Amnistia Penale, Vasili: Kuvendi është zhytur në kaos dhe paligjshmëri, heqin dhe fusin ligje sipas pazareve

Feb 22, 2024 | 8:33
SHPËRNDAJE

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka reaguar në lidhje me seancën e sotme në Kuvend, ku thotë se ky institucion është zhytur në kaos dhe paligjshmëri, ku Rilindja fut dhe heq ligje sipas pazareve që bëjnë.

auto_petrit-vasili41661793744

Vasili, ndër të tjera, akuzon kryeministrin dhe ministrat, duke thënë se janë hajdutë, ndërsa shton se njerëzit dëgjojnë dhe do ua kthejnë 100 fish.

Postimi i Vasilit:

Amnistia, Rilindja e kthen Kuvendin ne pazar hajdutesh!

Kuvendi i Nikolles eshte zhytur ne kaos dhe paligjshmeri totale ku interesat mafioze te Rames dhe hajduteve te tij heqin dhe fusin ligjet sipas pazareve, qe bejne lapangjozet e rilindjes me njeri tjetrin dhe sipas ryshfeteve, qe kane marre.

Dhe kane surrat e flasin per rregulla e ligje keta ordinere qe nga kryeministri e deri tek ministrat e tij karagjoze.

Keta  xhagajdure te parasë, qelben ere hajduteri ashtu si i pari i tyre Rama.

Por te mos te harrojne kurre se njerezit e thjeshte shohin, degjojne dhe mbajne shenim çdo gje dhe do tjua kthejne turive 100 fish ketyre ordinereve me mjeker e pa mjeker, dy metrosh apo 1.5 metra qofshin.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura