FOTO/ Ukraina prezanton kartëmonedhat kushtuar dy-vjetorit të luftës me Rusinë

Feb 23, 2024 | 18:52
SHPËRNDAJE

Kartëmonedhat kushtuar përvjetorit të dytë të pushtimit rus në Ukrainë janë prezantuar në bankën kombëtare të Ukrainës në Kiev.

222

Publikimi i tyre vjen ndërsa Ukraina vazhdon përpjekjet e saj për të arritur një përparim në luftën e saj dyvjeçare.

Ukraina aktualisht po përballet me mungesa akute municionesh dhe po kërkon më shumë armë për ta ndihmuar atë ta bëjë këtë.

3333 111

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura