Dhuna ndaj arbitrave në Rrogozhinë, reagon kapitenia e Vllaznisë: A do ta dënojnë Tiranën si Kamza?

May 26, 2023 | 8:15
SHPËRNDAJE

Një dhunë e pajustifikueshme u regjistrua në fundin e duelit mes Tiranës dhe Bylisit që përfundoi me rezultatin 2-2, teksa tifozët bardheblu, kapërcyen rrethimin e brendshëm duke sulmuar gjyqtarët.  

1-25

Reagimet kanë qenë të shumta pas ndeshjes, në lidhje me incidentin e shëmtuar, por pyetjen më të fortë e shtron kapitenia e Vllaznisë së femrave, njëkohësisht dhe lidere e kombëtares shqiptare, Megi Doçi. Ajo sjell në kujtesë ngjarjen e para disa viteve ku Kamza u përjashtua nga garat pasi zyrtari i saj sulmoi fizikisht arbitrin kryesor, Eldorjan Hamiti.  

Shulku-Megi-Doci

“Meqë edhe Tirana rrahën arbitrat si Kamza para disa viteve, ta shohim dënimin a do të jetë i njëjtë apo më i rëndë…!!! Mbetet për t’u parë, vend surprizash është….!”- shkruan Doçi në “Instastoryn” e publikuar.  

WhatsApp Image 2023-05-26 at 00.03.22

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura