Bardhi sulmon deputetët e Bashës: Ja mesazhi që kanë marrë nga maxhoranca për pjesëmarrjen në Kuvend!

Feb 8, 2024 | 10:53
SHPËRNDAJE

Kreu i grupit të opozitës, Gazment Bardhi ka sulmuar deputetët e Lulzim Bashës, të cilët mbërritën në Kuvend për të marrë pjesë në seancën parlamentare.

Bardhi u shpreh se Basha dhe deputetët tij kanë marrë mesazh nga grupi parlamentar i PS-së për të shkuar në Kuvend 1 orë më heret.

“Grupi parlamentar i PS kishte shpërndarë një SMS që deputetët e mazhorancës duhet të paraqiteshin në Kuvend në orën 09:00. Ndjej keqardhje që disa deputetë me mandat opozitar i janë përgjigjur këtij urdhri të grupit parlamentar të maxhorancës”, tha Bardhi.

Sa i përket aksionit opozitar, ai tha se deputetët e opozitës kanë shprehur gatishmërinë për të shkuar në akte përshkallëzimi përfshirë ngujimin dhe grevën e urisë.

“PS dhe kryetarja e Kuvendit të rishohë pozicionin e saj për kërkesat e opozitës të heqin dorë nga masat që tentojnë të shtypin opozitës përmes përjashtimeve.

Në këtë parlament s’ka rregulla të shkruara, mjafton urdhri i Ramës dhe bandës së tij. Kemi 4 muaj që rezistojmë dhe do të vazhdojmë ta bëjmë derisa kërkesat tona të përmbushen. Kemi diskutuar mbi të gjitha opsionet e mundshme për aksionin tonë, kemi shprehur gatishmërinë për të shkuar në akte përshkallëzimi përfshirë ngujimin dhe grevën e urisë”, shtoi Bardhi.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura