EMRAT/ Arrestohet ish-kreu i Hipotekës së bashku me një person tjetër, ja për çfarë akuzohen

Feb 28, 2024 | 12:31
SHPËRNDAJE

Ish-kreu i Hipotekës në Gjirokastër, Florion Taçi është vënë në pranga nga policia së bashku me një person tjetër, shtetasin Alban Memishaj.

policia-vlore-1024x572-1-1

Te dy personat dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë falsifikuar dokumentet e disa pronave, duke përdorur vulën e një subjekti të palicencuar nga organet kompetente.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare arrestuan në flagrancë shtetasit F. T., 45 vjeç dhe A. M., 37 vjeç, të dy banues në Gjirokastër, pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë falsifikuar dokumentet e disa pronave, duke përdorur vulën e një subjekti të palicencuar nga organet kompetente”, thote policia.

Kujtojmë që Florion Taçi  ka qene ne kyre te Hipotekes nga viti 2019 – 2022.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura