Sërish tensione përpara Bashkisë Tiranë, protestuesit përplasen me efektivët, tentojnë të heqin barrierat metalike! Hidhen bomba molotov

May 14, 2024 | 12:32
SHPËRNDAJE

Tubimi para Bashkisë Tiranë është shoqëruar sërish me tensione mes protestuesve dhe policisë. 

 

Protetuesit kanë tentuar të heqin gardhin metalik të vendosur përpara Bashkisë, ndërsa godina është rrethuar nga efektivët e policisë.

Gjatë përplasjes mes tyre janë hedhur edhe bomba molotov, ashtu si edhe në nisje të protestës, në drejtim të Bashkisë Tiranë.

Opozita dhe Aleanca për Mbrojtjes janë në protestë për dosjen 5 D, ku zyrtarë dhe ish-drejtorë të Bashkisë u arrestusar me urdhër të SPAK.

Protesta momentet e tensionit bashkia e Tiranes-molotov-policia (8) Protesta momentet e tensionit bashkia e Tiranes-molotov-policia (7) Protesta momentet e tensionit bashkia e Tiranes-molotov-policia (6) Protesta momentet e tensionit bashkia e Tiranes-molotov-policia (5) Protesta momentet e tensionit bashkia e Tiranes-molotov-policia (4) Protesta momentet e tensionit bashkia e Tiranes-molotov-policia (3) Protesta momentet e tensionit bashkia e Tiranes-molotov-policia (2) Protesta momentet e tensionit bashkia e Tiranes-molotov-policia (1)


NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura