Berat Gjimshiti i përket grupit të veteranëve të Atalantës. Mbrojtësi i Shqipërisë, kapiteni i bergamaskëve në natën magjike të Dublinit ku çuan lart trofeun e...

Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili kërkon leje për të marrë pjesë në seancat plenare në Kuvend. Gjithashtu nga e...

Asambleja e OKB-së miraton rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë. Me 84 vota “pro” është miratuar Rezoluta për Përkujtimin e Viktimave të Gjenocidit në Srebrenicë. Nga votimi i...

JERUZALEM – Hamasi vazhdon të bëjë rezistencë megjithë dëmet që ka pësuar pas shtatë muajsh luftimesh me Izraelin. Kjo organizatë, e shpallur grup terrorist nga...

Është ndarë nga jeta ish-ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf. Lajmin e ka bërë të ditur Ambasada Gjermane në Shqipëri, ku shkruan se Zingraf ka ndërrar...

Kreu demokrat Lulzim Basha, ka reaguar në lidhje me rezolutën anti-korrupsion të Partisë Socialiste, gjatë takimet me grupet e punës ditën e sotme. Basha shprehet se...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç  në fjalën e tij  në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara për Srebrenicën, ku ka tentuar të japë argumenta...

Në shtator 2021, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zgjodhi resortin luksoz “Marina Bay” në bregdetin e Vlorës si destinacion për të zhvilluar një analizë 4-vjeçare të punës...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, gjatë fjalës së saj në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, ka folur për rezolutën anti-korrupsion të...

Jasona Mërkuri, 54 vjeçari shqiptar i arrestuar nga policia greke si kreu i një grupi kriminal që kishte trafikuar 210 kg kokainë nga Amerika Latine...

Turi çiklistik i Shqipërisë është shoqëruar me incidente në etapën e katërt të tij. Mësohet se 3 prej çiklistëve  janë përplasur në aksin Kuç- Qeparo dhe...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Serbia po intensifikon bashkëpunimin me Rusinë, Kinën dhe Iranin, duke paralajmëruar se ka rrezik të vërtetë për, siç...

Italia, kundërshtarja e parë e Shqipërisë në grupin e saj në Euro 2024, ka bërë publike sot listën e madhe të futbollistëve që trajneri Luçiano...

Janë publikuar fotot e përmbaruesve dhe administratorëve të institucioneve financiare, që grabitën mijëra qytetarë nëpërmjet një skeme mashtrimi. Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e organit...

Fakulteti i Ekonomisë në Universitetin e Tiranës dhe Kastrati Group kanë zyrtarizuar një partneritet të rëndësishëm nëpërmjet një memorandumi bashkëpunimi që fuqizon lidhjen mes studentëve...

Nëna e 13-vjeçares që akuzoi një 64-vjeçar për ngacmim seksual ka treguar se çfarë i rrëfeu e bija pasi zbuloi mesazhet mes tyre. "Atë që mendoni...

  Gjyshi i të miturës, që denoncoi një 64-vjeçar për ngacmim seksual, ka treguar se ky i fundit ka bërë vite burg për vrasje e përdhunim. Në...
video

Presidentja e Republikës së Sllovenisë, Natasa Pirc Musar, gjatë fjalës së saj në Kuvendin e Shqipërisë, të mbajtur sot të ndër të saj, është shprehur...

Gjyshi i 13-vjeçares, e cila denoncoi një 64-vjeçar për ngacmim seksual, është shprehur se bashkëfshatari i tij, me të cilin kishte edhe lidhje gjaku, e joshte...

Genta Vangjeli, zëdhënësja e Anti-korrupsionit në PD e Rithemelimit, ka denoncuar Autoritetin Rrugor Shqiptar, institucion që e ka quajtur si “strofullën” e korrupsionit galopant. Nga selia...

Panorama Plus

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku i ka dhënë fund disa muaj më parë martesës së tyre disavjeçare, nga e cila kanë ardhur në jetë...

Këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga ka treguar planet për zgjerimin e familjes me portierin Alban Hoxha. Ajo ka rrëfyer se dëshiron të sjellë në jetë...

Aktori Julian Deda ka treguar se nëse s’do të kishte qenë pjesë e “Big Brother VP”, do të kishte dëshirë që Heidi Baçi të shpallej...

  Aktori Romeo Veshaj ka zbuluar sipas tij konkurrentin më të fortë të Big Brother Vip dhe nuk është Heidi Baçi. Romeo Veshaj është pyetur se kush është...

Romeo Veshaj ka filluar të planifikojë sesi do të jetë jeta e tij jashtë, me partneren e tij Heidi Baci, pas daljes nga shtëpia e...

Këngëtarja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj është bërballur me një incident gjatë performancës në një ndër klubet e Tiranës. Në një video që po bën xhiron...

Gazetarja Ilnisa Agolli ka rrëfyer se dy banorët që do të përballen në kokë për çmimin 100 mijë euro në Big Brother Vip, sipas saj,...

Miss-i Françeska Murati ishte një ndër konkurrentet më të përfolura në “BBV”, e cila përveç debateve të shumta me banorët u bë e njohur edhe...

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina, e cila u dënua me 6 vite burg pas u kap me armë në  në pikën kufitare të Morinës në...

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga është surprizua nga nëna e saj, e cila vuan nga kaneri, në "Ferma Vip" ku qëndron e izoluar prej disa javësh. "Jam bërë një qerose,...

  Françeska Murati u eliminua nga Big Brother Vip 3, duke humbur kështu shansin e prekjes së finales së madhe që do të jetë më 25...

Kilian Mbape ka nisur para kohe pushimet, pasi nuk ishte grumbulluar nga Luis Enrike për ndeshjen e fundit të kampionatit. Ndaj sulmuesi francez ka menduar...

Aktori Romeo Veshaj dhe Heidi Baçi janë një ndër çiftet që u krijuan në shtëpinë e “BBV”. E teksa finalja e reality show është këtë të...

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Melinda Ademi ka "hapur" zemrën duke zbuluar detaje nga jeta e saj private. Gjatë një interviste në emisionin “The Elite Way”,...

Aktori shkodran Julian Deda mbrëmjen e djeshme gjatë një interviste brenda “Big Brother VIP”, ndër të tjera ka folur edhe për fituesin e edicionit të...

Moderatori Meriton Mjekiqi i ka kërkuar ndjesë publike ish-banores së “BBV” Rike Roçit pas përplasjes së tyre brenda shtëpisë Meriton Mjekiqi dhe Rike Roçi, që ishin...

Prej disa vitesh kemi konstatuar miqësitë e mirë që ministrja e Turizmit di të ndërtojë. Herë pas here, Mirela Kumbaro ka qenë pjesë e faqeve...

Javë pas jave kemi komentuar grupin zyrtar të Partisë Demokratike. Ndonëse të pakët në numër, demokratët kanë treguar se kanë marrëdhënie të mira me njëri-tjetrin. Pamja...

Prej shumë muajsh kemi vënë re se deputeti i Partisë Socialiste për qarkun e Shkodrës ka bërë një ndryshim radikal në ‘look’. Agron Çela është shfaqur...

Prej disa vitesh Xhelal Mziu ka lënë Bashkinë e Kamzës, për t’u futur në Parlament si deputet për qarkun e Dibrës. Demokrati, veç angazhimit të...

Politikë

17:38 Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili kërkon leje për të marrë pjesë në seancat plenare në Kuvend. Gjithashtu nga...

17:12 Kreu demokrat Lulzim Basha, ka reaguar në lidhje me rezolutën anti-korrupsion të Partisë Socialiste, gjatë takimet me grupet e punës ditën e sotme. Basha shprehet...

16:45 Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, gjatë fjalës së saj në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, ka folur për rezolutën anti-korrupsion...

Kronikë

17:18 Është ndarë nga jeta ish-ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf. Lajmin e ka bërë të ditur Ambasada Gjermane në Shqipëri, ku shkruan se Zingraf ka...

16:47 Në shtator 2021, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zgjodhi resortin luksoz “Marina Bay” në bregdetin e Vlorës si destinacion për të zhvilluar një analizë 4-vjeçare të...

16:39 Jasona Mërkuri, 54 vjeçari shqiptar i arrestuar nga policia greke si kreu i një grupi kriminal që kishte trafikuar 210 kg kokainë nga Amerika...


Sport

17:47 Berat Gjimshiti i përket grupit të veteranëve të Atalantës. Mbrojtësi i Shqipërisë, kapiteni i bergamaskëve në natën magjike të Dublinit ku çuan lart trofeun...

17:08 Zbulohet tabela e “Big Six” e Premier Ligës që prej transferimit të Pep Guardiolës te Mançester Siti. Pep është në krye të “Etihad Stadium”...

16:48 Franca do të përballet me një problem jo edhe aq të vogël para fillimit të Euro 2024. Portieri Majk Menja, i ndalur prej disa...

Dossier

13:09 Muzeu Historik Kombëtar kujtoi dje revoltën e Qafë Barit. Në burgun e Qafë Barit ndodheshin 500 të burgosur politikë të dënuar mbi 25 vite...

11:05 BESNIK DIZDARI GANEFO-t e para ishin për Shqipërinë një afirmim i një ngjarjeje globale shumësportive. Pesë medaljet e fituara nga një popullsi e vogël prej...

07:38 Nga Namik Mehmeti Dëshmia e rrallë: “Juka u tha; unë dal, vetëm po të më thotë kapiteni, por, Prek Gjeloshi, edhe pse komunist, i tha;...

Speciale

10:24 Muzeu Historik Kombëtar përkujtoi dje atdhetarin, publicistin e diplomatin shqiptar, Dervish Hima. Më 21 maj të vitit 1928 vdiq Dervish Hima, i njohur edhe...

10:15 NGA PROF. DR. ZYHDI DERVISHI Me Rasim Gjokën kemi qenë shokë kursi përgjatë 4 viteve të studimeve në Universitetin e Tiranës. Fillimisht nuk u prezantuam...

13:10 Më 20 maj të vitit 1903 lindi në Shkodër shkrimtari, përkthyesi, gazetari, mësuesi e botuesi Ernest Koliqi.  Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave kujtoi dje...

Shëndeti

16:55 Një dietë e re është bërë virale në TikTok dhe media të tjera sociale, me ndjekësit që pretendojnë se i ka ndihmuar ata të...

13:50 Apnea e gjumit mund të jetë shumë serioze, pasi frymëmarrja ndalet dhe fillon përsëri disa herë. Nëse një person gërhit shumë dhe zgjohet i lodhur të nesërmen pavarësisht se...

18:10 Përse shëndeoshemi? Kjo është një nga ato pyetjet “ekzistenciale” që të gjithë ne, të paktën një herë në jetë, i kemi bërë vetes. Faji pothuajse...

Sociale

11:20 Kryebashkiaku Erion Veliaj ka publikuar fotot nga shkolla e re “Emin Duraku” në kryeqytet, i cili është gati të mirëpresë 1200 nxënës dhe mësues. Veliaj...

16:38 Në një arritje të paprecedentë, 13-vjeçari Mateo Hamzai ka fituar Constitution America Contest 2024 në kategorinë e këngës. Pavarësisht se konkursi zakonisht rezervohej për...

13:17 FERDINAND SAMARXHI *NDER I KOMBIT  NË VEND TË PROLOGUT… Bektashizmi, një histori e ndritur besimi, atdhetar, patriot. I lindur 800 vjet më parë, si një mëkim...

Ekonomi

08:14 Shoqata “Shoqata e Prodhuesve dhe Tregtuesve të Pijeve Alkoolike Vendase” ka kërkuar në Gjykatën Kushtetuese shfuqizimi e pjesshëm të ligjit “Për një ndryshim në...

08:11 Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.2 lekë dhe do shitet me 93.1 lekë. Ndërkohë monedha evropiane euro do...

16:24 Albsig ka arritur të dëmshpërblejë përsëri në kohë rekord një vlerë të madhe për qendrën tregtare në Lushnje e cila në muajin dhjetor të...

Kulturë

19:18 Nga Ben Andoni Është kthyer në ndërmarrje të vështirë për artistët shqiptarë të gjithë disiplinave, që të merren me të shkuarën komuniste. Dhe, mbeten shumë...

08:57 Është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare aktori i teatrit “Petro Marko” të Vlorës, Vasillaq Godo. Mësohet se artisti është ndarë nga jeta mëngjesin e...

11:58 NGA AGRON GJEKMARKAJ Në çdo shëtitje në natyrë njeriu merr shumë më tepër sesa ai kërkon. Në Lezhë ajo e ka ndikuar njeriun për fat...

Unë Gruaja

11:04 Poetja dhe akademikja saudite, dr. Fawzia Abu Khalid, ka lindur në Rijad, kryeqytetin e Mbretërisë së Arabisë Saudite, në fund të viteve pesëdhjetë. Që...

07:55 Laura Keçi ishte vetëm 16 vjeç kur e arrestuan dhe më pas dënuan, duke shënuar kështu edhe të vetmen femër shqiptare, që u dënua...

08:18 Bashkë me "Pallatin 176", komedia "Shi në plazh" ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga më të suksesshmet e teatrit shqiptar. Me gjithë...