E rëndë/ Shpërthen granata e vjetër, plagosen tre persona që ishin duke punuar tokën. Ja çfarë thotë policia për ngjarjen

Mar 19, 2023 | 13:21
SHPËRNDAJE

Tre persona kanë mbetur të plagosur mesditën e sotme në fshatin Kakavec të Prrenjasit pasi në momentin kur kanë qenë duke punuar tokën, ka shpërthyer një granatë e vjetër.

plagosje

Të plagosurit janë Olsi Elezi, 45 vjeç, Yllka Bishtogu 61 vjeçe dhe Viturie Bishtogu 58 vjeçe.

Policia bën me dije se ata kanë pësuar dëmtime të gjymtyrët e poshtme dhe janë dërguar në spital ku aktualisht janë jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë po punohet për të zbardhur rrethanat e plota të këtij aksidenti të rëndë.

Njoftimi i policisë

Në fshatin Kakavec, bashkia Prrenjas, rreth orës 12:00, shtetasi O. E. dhe shtetaset Y. B. dhe D. B., duke punuar tokën me bel, aksidentalisht ka shpërthyer dyshohet një granatë e vjetër dhe për pasojë, këta shtetas janë plagosur në gjymtyrët e poshtme, janë transportuar menjëherë në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Në momentin e shpërthimit të granatës, kanë qenë duke punuar edhe 2 vëllezërit, bashkëshortët e shtetaseve të mësipërme, të cilët nuk kanë pësuar dëmtime.

Grupi hetimor vijon punën në vendngjarje për sqarimin e plotë të rrethanave të këtij rasti.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura