FOTOT/ Ja cilët janë dy kokat e trafikut të armëve me Greqinë

May 22, 2016 | 17:30
SHPËRNDAJE

Gjykata e Tiranës ka lënë ditën e sotme në burg dy kokat e trafikut të armëve dhe municioneve luftarake që u arrestuan dje në një operacion madhor nga Policia.

Trafikantet-e-armeve
Adil Mersinllari dhe Bledar Muçollari

Ata janë Adil Mersinllari, 42 vjeç dhe Bledar Muçollari 32 vjeç. Ata akuzohen për trafik të armëve brenda dhe jashtë shtetit.

Bashkë me ta, u shoqëruan në total 16 persona. Policia kishte kohë që i gjurmonte trafikantët e armëve që u kapën me 23 predha granata-hedhëse, 2 mitraloza, 3 murtaja, 216 karikatorë dhe 1640 fishekë.

U desh të infiltrohej një agjent i Policisë që të zbulohej grupi i trafikantëve. “Panorama Online” sjellë edhe foton e dy trafikantëve që kanë mbetur në burg ditën e sotme me vendim gjykate.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura