“Gjendja për jetën është kritike”- Autoritetet sllovake konfirmojnë: Sulmi me armë ndaj kryeministrit ishte atentat

May 15, 2024 | 16:15
SHPËRNDAJE

Autoritetet sllovake kanë konfirmuar se sulmi me armë ndaj kryeministrit të vendit Robet Fico ishte një atentat.

robert fico

“Një zëdhënës i ministrisë së brendshme sllovake konfirmon se një atentat është kryer ndaj kryeministrit sllovak Robert Fico”, raporton BBC.

Ndërkohë gjendja e tij shëndetësore është e rëndë.

Në faqen e Robert Ficos në Facebook thuhet se “se kryeministri sllovak u qëllua disa herë dhe aktualisht është në një gjendje të rrezikshme për jetën dhe se ai po transportohet me helikopter në qytetin e afërt të Banska Bystrica”.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura