Asambleja e OKB-së votoi pro rezolutës për gjonicidin në Srebrenicë, Vuçiç mbështillet me flamurin e Serbisë

May 23, 2024 | 18:07
SHPËRNDAJE

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, sot është munduar që të ofrojë argumente kundër Rezolutës për Përkujtimin e Gjenocidit në Srebrenicë të ndodhur në vitin 1995, por pa sukses.

Screenshot_14-5-600x360

84 vende të botës kanë dhënë përkrahjen e tyre për Rezolutën qe kthen 11 korrikun në Ditë Ndërkombëtare për Përkujtimin e Gjenocidit në Srebrenicë.

Pas votimit dhe miratimit të Rezolutës, Vuçiç ka publikuar një foto teksa e mban flamurin e Serbisë në shpinë në sallën e Asamblesë. Afër tij gjendet edhe Marko Gjuriç.

“Krenar për Serbinë time!”, ka shkruar Vuçiç në Instagram.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura