Gati të shkarkohej përpara disa javësh, Roma merr vendimin final për Zhoze Murinjon

Dec 5, 2023 | 10:14
SHPËRNDAJE

Zhoze Murinjo rrezikonte shkarkimin përpara disa javësh nga Roma, me klubin që nuk dukej i kënaqur nga rezultatet e fundit.

murinjo - air albania

Por fitoret e njëpasnjëshme dhe futja në garë për një vend në Ligën e Kampionëve duket se kanë bërë që verdhekuqtë të ndryshojnë mendje.

Në Itali janë të sigurt se Roma do t’ia besojë stolin 60-vjeçarit deri në fund të sezonit, atëherë kur përfundon dhe kontrata e tij.

Më pas do të shihet vazhdimësia në rezultate dhe dëshira e portugezit nëse do të vazhdojë me kryeqytetasit ose jo, edhe pse kjo gjë duket pak e vështirë të ndodhë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura