Atentat ndaj kryetarit të Komunës në Maqedoninë e Veriut, raportohet për të plagosur

Apr 1, 2024 | 14:45
SHPËRNDAJE

Kryetarit të Komunës së Haraçinës në Maqedoninë e Veriut, Ridvan Ibraimi i është bërë atentat me armë zjarri.

Kurir

Autorët kanë qëlluar ndaj makinës së kryetarit, ndërsa i plagosur ka mbetur shoferi i tij, i cili po dërgohet në spital dhe një nëpunës i Komunës.

Lajmin e ka konfirmuar për Kurir, ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Paç Toshkovski.

Forcat e policisë ndodhen në vendngjarje dhe po kryejnë hetimet.

Personi që ka kryer sulmin, thuhet të jetë person i njohur për Policinë i cili ka qenë i përfshirë edhe në krime të tjera.

 

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura