Fibank Albania – Sponsor Gjeneral i Festivalit Operistik Ndërkombëtar “Marie Kraja”

Mar 29, 2024 | 16:08
SHPËRNDAJE

Fibank Albania është krenare të jetë për të dytin vit radhazi sponsori gjeneral i Festivalit Ndërkombëtar të Këngëtarëve Operistike “Marie Kraja”, një fener i ekselencës artistike me pjesëmarrjen e vokalistëve të talentuar nga e gjithë bota.

FIBANk

Ky event prestigjioz, këtë vit ka edicionin e tij të 20-të dhe feston bukurinë e përjetshme të muzikës operistike që shfaq interpretues të shquar. 16 këngëtarë nga 4 kontinente performojnë në një garë spektakolare gjatë dy netëve magjike, 28 dhe 29 Mars 2024.

Si sponsor i përgjithshëm, Fibank Albania luan një rol kyç në mbështetjen e këtij eventi të mrekullueshëm kulturor. Duke sponsorizuar këtë festival, Fibank Albania mbështet aktivitetet kulturore të vendit, veçanërisht ato cilësore si Marie Kraja dhe është pjesë e disa projekteve që mbështesin artin dhe kulturën ashtu si edhe aktivitete të tjera në funksion te zhvillimit të shoqërisë.

Këngëtarë nga e gjithë bota kanë privilegjin të performojnë në Teatrin Kombëtar të Operas & Baletit. Ky vend historik rezonon me pasionin dhe madhështinë e traditës operistike. Festivali tërheq një juri të shquar ndërkombëtare. Regjisorët nga shtëpitë kryesore të operës gjermane, presidenti i “Opera Europa” dhe personalitete të tjera vlerësojnë shfaqjet. Ky konkurs operistik është shumë i rëndësishëm për këngëtarët që mund ta gjejnë veten të rekrutuar për produksionet e ardhshme operistike. Pjesëmarrësit kanë mundësinë të performojnë drejtpërdrejt në televizion, të transmetuar në kohë reale. Imagjinoni emocionin e ndarjes së artit tuaj me një audiencë globale! Festivali jep çmime të konsiderueshme, duke përfshirë 5,000 € për çmimin e parë. Këngëtarët dhe spektatorët përjetojnë emocionet e një gare të performancave të mrekullueshme.

9a828c3d-cb1f-41f5-82a1-22d640fb346d 0ebbb443-17a3-40a2-911a-718b50852c18 0b4eebab-611e-4fcf-bb9a-8bcbbd03289c 67572d0a-0517-491a-82e8-3fc6e8a42547 83ab33ea-c96d-4a8c-9956-e2467a723d3d b45bd71c-0e16-4929-9ccb-2d5b29a14c8d

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura