Rezultatet e para që Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ)  në Maqedoninë e Veriut tregojnë se nga 80% e votave, përkatësisht 2806 nga gjithsej 3508 vendvotime,...

Drejtor i programit “Report” në RAI 3 dhe drejtues i rrjetit publik italian RAI, Sigfrido Ranucci, ka reaguar pas reagimeve të shumta që ka sjellë...

Në Shqipëri, Gjykata Kushtetuese rrëzoi sot, me shumicë votash, kërkesën e bërë nga një grup deputetësh të opozitës, për anulimin e marrëveshjes mes Ministrisë së...

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi i është drejtuar Komisionit të Medias të mblidhet me urgjencë për të dënuar sjelljet e kryeministrit Edi...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka ironizuar turin e njoftuar nga kryeministri Edi Rama, i cili tha se do të takohet me diasporën në...

Eksperti i ekonomisë, Dorian Teliti ka komentuar tatimin mbi fitimin e profesioneve të liraduke thënë qeveria synon të godasë shtresën e mesme, në vend që...

Gjykata ka pajisur me urdhër mbrojtjeje këngëtaren e njohur të muzikës popullore Maya Aliçkaj, për shkak të dhunës së dyshuar nga bashkëshorti i saj Arben...

Kandidati për president i Maqedonisë së Veriut nga “Frontit Evropian” Bujar Osmani, ka deklaruar se ata kanë siguruar fitore me mbi 40 mijë vota ndaj...

Kreu i Lëvizjes ‘Shqipëria Bëhet’ Adriatik Lapaj, ka folur për tatimin e profesioneve të lira, ku është shprehur se shteti ndërtohet me tatime dhe taksa...

Gjykata Kushtetuese rrëzoi kërkesën e Partisë Demokratike për të shfuqizuar ligjin për administrimin e parkut të Butrintit. Zhupa shprehet se më këtë vendim, Gjykata i vuri...

Emisioni “Në Shënjestër” i është rikthyer historisë së zhdukjes pa gjurmë të 10-vjeçarit Julian Çela më shumë se një dekadë më parë. Fëmija ishte në...

Pas përfundimit të procesit të votimit për zgjedhjen e presidentit të ri, na Maqedoninë e Veriut ka nisur numërimi. Kujtojmë që në garë janë edhe dy...

Emisioni “Në Shënjestër” i është rikthyer historisë së zhdukjes pa gjurmë të 10-vjeçarit Julian Çela më shumë se një dekadë më parë. Fëmija ishte në...

Emisioni “Në Shënjestër” i është rikthyer historisë së zhdukjes pa gjurmë të 10-vjeçarit Julian Çela më shumë se një dekadë më parë. Fëmija ishte në...

Ish-kryeministri, Sali Berisha në fjalën e tij para simpatizantëve të mbledhur poshtë banesës ku ai ndodhet “arrest shtëpie” , ka ftuar forcat politike që t’i...

Emisioni “Në Shënjestër” i është rikthyer historisë së zhdukjes pa gjurmë të 10-vjeçarit Julian Çela më shumë se një dekadë më parë. Fëmija ishte në...

Emisioni “Në Shënjestër” i është rikthyer historisë së zhdukjes pa gjurmë të 10-vjeçarit Julian Çela më shumë se një dekadë më parë. Fëmija ishte në...

Aministia që nisi të ekzekutohet sot ka prodhuar pasojat e para negative. Procesi që është administruar nga Ministria e Drejtësisë duke shmangur prokurorinë ka lejuar...

Në Maqedoninë e Veriut u mbyllën kutitë e votimit të raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale. Këto janë zgjedhjet e shtata pas pavarësisë së vendit....

Kryeministri, Edi Rama ka qenë i ftuar me anë të një lidhje live në emisionin “Metropolis”, në televizionin online të gazetës La Repubblica, për të...

Lajme Flash

Panorama Plus

Gjykata ka pajisur me urdhër mbrojtjeje këngëtaren e njohur të muzikës popullore Maya Aliçkaj, për shkak të dhunës së dyshuar nga bashkëshorti i saj Arben...

Sara Gjordeni, ish-banorja e Big Brother Vip 3, e cila është në pritje të ëmbël, ka folur rreth shtatzënisë. Në një ‘Ask me a question’ një...

Xhud Bellingam po shkëlqen në fushën e lojës me Reali Madrid, por edhe jashtë saj, nuk është se po ia kalon keq. Mesfushori anglez i Real...

Ish-banorja e Big Brother VIP, Ilnisa Agolli, ka treguar si e ka pritur e bija lidhjen e saj me Meriton Mjekiqin. Në një intervistë të dhënë...

Aktori i humorit, Julian Deda është zgjedhur i preferuari i publikut pas një televotimi kokë më kokë me rivalen e tij Egla Ceno. Jul Dedës iu...

Pavarësisht se marrëdhënia mes tyre herë pas here normalizohet, Jul Deda dhe Egla Ceno, vazhdimisht kanë përplasje mes tyre dhe kjo mbase ngaqë janë dy...

Egla Ceno pasditen e sotme në një bisedë në oborrin e Big Brother Vip 3, me Erjola Doçin dhe Jul Dedën, kanë folur për fëmijët...

Princi i Britanisë dhe Princesha e Uellsit, kanë publikuar një foto të re të Princit Louis për të uruar ditëlindjen e tij të gjashtë. Ky është...

Ish-velina, Kejvina Kthella ka "tërbuar" fansat me fotot e nxehta në rrjetet sociale. Modelja ka publikuar imazhe nga pushimet në Dubai e veshur me bikni të...

Aktori i humorit, Olsi Bylyku, ka vijuar ‘thumbat’ ndaj "Big Brother VIP", pas eliminimit të tij vetëm pas rreth dy javësh që i ishte bashkuar garës. Përmes...

  Këngëtarja Rovena Dilo ka rrëfyer se ka pasur çdo vit kërkesë për t'u bërë pjesë e reality show "Big Brother Vip", por theksoi se i...

Një debat i ashpër ka ndodhur mes Françeska Muratit  dhe Heidi Baçit, në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Modelja i ka thënë Heidit se edhe pse...

Libri autobiografik i aktores australiane, Rebel Wilson, të titulluar "Rebel Rising", kanë nxjerrë në dritë një histori të errët të saj, që lidhet me familjen...

Jul Deda është përlotur pasditen e sotme pas mesazhit që i mbërriti nga vëlllai i tij përmes ‘Big Love’, në shtëpinë e Big Brother Vip...

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Maya, është pajisur me urdhër mbrojtje nga Gjykata e Tiranës, për shkak të dhunës nga bashkëshorti i saj, Arben...

Në një bisedë në dhomën e grimit në shtëpinë e Big Brother Vip 3, Françeska Murati dhe Roza Lati kanë hedhur dyshime mbi vërtetësinë e...

Aktorët Egla Ceno dhe Romeo Veshaj janë përfshirë në një debat me njëri-tjetrin në shtëpinë e “BBV”. Sherri nisi banorja e BBV u shpreh se nuk...

Aktori i humorit, Julian Deda ka shprehur bindjen se do të jetë ai fituesi i këtij edicioni të "Big Brother ViP". Gjatë një bisede, moderatori Meriton...

Këngëtarja e njohur shqiptare, Evi Reçi dhe partneri i saj, Kledi Hysa mesa duket së shpejti do të bëhen prindër për herë të parë. Ndonëse një...

Ish-Missi Françeska Murati ka treguar se ka kaluar në depresion pas lindjes së djalit të saj. Gjatë një bisede me moderatorin Meriton Mjekiqin, konkurrentja u shpreh...

Politikë

23:00 Drejtor i programit “Report” në RAI 3 dhe drejtues i rrjetit publik italian RAI, Sigfrido Ranucci, ka reaguar pas reagimeve të shumta që ka...

22:29 Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi i është drejtuar Komisionit të Medias të mblidhet me urgjencë për të dënuar sjelljet e kryeministrit...

22:21 Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka ironizuar turin e njoftuar nga kryeministri Edi Rama, i cili tha se do të takohet me diasporën...

Kronikë

21:09 Emisioni “Në Shënjestër” i është rikthyer historisë së zhdukjes pa gjurmë të 10-vjeçarit Julian Çela më shumë se një dekadë më parë. Fëmija ishte...

21:03 Emisioni “Në Shënjestër” i është rikthyer historisë së zhdukjes pa gjurmë të 10-vjeçarit Julian Çela më shumë se një dekadë më parë. Fëmija ishte...

20:46 Emisioni “Në Shënjestër” i është rikthyer historisë së zhdukjes pa gjurmë të 10-vjeçarit Julian Çela më shumë se një dekadë më parë. Fëmija ishte...


Sport

23:35 Çavi Hernandez ka bërë prapakthehu në vendimin e tij për t’u larguar nga Barcelona në fund të këtij edicioni, siç kishte lajmëruar në janar....

23:09 Atalanta e Berat Gjimshitit në finalen e Kupës së Italisë. Zikaltrit mposhtën me rezultatin 4-1 Fiorentinën në një duel spektakolar, duke siguruar një “biletë”...

22:50 Kukësi arriti të siguronte një biletë për në finalen e Kupës së Shqipërisë, duke eliminuar Tiranën në raundin gjysmëfinal. Edhe pse në kampionat, verilindorët...

Dossier

11:54 Muzeu Kombëtar "Shtëpia me gjethe" përkujtoi dje qëndrestarin dhe martirin antikomunist Sami Dangëllia (13 korrik 1920 - 23 prill 1987). Sami Dangëllia u mbajt në...

07:43 Nga Prof. Dr. Bardhyl Çipi PROVA SHKENCORE TË VDEKJEVE MBRESËLËNËSE (Persona publikë, viktima të diktaturës, ngjarje të tjera) Bardhyl Çipi, një nga specialistët më me përvojë në...

07:52 Nga Prof. Dr. Bardhyl Çipi       PROVA SHKENCORE TË VDEKJEVE MBRESËLËNËSE (Persona publikë, viktima të diktaturës, ngjarje të tjera) Bardhyl Çipi, një nga specialistët më me përvojë...

Speciale

11:34 HALIL RAMA, "MJESHTËR I MADH" Nëse në hyrje të librit autori i bën të ditur lexuesit se "Gora, në kufijtë e saj etnografikë tradicionalë, paraqet një...

15:11 BEN ANDONI/ Njerëzit, në kohë të ndryshme, kanë gjetur mënyra për të treguar apo shënjuar gjurmët e ekzistencës së tyre, e këtu nuk flasim thjesht...

14:01 HALIL RAMA *MJESHTËR I MADH/ Më 17 prill, familja, të afërmit dhe miqtë tij të shumtë, përkujtojnë gjeneralin legjendë në kufirin e tri kohëve, Rrahman...

Shëndeti

19:26 Përpjekjet globale të imunizimit kanë shpëtuar të paktën 154 milionë jetë në 50 vjetët e fundit, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), duke shtuar...

17:52 Një studim i fundit, ka zbuluar se përmbajtja e lëndës së bardhë në trurin e një personi me moshë mesatare mbipeshë është e ngjashme...

13:03 Kolesteroli është një armik i fshehur. Edhe pse meshkujt priren të konsiderohen si më të prekur, femrat janë gjithashtu në rrezik nga kjo gjendje e rrezikshme që...

Sociale

12:44 Ministrja e Shëndetësisë, Albana Koçiu tha se ligji për shëndetin seksual dhe riprodhues do t’i nënshtrohet konsultimve publike. Pas mbledhjes së qeverisë, në një komunikim...

09:35 Ministrja Albana Koçiu është shprehur se projekligji “Për shëndetin seksual dhe riprodhues” vjen paralelisht me një sërë politikash shëndetësore e sociale që, sipas saj,...

18:44 Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është zyrtarizuar si “Qytetar Nderi” nga Kuvendi Komunal i Bujanocit. Me 24 vota pro, këshilltarët kanë dhënë pëlqimin...

Ekonomi

07:53 Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar do blihet me 94 lekë dhe do shitet me 95 lekë. Monedha evropiane euro do blihet me...

07:18 Fitimet e investitorëve të huaj në Shqipëri kaluan nivelin e 1 miliard eurove dhe arritën nivelin më të lartë historik vitin e kaluar. Të dhënat...

13:58 Birra Korça lider në tregun shqiptar prej afro një shekulli, vijon e sigurt rrugëtimin drejt tregut ndërkombëtar. Birra Korça ka firmosur kontratë me distributorë...

Kulturë

10:13 NGA PROF. JOSIF PAPAGJONI ...101 profile dhe histori njerëzore te libri "Të pangjashmit" i gazetarit të mirënjohur sarandjot Thoma Nika është një sivëlla i shumë...

12:48 Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja, i bëri dje homazh njërit prej piktorëve më të rëndësishëm shqiptarë, Ibrahim Kodres, duke ndarë në...
video

12:04 Presidenti Bajram Begaj në Ditën Botërore të Librit është takuar me bukinistin e qytetit të Elbasanit, Ndriçim Ziun. Kreu i Shtetit në një postim në Facebook shkruan se prej...

Unë Gruaja

08:18 Bashkë me "Pallatin 176", komedia "Shi në plazh" ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga më të suksesshmet e teatrit shqiptar. Me gjithë...

22:50 Zakonet e ish-bllokmeneve që bujtnin në qytetin e gurtë. Nexhmija merrte shërbyeset me vete, ndërsa ushqimet i provonte mjeku më parë. Si nusja e kushëririt, me...

12:31 UVIL ZAJMI E tillë është jeta, ajo familjare, karriera profesionale, në rolin e një drejtuese për Flutura Çelkupën, e ndarë nga jeta pak kohë më...

PANORAMA TV