ÇËSHTJA “XHOKOVIÇ”/ Në Australi janë të bindur, tenisti serb rrezikon 5 vite burg

Jan 12, 2022 | 11:59
SHPËRNDAJE

Ndërsa pret të lajmin nëse mund të qëndrojë në Australi, situata e Novak Xhokoviç pasurohet me detaje të tjera.

XHOKOVIC

Kampioni serb është rikthyer të flasë në rrjetet sociale, duke shpjeguar versionin e tij të fakteve që kanë të bëjnë me menaxhimin e pozitivitetit me COVID-19 dhe duke pranuar disa gabime që mund të komplikojnë pozicionin e tij, ku ka thënë se ka qenë i infektuar kur ka kryer një intervistë me një gazetar francez.

Sipas medias australiane “Crimes Act”, Nole do të rrezikonte pesë vjet burg për deklarata të rreme në lidhje me pozitivitetin me SARS-COV-2.

 

 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura