja. Nga data 20 Marsi nuk do të jetë më disonant dhe më në fund do të takoni dikë që di të kënaqë dëshirat tuaja më imagjinative dhe të çuditshme erotike.

VIRGJËRESHA

AI -Marsi do të shënojë muajin gusht për të mirë apo për keq për sa i përket sferës së Erosit. Deri në 20 do të ndiheni në formë dhe do të kaloni një natë me pasion të pastër, me një të dashur me të cilin do të gjeni një ndjenjë të çmendur. Më pas do të ketë një rënie të libidos dhe mund të jeni ju që do të refuzoni propozimet që do t’ju bëhen nga një femër shumë simpatike.

AJO– Nëse dëshironi të takoni një të dashur që di të kënaq, duke ju bërë të jetoni momente pasioni të çmendur, do t’ju duhet t’i shfrytëzoni para datës 20. Marsi në Demi do të favorizojë takime të reja sidomos me partnerët e huaj. Megjithatë, me Marsin te Binjakët, mund të zhgënjeheni nga një njeri që do të jetë vërtet i mirë vetëm në biseda të vogla. Jini të kujdesshëm!

PESHORJA

AI –Fillimi i muajit mund të jetë pak zhgënjyes, veçanërisht nëse keni të bëni me femra që do të kenë pretendime absurde ndaj jush, por nuk do t’ju japin asnjë grimë dashuri apo butësi. Marsi te Binjakët, nga 20, do të sjellë një frymë të freskët dhe do t’ju bëjë të jetoni aventura të reja me të dashuruarit që do t’ju bëjnë të ndiheni seksi dhe me një prekje magjike.

AJO– Mos e mashtroni veten se një mashkull me të cilin keni filluar të takoheni disa javë më parë mund të vendosë të bëjë një angazhim serioz me ju. Është më mirë të mbyllni marrëdhënien tuaj menjëherë dhe të shkoni të kërkoni një partner të ri. Mund ta takoni në një udhëtim dhe tërheqja seksuale mes jush do të jetë menjëherë e shkëlqyer. Kapeni ditën dhe shijoni jetën!

AKREPI

AI -Marsi në Dem do ju bëjë të mërzitur për pjesën më të madhe të muajit dhe do të largojë nga ju edhe një person që ka pozuar gjithmonë me dashamirësi dhe ëmbëlsi ndaj jush. Do të jeni në gjendje të rikuperoni, por nuk është e sigurt që gjërat do të kthehen si më parë. Afërdita në Luan, nga data 12, nuk garanton sukses as në fushën e dashurisë dhe as në atë seksuale.

AJO– Këtë muaj fillimisht do t’ju duhet të merreni me tranzitin disonant të Marsit, të cilit më pas do t’i bashkohet ai i Venusit. Do të duket pothuajse e pamundur të gjeni një partner që di të respektojë nevojat tuaja dhe t’ju bëjë të ndiheni të dashur dhe të dëshiruar. Duhet të përpiqeni të mos ngatërroni dashurinë dhe seksin, në mënyrë që të shijoni të paktën disa momente pasioni.

SHIGJETARI

AI -Stresi këtë muaj do të jetë veçanërisht i lartë dhe nuk do të jetë e lehtë të gjeni kohë për t’u çlodhur dhe për të shijuar një mbrëmje plot eros dhe pasion. Venusit nuk do ju mungojnë disa takime emocionuese, por fizikisht do ndiheni të kulluar dhe do rrezikoni të mos përfundoni atë që keni premtuar. Relaksohuni dhe prisni që situata të qetësohet.

AJO– Afërdita në Gaforre në fillim të muajit do t’ju shtyjë në krahët e ish-it, por mos e mashtroni veten se një natë së bashku mund të nënkuptojë vulën e një pakti dashurie. Megjithatë, situata është e destinuar të vazhdojë, me ulje-ngritje. Ndjenja, në fakt, do të mbetet e fortë, por mundësitë për të kaluar pak kohë së bashku do të pakësohen.

BRICJAPI

AI – Edhe pse Venusi ju bën jo shumë të ëmbël dhe të butë në fillim të muajit, me Marsin në Dem do të ketë raste në të cilat mund të përjetoni momente pasioni angazhues me një dashnor që ka qenë gjithmonë në gjendje të ndezë trupin tuaj më mishor dhe dëshirat e zjarrta.

AJO– Marsi në Dem do ta bëjë muajin gusht mjaft të kënaqshëm për sa i përket sferës së erosit. Është e rëndësishme që të mos prisni që një burrë me të cilin e shihni veten herë pas here mund të vendosë në mënyrë magjike t’ju prezantojë me familjen e tij. Jini të durueshëm dhe lërini gjithçka të marrë rrugën e vet. Seksualisht sigurisht që nuk do të zhgënjeheni.

UJORI

AI– Jo vetëm që Marsi do të jetë disonant deri në datën 20, por nga data 12 edhe Afërdita do të jetë e keqe dhe do të sjellë pengesa dhe ngjarje të papritura sa herë që vendosni të organizoni një dalje romantike. Jini të durueshëm dhe merrni pak kohë për të pushuar dhe për të rifituar energjinë. Me Marsin tek Binjakët do të mund të kompensoni kohën e humbur. Ju presin netë të paharrueshme!

AJO- Me Marsin në Dem deri në datën 20 të muajit, mund të keni të bëni me një mashkull që do ju bëjë premtime pa i mbajtur kurrë ato. Ai përpiqet të prishë këtë marrëdhënie dhe fillon të krijojë hapësirë për të mirëpritur diçka të re në jetën tuaj. Marsi te Binjakët premton takime romantike, pasionante, emocionuese dhe dërrmuese. Fundi i muajit do t’ju habisë.

PESHQIT

AI –Pjesa e parë e muajit sigurisht që do të jetë më e mira për të përjetuar shumë aventura të reja verore, pa bërë shumë plane për të ardhmen. Me hyrjen e Marsit në Binjakët, nga 20, sigurisht që nuk do të keni dëshirë të vazhdoni marrëdhënie që janë ende të papjekura. Do të ketë angazhime të tjera familjare dhe shtëpiake që do të kërkojnë vëmendjen tuaj.

AJO- Me Venusin në Gaforre, 12 ditët e para të muajit mund të jenë më të mirat për të bërë takime të reja, por jo domosdoshmërisht zgjat shumë. Me Marsin te Binjakët, pas të 20-ave, rrezikoni të përfshiheni në një marrëdhënie që do të jetë burim stresi dhe jo kënaqësie. Mundohuni të ndaloni historitë që ju duken toksike që në fillim.

/Revista Psikologji

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura