A kishte ftesë për Bashën në protestën e opozitës? Salianji: Personat që janë në qeveri nuk ftohen, s’të japin asnjë votë

Feb 22, 2024 | 15:47
SHPËRNDAJE

Deputeti i Partisë Demokatike, Ervin Salianji  i ftuar në News 24, foli në lidhje me  protestën e opozitës së bashkuar dhe personave të ftuar.

Salianjii

Sa takon faktit nëse kishte apo jo një ftesë për Bashën, Salianj tha me ironi se ftesa ka qenë për të gjithë opozitarët, por Basha sipas tij është një ndihmës i qeverisë dhe kush është në qeveri nuk ftohet.

Ai e cilësoi Bashën si tradhtar të interesave të demokratëve dhe shërbyes të Ramës.

Basha është përfaqësuesi me i denjë i tradhtisë së interesave  të demokratëve dhe shërbyesi më i denjë i Edi Ramës.

Për të gjithë ata që kanë ndodhur në parti, ai duhet të tërhiqej dhe të mos e merrte peng partinë.

Unë nuk mendoj se i bëhet ftesë personave që janë në qeveri, sepse ata nuk të japin asnjë votë. Basha është ndihmës i qeverisë” tha Salianji.

Në lidhje me bashkimin e opozitës dhe krijimin e federatës, Salianji tha se është gjithçka drejt finalizimit, ndërsa ajo që mungon sipas tij është mënyra për të integruar në parti të gjithë ata që kanë investuar me vite dhe tanimë nuk ke kanë mundësinë të kontribuojnë për shkak të konfliktit të brendshëm.

Në këndvështrimin tim në PD duhet gjetur mënyra  për të integruar të gjitha ata njerëz që kanë investuar me vite në PD, të cilët për shkak të këtij konflikti të brendshme nuk kanë mundur të integrohen” shtoi ai.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura