Gazetarja i jep një thes miell gjyqtarit të ‘varfër’ të Administratives!

Jan 31, 2017 | 19:37
SHPËRNDAJE

Dita e sotme (31 janar) shënon edhe përmbylljen e afatit për plotësimin e formularëve të vetëdeklarimit nga ana e gjyqtarëve dhe prokurorëve.

Emisioni “BOOM” në Rtv Ora News, e ka monitoruar me kujdes këtë proces, duke sjellë rastin e një gjyqtari në Gjykatën Administrative në Tiranë, i cili rezulton të jetë i varfër.

Screenshot_6-19

Emisioni BOOM ka siguruar deklaratën e tij të pasurisë, ku gjyqtari figuron i varfër dhe i zhytur në hua deri në vitin 2040.

Në formularin e deklarimit të pasurisë, ky gjyqtar figuron që edhe për një makinë me vlerë 2 mln lekë të vjetra, ky gjyqtar është bashkëkreditor me babain e tij.

Pas amortizimit të makinës, bashkëshortja i ka blerë një makinë me kursimet e saj. Emisioni BOOM i ka lënë një thes me miell në dyert e gjykatës, gjykatësit në fjalë i shoqëruar me një shënim përkatës.

Gazetarja: Në formularin e deklarimit të pasurisë, ju rezultoni tejet i varfër. Keni nevojë për ndihma, ushqime?

Gjyqtari: Ka organe kompetente Vettingu. Nga cili tv jeni ju?

Gazetarja: Jemi nga Ora News!

Gjyqtari: Mund të flasim, se kemi një gjykim bashkë!

 

/Ora News/

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura