Sipas ish-deputetit Ervin Salianji, prova e vetme që ka prokuroria ndaj tij është Alfred Alizoti. Ish-deputeti u shpreh gjatë emisionit “Opinion” se nuk ka pasur...

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se ish-kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako ka rikthyer kontrollin në hipotekën e këtij qyteti. Sipas denoncimit, brenda hipotekës janë marrë...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi thotë se kryeministri Edi Rama ia ka dhënë Bazën e Mbrojtjes Civile klubit sportiv “Partizani” ku drejtor është vëllai i...

Pas tërmetit tragjik, me 51 viktima, “fushën e lojës” duket se e ka pushtuar kryeministri Edi Rama. Shefi i qeverisë del kudo, ndërsa në disa takime...

Pas dy raunde dëgjesash –para dhe pas tërmetit të 26 nëntorit –Komisioni i Ligjeve i konsideroi të kryera konsultimet të mërkurën dhe në kundërshtim me...

Pasi kanë mbledhur rreth 1.6 milion dollarë përmes dhurimeve online për familjet e prekura nga tërmeti, Marin Mema dhe Marko Kepi, kreu i organizatës “Rrënjë...

Analisti Fatos Lubonja deklaroi se qytetarët shqiptarë që duan të kontribuojnë për të ndihmuar njerëzit e prekur nga tërmeti kanë më shumë besim tek Elvis...
video

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është përfshirë në debate të ashpra me gazetarin Alban Dudushi dhe Eni Vasili. Teksa ishte e ftuar në...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi tha se e kishin njoftuar se poshtë hotel “Mira Mare” në Durrës kishte njerëz nën gërmadha, ndërsa shtoi se në...

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në studion e emisionit “Real Story” në “Neës 24” tha se Edi Rama bën nusen në dasmë dhe arkivolin në...

Një i ri nga Pogradeci është dënuar pa vendim nga Prokurori i Korçës, Edmond Shytka. Në 13 Prill 2019, rreth drekës, nga një kontroll rutinë,...

Grupi i ekspertëve izraelitë që erdhën në Shqipëri pas tërmetit të 26 nëntorit, janë larguar nga vendi ynë pas dy javësh. Ministria e Mbrojtjes e Izraelit...

Pas tërmetit tragjik që goditi vendin, shumë personalitete apo politikanë vizitojnë vazhdimisht zonat më të prekura, ndërsa publikojnë edhe video gjatë bisedave me banorët. Akademiku Artan...

LEONIDHA MUSAJ/ Pronarët e bizneseve që ndodhen në katet e para të pallateve të vjetra dhe ndërtuesit e pallateve të reja të dëmtuara janë angazhuar...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj në një postim në facebook ka sjellë historinë e një familje që qëndron në çadër me vajzën 4-vjeçare, Rosalinda,...

Drejtori Ekzekutiv për Shqipërinë në Bankën Botërore, Patrizio Pagano thotë se efektet e tërmetit do të kenë ndikim në ekonominë e vendit në aspektin afatshkurtër. Ndërsa...

Deri mbrëmjen e sotme në qarkun e Lezhës janë verifikuar 420 godina në terren si dhe janë njoftuar banorët në rastet kur godinat duhet të...

Një grabitje me armë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Burrel. Sipas policisë, një person, i identifikuar si D. Bushi, është paraqitur në komisariat, ku...

Paketa anti-shpifje që ka ngjallur debat në Shqipëri dhe reagime nga organizatat ndërkombëtare, u bë temë diskutimi edhe në Komisionin e Helsinkit në Uashington të...

Pas një pune vërtetë voluminoze, prej dy javësh ekipi i ekspertëve izraelitë do të largohet sot nga vendi pasi më parë ka bërë ekspertizën në...

Panorama Plus

Edhe pse duket jo shumë elegante si xhest, në fakt nuk besojmë se është ashtu. Dy kryetarët socialistë të Bashkive Kukës dhe Fier, Safet Gjici...

Me një karrierë mjaft të gjatë në politikë në krahasim me vitet e jetës, Erisa Xhixho ka ditur të bëjë mjaft mirë të gjitha rolet...

“Ciro L’mmortale” ka një jetë tjetër: në sallat e kinemasë. Filmi që flet për anti-heroin e “Gomorra” me regji dhe luajtur nga Marco D’amore ka...

Dy koleget dhe mikeshat e ngushta, Reme Lala dhe Elena Gina, të cilat spikasin në Parlament për veshjet e bukura, këtë të enjte kanë respektuar...

Klotilda Harka/ Ndezi reagime për rolin e Shote Galicës, por Delinda Zhupa ka argumente profesionisteje për të mbrojtur personazhin e saj. Thotë se bëri lëvizjen e...

Që të dy janë parë të angazhuar në zonat e dëmtuara nga tërmeti. Madje, deputeti Ervin Bushati kishte ardhur në Parlament me një xhup mjaft...

Nuk ka asgjë të pazakontë që edhe një artist të tregojë preferencat e tij politike, madje t’i shpallë dhe t’i mbrojë ato herë pas here.  Këtë...

Nga pozitat e producentes dhe moderatores, Alketa Vejsiu i ka dhënë një intervistë të detajuar Enit Shehut, ku ka zbuluar ç’do të ndodhë në këtë...

Zona nga ai vjen ka qenë një nga më të goditurat nga tërmeti i 26 nëntorit dhe deputeti socialist, Rrahman Rraja, është parë në terren...

Vjet mori kupën e festivalit dhe ishte 20-vjetori i “Këngës Magjike”, një përvjetor dhe një kupë për një baladë të shkëlqyer dhe një çmim super...

Vjet në këtë kohë, Bora Zemani ishte në qendër të vëmendjes. Kjo, për arsyen se ajo dhe Klaudia Pepa ishin të përzgjedhurat e Ardit Gjebreas...

Këngëtarja shqiptare Marsela Çibukaj befasoi më së shumti me pamjen e saj në natën e parë të festivalit “Kënga Magjike”, që shpall sot në mbrëmje...

Këtë edicion të festivalit “Kënga Magjike”, finalistët që do të ngjiten sonte në mbrëmje në skenën e “Pallatit të Kongreseve” nuk do ta kenë mbi...

Këngëtarja e njohur Bebe Rexha erdhi këtë javë në Shqipëri për të dhuruar një shumë të madhe parash për dy familje të prekura nga tërmeti...

Modelja e njohur Adrola Dushi nuk ka marrë komente aspak pozitive për rolin e prezantueses si partnerja e Ardit Gjebreas në tri netët finale të...

Shumë nga këngëtarët pjesëmarrës tek ‘Kënga Magjike’ kanë qenë skeptikë nëse do të këndojnë apo do të tërhiqen nga ky spektakël. Shkak ka qenë tërmeti...

Përveç vajzave të njohura të ekranit që kanë shprehur solidaritetin e tyre për të qenë afër qytetarëve pas pasojave shkatërruese të tërmetit që tronditi Shqipërinë,...

Dorina Mema, një personazh mjaft i dashur, vajza muskuloze, e cila jep gjithë kontributin e saj me dijet që ka dhe aktivitetin privat që njerëzit...

Duke qenë se shumë familje në Durrës e Thumanë mbetën pa shtëpi pas tërmetit që goditi Shqipërinë, disa persona dhe organizata kanë nisur fushata për...

“Ja çfare jemi. Në një moment mund të shuhemi sikur nuk ishim. Prandaj, të lutemi për më të mirën . Lutemi për ata njerëz që...
 

Politikë

23:45 Sipas ish-deputetit Ervin Salianji, prova e vetme që ka prokuroria ndaj tij është Alfred Alizoti. Ish-deputeti u shpreh gjatë emisionit “Opinion” se nuk ka...

23:40 Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se ish-kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako ka rikthyer kontrollin në hipotekën e këtij qyteti. Sipas denoncimit, brenda hipotekës janë...

23:16 Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi thotë se kryeministri Edi Rama ia ka dhënë Bazën e Mbrojtjes Civile klubit sportiv “Partizani” ku drejtor është vëllai...

Kronikë

21:26 Një i ri nga Pogradeci është dënuar pa vendim nga Prokurori i Korçës, Edmond Shytka. Në 13 Prill 2019, rreth drekës, nga një kontroll...

20:52 LEONIDHA MUSAJ/ Pronarët e bizneseve që ndodhen në katet e para të pallateve të vjetra dhe ndërtuesit e pallateve të reja të dëmtuara janë...

19:11 Një grabitje me armë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Burrel. Sipas policisë, një person, i identifikuar si D. Bushi, është paraqitur në komisariat,...
 

Sport

23:32 Anglia po konfirmon superioritetin e saj në futbollin europian. Futbolli anglez kërkon të regjistrojë suksese të mëdha në Ligën e Kampioneve dhe Europa Ligën...

22:17 Dy tifogrupet përfaqësuese të Tiranës dhe Partizanit kanë dhënë komunikimin e fundit përpara përballjes së ethshme për herën e 155-ë midis tyre. ‘’Tirona Fanatics’’ komunikon...

22:12 Pavarësisht se Bajern Mynihu nuk po kalon një nga periudhat më të suksesshme në historinë e tij, përsëri bavarezët tregojnë se kanë një potencial...

Dossier

11:20 ARISTIR LUMEZI/ Ish-sekretari i parë i Komitetit të Partisë së Shkodrës, Muho Asllani, tregon se si brenda 5 muajve, u bë e mundur futja në...

17:59 DALIP GRECA/  Në gazetën “DIELLI”, më e vjetra gazetë e shqiptarëve në botim, e cila me 15 shkurt 2019 mbush 110 vite nga dita e...

11:10 Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon rrëfimin e ish-Komandantit të Artilerisë Kundërajrore të Ushtrisë, Fadil Toçi, një nga nëntë oficerët e Ministrisë së Mbrojtjes, të cilët në vitin...

Speciale

12:40 ANILA DEDAJ/ Në qytetin e Durrësit, dëshpërimi është ulur këmbëkryq. Ekspertëve shqiptarë u janë bashkuar edhe të tjerë nga vendet ballkanike apo vende si...

08:54 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa foto të rralla që i përkasin themeluesve të Partisë Demokratike që shpalli krijimin e saj në mbrëmjen e 12 dhjetorit...

08:54 Dashnor Kaloçi/ Kjo eshte historia e panjohur e poetit të njohur Pano Taçi, i cili kaloi mbi dy dekada të jetës së tij në burgjet...

Shëndeti

18:46 Zemra jonë mund të rrahë ende edhe kur është e shkëputur nga trupi, kjo tregon se sa e fuqishme ajo është. Prandaj është e rëndësishme...

14:05 E njohur ndryshe si sëmundja e moshës së tretë, demenca sjellë dëmtime në mendime, komunikim dhe kujtesë. Zakonisht, shenjat e para nisin të manifestohen...

10:26 Të gjithë jemi të tronditur nga tërmeti i 26 nëntorit. Frika që kaluam ishte normale dhe njerëzore, sepse tërmeti ishte një kërcënim serioz i...

Sociale

21:16 Grupi i ekspertëve izraelitë që erdhën në Shqipëri pas tërmetit të 26 nëntorit, janë larguar nga vendi ynë pas dy javësh. Ministria e Mbrojtjes e...

19:35 Deri mbrëmjen e sotme në qarkun e Lezhës janë verifikuar 420 godina në terren si dhe janë njoftuar banorët në rastet kur godinat duhet...

19:04 Pas një pune vërtetë voluminoze, prej dy javësh ekipi i ekspertëve izraelitë do të largohet sot nga vendi pasi më parë ka bërë ekspertizën...

Ekonomi

17:53 Pas datës 15 dhjetor buxheti i shtetit nuk do të paguajë asnjë fature përveç atyre të domosdoshme që lidhen me pagat, pensionet, sigurimet dhe...

07:50 Pas tërmetit shkatërrues të 26 janarit, qeveria ka marrë vendimin për të pezulluar lejet e ndërtimit në zonat e prekura nga termeti, konkretisht në...

07:47 Paratë që emigrantët dërgojnë tek të afërmit e tyre në Shqipëri kanë arritur në nivelin më të lartë të dekadës në 9 muajt e...

Kulturë

15:57 Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli, ka deklaruar se e ka shpallur “Persona non-grata” në Kosovë, shkrimtarin austriak, Peter Handke, raporton Gazeta Express Pacolli...

10:15 Poeti Shqiptar Oseku, anëtar i rrjetit suedezo-shqiptar ka folur ne manifestimin e mbajtur kunder vendimit te akademise suedeze per te nderuar me Nobel ate qe...

20:01 Teatri Kombëtar është shpallur një nga 14 finalistët për tu përfshirë në programin për "7 sitet e trashëgimisë kulturore më të rrezikuara në Evropë",...

Unë Gruaja

16:58 Inxhinierja e njohur, Luljeta Bozo, e cila ka tërhequr mjaft vëmendje këto ditë të tmerrshme për shqiptarët, që u përballën me tërmetin më të...

16:57 Dera e Agollajve ishte gjithmonë e hapur e kjo e bënte familjen e shkrimtarit më të afërt me nevojtarët, por edhe më të hapur...

13:08 Kush më mirë se shoqja e tij e zemrës, mund t’ia njihte sekretet Dritëro Agollit. Ndodhte që Sadija ia rrëfente lexuesit të fshehtat e...