Derbi Tirana-Partizani pritet të ndezë kryeqytetin, njihuni me duelet e sotme në Superiore

Dec 3, 2023 | 8:17
SHPËRNDAJE

Tre duele do të mbyllin javën e 15-të të Superiores.

Kategoria-Superiore

Në orën 13:30 do të luhet sfida Kukësi-Teuta ndërsa në orën 16:00 Dinamo do të presë Laçin.

Në orën 19:00 do të ndizet kryqytetit për shkak se zhvillohet derbi Tirana-Partizani.

Të dyja skuadrat do të kërkojnë fitoren edhe pse në letër “demat” janë më favoritë. Derbi i parë I sezonit u fitua nga të kuqtë dhe bardheblutë do të japin maksimumin që të ndodhë e kundërta sot.

NDESHJET

KUKËSI-TEUTA ORA 13:30

DINAMO-LAÇI 16:00

TIRANA-PARTIZANI 19:00

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura