Grabiti para e bizhuteri në një banesë, arrestohet 35-vjeçari

Apr 18, 2024 | 11:21
SHPËRNDAJE

 

Policia ka arrestuar një 35-vjeçari, i cili akuzohet se grabiti para, bizhuteti dhe sende me vlerë në një banesë në fshatin Krajë të Shkodrës.

arrestim

Autorii dyshuar i grabitjes së ndodhur më 21 mars është identifikuar si shtetasi me iniciale D. Ç., banues në fshatin Mollaz, Skrapar.

Gjithashtu, vijon puna për të zbardhur vjedhje të tjera që mund të ketë kryer ky shtetas.

 

Njoftimi i policisë:

Komisariati i Policisë Shkodër, në kuadër të planit operacional “Sundimi i ligjit”, me qëllim zbardhjen e vjedhjes së një shume parash, disa bizhuterive dhe sendeve të tjera me vlerë, më datë 21.03.2024, në banesën e një 47-vjeçareje, në fshatin Krajë, kreu veprimet hetimore dhe dentifikoi e kapi autorin e dyshuar, shtetasin D. Ç., 35 vjeç, banues në fshatin Mollaz, Skrapar.

Gjithashtu, vijon puna për të zbardhur vjedhje të tjera që mund të ketë kryer ky shtetas.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura