Dokumenti/ Përjashtimi i Berishës nga grupi parlamentar, nisin lëvizjet e para në PD, kërkohet mbajtja e një referendumi: Ekziston rreziku që…

Sep 15, 2021 | 11:16
SHPËRNDAJE

Nisin lëvizjet e para brenda PD-së pas përjashtimit të Sali Berishës nga grupi parlamentar. “Panorama.al” ka siguruar peticionin e anëtarëve të FRPD-së për zhvillimin e një referendumi brenda partisë lidhur me këtë përjashtim.

Kryesia e Forumit Rinor të PD, i është drejtuar me një kërkesë peticion Serketarit të Përgjithshëm Gazmend Bardhi, kryetarit të Këshillit Kombëtar Edi Paloka dhe Kryesisë së PD, për vendimin e kryetarit Lulzim Basha për përjashtimin nga grupi parlamentar të deputetit Sali Berisha.

“Duke e konsideruar këtë veprim në shkelje të plotë të statutit, parimeve, vlerave të PD si dhe rrezikun që mbart për përcarjen e thellë dhe të parikuperueshme të saj kërkojmë që ky veprim ti nënshtrohet me domosdoshmëri një referendumi në anëtarësinë e partisë si të vetmen rrugë për të ruajtur unitetin e PD”,  thuhet në shkresën e FRPD.

Ajo qe bie ne sy eshte se mes firmetareve qe kane kerkuar kete peticion eshte edhe djali i te ndjerit Sokol Olldashi, Glauk.

kerkese frpd

kerkese frpd3

kerkese frpd2

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura