“Abuzimi ka ardhur edhe sepse ai…”- Ish-misi rrëfen dhunën fizike nga ish-bashkëshorti dhe publikon fotot: Gabimi më i madh që nuk e kam denoncuar!

Feb 29, 2024 | 15:49
SHPËRNDAJE

Ish-misi i Kosovës, Drenusha Latifi, ka rrëfyer për mediat kosovare dhunën që ka përjetuar nga bashkëshorti i saj i parë, i cili nga ana tjetër i ka mohuar këto akuza.

drenusha atifi misi

Në një intervistë për Klan Kosova, Latifi tregoi se gabimi i madh i saj në raport me rastin që i ka ndodhur është se ajo nuk e ka kallëzuar në polici dhunën ndaj saj.

Ish-misi po ashtu ka nxjerrë edhe disa foto të saj me shenja të mavijosura në fytyrë dhe trup, nga dhuna që kishte përjetuar.

Screenshot_20240228_213132_Gallery

Ajo tregoi mes lotësh se dhuna nga ish-bashkëshorti ka ardhur edhe për shkak të përdorimit të lëndëve narkotike apo alkoolit nga ai.

“I ka ardhur edhe nga substancat narkotike, alkooli që ka përdorur në shumicën e rasteve”, tha ajo.

“Kjo ka qenë dita më e keqe. Këtu ishim me pushime në Sarandë. Një ditë më parë ka pasur vajza ime ditëlindjen. Fëmijët nuk më kanë parë, i kam lënë në makinë dhe jam kthyer në dhomë për të marrë diçka Kur jam kthyer ka filluar të më sulmojë fizikisht. Është shumë e rëndë të flasësh për këto tema, aq më tepër kur she një dhunues që flet aq lehtë dhe e mohon diçka që e ka bërë, është tepër e vështirë.  

latifi ish misi

Unë nuk besoj se një femër mund të ndahet nga dikush veç se ka qejf, ose se u ka dhënë mundësia. Unë e kam pasë shumë të vështirë të flasë për këtë temë dhe për atë i kam ikur kësaj gjëje edhe për atë ndoshta nuk kam shkuar në polici, ndoshta aty ka qenë gabimi im më i madh që kam bërë. Nuk e kam denoncuar.

I ka ardhur edhe nga substancat narkotike, alkooli që ka përdorur në shumicën e rasteve. Të një raste tjetër, kemi shkuar për të marrë një kredi në emrin tim dhe nun i është aprovuar, kur kemi ardh në shtëpi ka ushtruar dhunë”, ka thënë Latifi duke qarë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura