EMRI/ U qëllua me plumb në gjoks, ndërron jetë 60-vjeçari shqiptar në Greqi. Pistat e dyshimit për larje hesapesh

Nov 30, 2023 | 22:15
SHPËRNDAJE

Ajo çka fillimisht u raportua nga mediat greke si një incident me armë, ka përfunduar në tragjedi për 60 vjeçarin shqiptar i cili mori dy plumba në gjoks.

60 vjecari shqiptar ne greqi

Thimo Roland Droboniku, alias Thimi Roland Prifti, 60 vjeç, nuk ka mundur tu rezistojë plagëve të marra dhe pasi është dërguar me urgjencë në spital ka humbur jetën.

Në lidhje ma autorët, autoritete greke janë duke punuar për identifikimin e tyre, ndërsa dyshohet se kanë qenë dy ose më shumë autorë, të cilët pas atentatit janë larguar menjëherë nga vendngjarja.

Sipas asaj që shkruajnë mediat greke, 60-vjeçari nga Shqipëria dyshohet se është ekzekutuar për larje hesapesh.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura