Berisha akuza Ramës: Kërcënon në mënyrë serioze integrimin e Shqipërisë, Tahirin e fute në  Kuvend se…

SHPËRNDAJE

Ish-kryeministri Sali Berisha në fjalën e tij pasi doli nga seanca plenare, ka akuzuar Edi Ramën se po bllokon integrimin e Shqipërisë në BE.

Berisha tha se  Rama ka bërë çdo gjë që të bllokonte, kur ka qenë në opozitë. Më tej Berisha tha e Rama ka dërguar mesazhe me gjuhë rrugaçi deputetëve të Bundestagut në Gjermani.

Në fund Berisha thasë  lejoi Tahirin, që të futej në kuvend se i dërguan mesazhe dje dhe ai u përgjigj sërish me gjuhë rrugaçi.

berisha1

Pjesë nga deklarata e tij

Rama e bllokoi komisionin Evropian në  vitin 2013. Ka futur bilbilat për të bllokuar marrëveshje ne stabilizim asocimit.  Ka lëshuar deklarata kur unë dërgova kërkesën, për tu anëtarësuar në BE. Ka protestuar me portretin e Enver Hoxhën, kur u anëtarësuam në NATO.

Mashtroi me tre lidhe për statusin e vendin kandidat. Të gjithë ata që lexojnë këtë raport është një raport i njëjtë me avitin 2016.

Në qoftë se ka një armik të vërteta kë Edi Ramën, i cili me gjuhë rrugaçi u dërgon mesazhe parlamentarëve të Bundestagut, të cilët janë personalitet shumë serioze. Por siç është e vërteta kanë një rol përcaktues për hapej ne negociatave.

Lejoi që të futej në Parlament, Saimir Tahiri i cili bëri takim me Gaz Demin dhe mesazhet ja çuan kur ishte në takim me Mogerinin. E patë si tha dje dua prova nga prokuroria  .

Edi Rama me këto qëndrime kërcënon, në mënyrë shumë serioze hapjen e negociatave këtë vitë.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.