Dëshmitari “kyç” në dosjen e Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës ka rrëfyer pse mori vendimin për ta denoncuar në polici. Në dosjen e plotë...

PSG siguroi pjesëmarrjen në gjysmëfinalet e Ligës së Kampioneve me një fitore mbresëlënëse 4-1 përballë Barcelonës në fushën e kësaj të fundit. Katalanasit kishin fituar 3-2...

Komisioni për Marrëdhëniet me Jashtë i Senatit amerikan ka miratuar këtë të martë (16 prill) kandidaturën e diplomatit David J. Kostelancik në postin e ambasadorit...

Mbrëmje spektakolare në “Signal Iduna Park”, ku u shënuan plot 6 gola. Borusia e Dortmundit arriti të përmbyste rezultatin e duelit të parë, teksa mposhti...

Propozimet e qeverisë për zgjerim kompetencash të Këshillit Kombëtar të Territorit mbi hapësirën ujore dhe përshpejtimin e procedurave për Investimet strategjike u pritën me kritika...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka reaguar ndaj vendimit të Asamblesë Parlamentare të  Këshillit të Evropës, e cila i hapur rrugë anëtarësimit të...

Deputeti i PD, Ervin Salianji, i cili drejton edhe Komisionin Hetimor për Sistemin TIMS thotë se nuk do lejojnë që deputetët të bëhen barrikadë për...

Një projektligj ndërpartiak që synon angazhim më të shtuar të Shteteve të Bashkuara në Ballkanin Perëndimor u miratua të martën nga Komisioni për Çështje të...

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK), Altin Dumani ka reaguar për herë të parë pas akuzave të kryetarit të Partisë së Lirisë, Ilir Meta,...

Ejupspor, skuadra që ka garantuar ngjitjen në Superligën turke, ka nisur punën për të bërë një përforcim të rëndësishëm në vijën sulmuese. Nga mediat turke raportohet...

Ish-prokurori Eugen Beci thotë se KLP duhet të reagojë edhe ndaj sulmeve të kryeministrit Rama në drejtim të prokurorëve. I ftuar në emisionin “Open” në News24,...

Kryeministri Edi Rama thotë se votimi që bëri Asambleja Parlamentare për anëtarësimin e Kosovës në KiE është një hap historik. Me anë të një postimi në...

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përshëndetur votimin e Asamblesë Parlamentare që i hap rrugë anëtarësimit të Kosovës në KiE. Ilir Meta thotë se...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur vendimin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, e cila me shumicë votash votoi pro anëtarësimit të Kosovës në KiE. Berisha...

Tifozët e Barcelonës kishin pushtuar prej orësh rrugët që çonin drejt stadiumit drejt stadiumit “Lluís Companys” ku luhej ndeshja e Ligës së Kampioneve mes skuadrës...

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka përshëndetur vendimin e sotëm të Asamblesë Parlamentare të KiE që i hap rrugë anëtarësimit të Kosovës në këtë organizatë. Me...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë përshëndetur votimin e Asamblesë Parlamentare që i hap rrugë anëtarësimit të Kosovës në KiE. Vjosa Osmani...

Sezoni i jashtëzakonshëm i Kristian Shpendit me Çezenën, duke shënuar 20 gola në një edicion ku u sigurua ngjitja në Serinë B, ka rritur interesin...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani thotë se miratimi i Asamblesë Parlamentare për të pranuar Kosovën në KiE është një moment historik. Me anë të...

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës ka votuar sot (16 prill) pro për anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë. Për t’u miratuar nga Asambleja Parlamentare e...

Lajme Flash

Panorama Plus

Debatet mes Eglës dhe Jetmirit në Big Brother VIP kanë vazhduar edhe gjatë primit. Dy banorët debatuan ashpër me njëri tjetrin, ku Jetmiri tha se...

Ilnisa Agolli ka folur rreth thashethemeve që qarkullojnë në rrjet dhe aludimeve të banorëve se ka kryer marrëdhënie seksuale me Meriton Mjekiqin në shtëpinë e “Big...

Banori i Big Brother Vip, Jetmir Salaj ka deklaruar se do të largohet nga shtëpia pas një përplasje që ka pasur me aktoren Egla Ceno. Aktorja gjatë...

Aktorja Egla Ceno ka shpërthyer në lot në shtëpinë e “Big Brother VIP3”, për shkak të një debati me Liam Osmanin.       Ky i fundit është...

Egla Ceno është shndërruar në një ndër personazhet më të komentuara në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Ndonëse gjithnjë aktive, të rralla kanë qenë rastet kur...

Jetmiri ka biseduar ditën e sotme me disa prej banorëve të shtëpisë ku ju ka treguar se ka vendosur të lë në gjysmë rrugëtimin e...

Një debat është zhvilluar gjatë me aktorit Romeo Veshajt dhe banores Egla Cenos brenda shtëpisë së ‘Big Brother VIP’. Ishte Egla që iu drejtua Romeos me...

Selvije Jao, bashkëshortja e këngëtarit Shpat Kasapi, ka bërë një rrëfim prekës teksa ka zbuluar djali i tyre Roeli, sot do të ishte me motër ose...

Ilnisa Agolli dhe Meriton Mjekiqi janë një ndër çiftet që u krijuan në shtëpinë e “Big Brother VIP3”, ku diferenca në moshë nuk e ndaloi...

Ish-banorja e “Big Brother VIP”, Meri Shehu, ka bërë një deklaratë të papritur lidhur me një tjetër konkurrent të BBV, konkretisht, aktorin Jul Deda. Meri e...

Rikthimi i Gracianos në BBV mund të jetë bërë shkak për një krisje me partneren e tij, Argjira Spanca. Kjo e fundit nuk ka postuar...

Është e pamundur mos të vihet re prania e Monika Kryemadhit në Parlament. Për ne, është gjithnjë kënaqësi kur e komentojmë, pasi prej shumë kohësh...

Kur flasim për politikë, Flamur Noka, Gaz Bardhi dhe Agron Gjekmarkaj janë gjithnjë aktiv. Si disa prej deputetëve më të angazhuar në kauzat e opozitës, të...

Ilnisa Agolli, një prej banoreve më të komentuara të BBV, e cila ndërpreu pak javë më parë garën e saj, ka gjetur një mënyrë për...

Qëkur u shkëput nga Partia Demokratike, Agron Shehaj shfaqet gjithnjë i vetëm. Pak kohë më parë, ai deklaroi se do të shkëputej nga grupi parlamentar i...

Prej sa kohësh e shohim në Parlament, Flutura Açka shpesh herë na ka habitur me stilin e saj. Fillimisht ajo erdhi formale, duke zgjedhur veshje të...

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, i ka thënë “PO” propozimit për martesë nga partneri i saj, biznesmeni kosovar Kreshnik Gjergji. Në disa foto të postuara...

Erjola Doçi, një prej banoreve të “Big Brother VIP 3”,  ka rrëfyer për herë të parë momentin më të vështirë që ka kaluar në jetë. Gjatë...

Jemi të sigurt që sa herë kemi shkruar për të, tashmë Enslemvera Zake është më e njohur si pjesë e shtypit rozë, sesa e politikës. Megjithatë,...

Toni Gogun e kemi përshkruar gjithnjë si një prej deputetëve më paqësor, që nuk përfshihet në debatet e ashpra me opozitën. Në rrugëtimin e tij politik,...

Politikë

23:00 Komisioni për Marrëdhëniet me Jashtë i Senatit amerikan ka miratuar këtë të martë (16 prill) kandidaturën e diplomatit David J. Kostelancik në postin e...

22:54 Propozimet e qeverisë për zgjerim kompetencash të Këshillit Kombëtar të Territorit mbi hapësirën ujore dhe përshpejtimin e procedurave për Investimet strategjike u pritën me...

22:49 Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka postuar një foto në rrjetet sociale me kryeministrin Albin Kurti, menjëherë pas votimit në Asamblenë e Këshillit...

Kronikë

23:12 Dëshmitari “kyç” në dosjen e Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës ka rrëfyer pse mori vendimin për ta denoncuar në polici. Në dosjen e...

18:44 Pak ditë më parë Kroacia u trondit nga një ngjarje e rëndë, ku vëlla e motër humbën jetën si pasojë e një aksidenti, ku...

17:25   Janë zbardhur përgjimet dhe komunikimet në WhatsApp me Fredi Belerin dhe Pandeli Kokaveshin para se të arrestoheshin për blerje votash në Himarë. Në dosjen e...


Sport

23:30 Që prej datës 1 mars kur ishte në fushë në ndeshjen e kampionatit Partizani-Kukësi 3-0, sulmuesi Atdhe Rashiti, nuk figuron më si pjesë e...

23:02 PSG siguroi pjesëmarrjen në gjysmëfinalet e Ligës së Kampioneve me një fitore mbresëlënëse 4-1 përballë Barcelonës në fushën e kësaj të fundit. Katalanasit kishin fituar...

22:56 Mbrëmje spektakolare në “Signal Iduna Park”, ku u shënuan plot 6 gola. Borusia e Dortmundit arriti të përmbyste rezultatin e duelit të parë, teksa...

Dossier

14:47 DASHNOR KALOÇI/  Plot 39 vjet më parë, në mesnatën e 11 prillit të vitit 1985, pas dy ditësh në koma, pushoi zemra e udhëheqësit...

13:59 Industria e naftës ishte një ndër sektorët më të rëndësishëm dhe më fitimprurës të ekonomisë, në të cilën regjimi komunist, pas shtetëzimit të kompanive...

08:06 Bardhyl Çipi, një nga specialistët më me përvojë në vendin tonë në fushën e Mjekësisë Ligjore dhe Bioetikës, mësimdhënies së tyre dhe përgatitjes së...

Speciale

13:45 FERDINAND SAMARXHI *NDER I KOMBIT  NË VEND TË PROLOGUT... Krijuesi i gjithësisë, Zoti, krijimin e botës e organizoi, e lidhi me krijesën e Tij njeri, si...

14:45 ALBERT HITOALIAJ/ Dy piktura të veçanta, me pamje të jetës në Venecia, të cilat janë bërë në një distancë kohore trevjeçare larg njëra-tjetrës, na sjellin...

13:12 NDRIÇIM KULLA/ "Elegji për atdheun e humbur", kështu titullohet njëri nga librat më të bukur përmbledhës, të botuar në vitin 2014, në një kolanë vëllimesh...

Shëndeti

18:03 Në shumë raste, dhimbjet e kokës rrëfejnë mesazhe të fshehura të organizmit. Ato mund të paralajmërojnë edhe praninë e një sëmundjeje serioze, thonë ekspertët. Mjekët shpjegojnë...

09:11 Funksionimi i duhur i sistemit tretës është jashtëzakonisht i rëndësishëm për shëndetin tonë të përgjithshëm. Megjithatë, a e dini se çfarë duhet të shmangni? Zakone...

14:52 Për shumë njerëz, pirja e kafesë në mëngjes është një nevojë dhe domosdoshmëri. Kafeja ofron energji, të hap sytë dhe në varësi të antioksidantëve...

Sociale

13:45 Taksa e re e banesës, që do të nisë të aplikohet prej 2026-s parashikon të rrisë detyrimin për qytetarët dhe për bizneset, ndërkohë dy...

10:15   Sot në Vjenë është firmosur një marrëveshje ndërmjet Ministrive të Arsimit dhe të Bujqësisë së Shqipërisë dhe Austrisë. Ministrja e Arsimit dhe Sportit Ogerta Manastirliu,...

07:19 Periudha kontributive e pensioneve të reja po vjen në ulje nga viti në vit, duke iu larguar gjithnjë e më shumë kushtit për të...

Ekonomi

17:56 Qeveria Shqiptare ka nënshkruar sot rinovimin e marrëveshjes së ndihmës për objektiva zhvillimi me Qeverinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, “Për forcimin e...

13:45 Taksa e re e banesës, që do të nisë të aplikohet prej 2026-s parashikon të rrisë detyrimin për qytetarët dhe për bizneset, ndërkohë dy...

08:00 Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94.6 lekë dhe do shitet me 95.5 lekë. Monedha evropiane euro do blihet...

Kulturë

12:08 BEHAR GJOKA Poezia "METAMORPHOSIS" gjendet te vëllimi poetik "Arnzat e Parnasit", njërit prej librave nga më cilësorët të Fishtës qoftë për frymën e përcjellë,...

17:36 Bashkia Franscineto ka lëshuar certifikatën e parë të lindjes në gjuhën shqipe. Akti është firmosur nga kryebashkiaku, Angelo Catapano. Kështu ka bërë të ditur drejtori i...

10:00 ARTAN TRAKO/ Ura e Matit, ura me harqe e Milotit, apo ura e Zogut, është ndër veprat më të veçanta inxhinierike të realizuara në vendin...

Unë Gruaja

08:18 Bashkë me "Pallatin 176", komedia "Shi në plazh" ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga më të suksesshmet e teatrit shqiptar. Me gjithë...

22:50 Zakonet e ish-bllokmeneve që bujtnin në qytetin e gurtë. Nexhmija merrte shërbyeset me vete, ndërsa ushqimet i provonte mjeku më parë. Si nusja e kushëririt, me...

12:31 UVIL ZAJMI E tillë është jeta, ajo familjare, karriera profesionale, në rolin e një drejtuese për Flutura Çelkupën, e ndarë nga jeta pak kohë më...

PANORAMA TV