Bie WhatsApp! Përdoruesit e aplikacionit raportojnë probleme me dërgimin e mesazheve

Apr 3, 2024 | 20:28
SHPËRNDAJE

Aplikacioni popullor i mesazheve WhatsApp u ndërpre për disa përdorues anembanë globit sot në mbrëmje.

WhatsApp-logo-copy

Përdoruesit që përpiqeshin të identifikoheshin në aplikacionin ose në ueb WhatsApp, u përballën pamundësi për të dërguar SMS pasi shërbimi aktualisht nuk është i disponueshëm.

Siç shihet dhe në grafikun e DownDetector, duket një pamje të raporteve të problemeve të dorëzuara në 24 orët e fundit krahasuar me vëllimin tipik të raporteve sipas orës së ditës.

grafiku

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura