EMRAT/ Shkatërrohen dy grupe të trafikut të drogë në Itali, në pranga 28 persona, shumica shqiptarë! 17 në kërkim. Si policia ra në gjurmë të tyre

Sep 19, 2023 | 20:30
SHPËRNDAJE

Autoritetet italiane kanë shkatërruar dy grupe të trafikut të kokainës, duke arrestuar në total 28 persona, ku mes tyre ka edhe shumë shqiptarë.

carabinieri-2-696x370

Operacioni i policisë i cili ka nisur nga mëngjesi i ditë së sotme (19 shtator) është zhvilluar në zonat Alba dhe Bra.

Ndërkohë mediat italiane raportojnë se 17 persona të tjerë janë shpallur në kërkim dhe mendohet se janë fshehur në Shqipëri.

Hetuesit italianë thonë se përmes klientëve arritën që të bien në gjurmët e shpërndarësve të drogës, duke identifikuar edhe bazat e tyre.

Gjatë kontrolleve janë sekuestruar:

860 gram kokainë

415 gram marijuanë

8.9 kg hashash

12,930 euro

600 gram vaj kanabisi

Pistoletë gjysmë automatike

22 fishekë 9X21;

6 fishekë të tjerë

Një banesë e përshtatur për kultivim kanabisi

Materiale për peshimin dhe paketimin e drogë

Të arrestuarit

 1. Serxho AVDULLA, lindur në Shqipëri më 28.08.1999;
 2. Lorenzo DOGS, lindur në Shqipëri më 07.11.2003;
 3. Antony IMPERATO, lindur në Novara më 04.04.2000;
 4. Florjan PERLIKA, i njohur si “Marco”, lindur në Shqipëri më 13.07.1994;
 5. Mevlut SHKALLA, i lindur në Shqipëri me 06.05.1997;
 1. Walid BADRANE i njohur si “Romario”, i lindur në Marok më 04.12.1997;
 2. Cosimo Giovanni CASILE lindur në Melito Porto Salvo më 22.09.1991;
 3. Mateo CEKA, lindur në Shqipëri më 29 gusht 2003;
 4. Marco FACCENDA, i lindur Canale  më 20.09.1978;
 5. Manuel GALLO, i datëlindjes 21.03.1992 banues në Sanfrè
 6. Alfred GJOHILANI, datëlindje 01.10.1983 në Shqipëri, banues në Pocapaglia
 7. Albert GJONAJ lindur ne Shqiperi me 30.08.1985, me banim Bra,
 8. Emanuel LLESHI, lindur ne Shqiperi me 03.05.1992, banues ne Pocapaglia
 9. Angjelin LOKANI, lindur ne Shkoder (Shqiperi) me 06.07.1987;
 10. Alessandro REMONDINO, lindur në Asti (AT) me 03.09.1985;
 11. Renato SHKOZA, lindur në Shqipëri më 16.08.1995;
 12. Klaudio TOPALLI, lindur Shqipëri më 02.09.2003;
 1. Salvatore Daniele CASTRONOVO, lindur në Moncalieri më 05.08.1982;
 2. Davide COCOLA, e lindur Bra më 9 korrik 1992;
 3. Luca FRANCO, lindur në Tiranë më 27.10.1971;
 4. Luca FRANDINO, lindur në Savigliano më 07.07.1985;
 5. Zef GJONI, i lindur Shqipëri më 22.03.1982;
 6. Irena GJONI, e lindur Shqipëri më 02.01.1990;
 7. Eliona LOKANI, e lindur Shqipëri më 25.08.1997;
 8. Adriano MATTIAUDA, lindur në Cuneo më 17.05.1970;
 9. Elio POLITANO, i lindur në Polistenë me 17.03.1982;
 1. Marco GARESIO lindur në Bra më 06.04.1993;
 2. Mirela LUFI, lindur në Shqipëri me 05.08.1986;

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura