Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 95.5 lekë dhe do shitet me 96.4 lekë. Ndërkohë monedha evropiane euro sot...

Këto janë pamjet e automjetit tip Audi që u shpërthye me tritol mëngjesin e sotëm në Shkodër. Siç shihet në foto kofano e “Audi-t” është shkatërruar plotësisht,...

Një shpërthim i fuqishëm me tritol ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkodër. Një sasi lënde plasëse iu është vendosur një automjeti tip Audi, në pronësi të...

VALENTINA MADANI/ Partia Socialiste tërhoqi dje projektligjin për “Amnistinë Penale” nga seanca parlamentare, pasi nuk siguroi 84 votat e nevojshme për ta kaluar në Kuvend. Votat e...

Përkthyesja dhe redaktorja e njohur në një rrëfim të saj për punën me përkthimin, fëmijërinë, dashuria dhe marrëdhënia me bashkëshortin Luan Omari, mëmësia, etj. Arrestimet...

Një mjet privat hapësinor u rrotullua përqark Hënës ndërsa synonte uljen të enjten, duke i rikthyer Shtetet e Bashkuara në sipërfaqen hënore për herë të...

Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni:Titujt kryesorë: Kushti i opozitës/ Nuk siguroi 84 vota, PS-ja tërheq “Amnistinë” nga votimi Ambasada e Izraelit dhe “Birra...

Dashi Do të përfitoni nga aventurat e reja profesionale të cilat ju bëjnë protagonist të një projekti shumë interesant. Në dashuri së fundmi keni vështirësi në...
video

Ceno Klosi është emëruar në krye të Tatimeve më 22 tetor 2021 në kundërshtim me ligjin. “Vetting” sjell dokumentat ekskluzive të kompanisë “FIRST BAR LIMITED”,...
video

Gjykata e Beratit la në burg Natasha Rombula e njohur si Tasha e Tik-Tokut, e cila shfrytëzonte nipin e saj 10 vjeçar, për të marrë...

Një ditë më parë u zhvillua mbledhja e Grupit Parlamentar të PD, të drejtuar nga Gazment Bardhi, ku në qendër të diskutimeve kanë qenë disa...

Mbrëmje magjike për sulmuesin shqiptar Indrit Tuci me fanellën e Spartës së Prages. 23-vjeçari u hodh në fushë në minutën e 66-të në duelin ndaj...

Donald Trump mund të rrezikojë të humbasë disa prej pronave të tij të çmuara nëse nuk mundet të paguajë gjobën në Nju Jork. Gjoba e...

Analisti Arion Sulo thotë se për amnistinë penale ka pasur shumë interes. Sipas tij të gjithë duan që të lirojnë njerëzit e vet. I ftuar në...

Policia ka publikuar pamjet nga momenti kur një person i maskuar grabit me një pistoletë lodër një pikë të këmbimit valutor. Në pamje shihet autori, i...

Drejtori i Përgjithshëm i News24, Aleksandër Çipa, duke folur për ligjin për amnistinë penale, tha se në bisedat e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, ka...

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka reguar pasi Kuvendi miratoi ligjin për zonat e mbrojtura, duke bërë thirrje për reagim nga instancat përkatëse dhe...

Analisti Fatos Lubonja ka thënë se tërheqja e qeverise nga ky ligj për amnistinë penale është disi e ngatërruar dhe komprometuese për qeverinë. I ftuar në...
video

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kërkuar largim nga puna të Ceno Klosit kur ai ishte në krye të Agjencia e Ujësjellës Kanalizimeve dhe të...

Policia ka publikuar foton e autorit të grabitjes të pikës së këmbimit valutor në zonën e Kombinatit në Tiranë. Po ashtu blutë e kryeqytetit kanë ofruar...

Panorama Plus

Meritoni dhe Ledjona janë përplasur dhe kanë ironizuar njëri-tjetrin në “Big Brother Vip”, teksa banori i kërkonte asaj të linte lojën e rezistencës, pasi ai...

Një debat me tone të larta ka ndodhur mes dy vajzave në “Big Brother VIP”, Ledjonës dhe Ilnisës, ku kjo e fundit e ka përqeshur...

Dy aktorët e njohur, Egla Ceno dhe Julian Deda kanë debatuar ashpër në shtëpinë e Big Brother Vip. Me tone të larta, aktorja e ka ofenduar...

Përveçse skuadra më e titulluar e futbollit italian, Juventusi siç dihet është edhe skuadra me më shumë tifozë në shtetin fqinj, ndërsa në mbështetje të...

Çifti i Big Brother Vip, Ilnisa Agolli dhe Meriton Mjekiqi është aluduar se kanë kryer marrëdhënie s*ksuale brenda shtëpisë, teksa putheshin e përkëdheleshin nën jorgan. Mes banoreve...

Një video po qarkullon në rrjetet sociale, ku si protagonistë ka dyshen Meriton-Ilnisa. Në pamjet e publikuara, çifti është poshtë jorganit, teksa është Ilnisa që i...

Moderatori dhe kantautori Meriton Mjekiqi është një nga personazhet më të komentuar të edicionit të tretë të ‘Big Brother VIP”. Por ndaj tij janë hedhur akuza...

Gjatë lojës së zhvilluar nga “Big Brother” ku çiftet e zgjedhura sipas dëshirës duhet të ndaheshin në pro dhe kundër një teme të caktuar. Bardhi dhe...

“Big Brother VIP” ka vendosur që të organizojë një lojë ku banorët e shtëpisë janë ndarë në çifte, secili prej tyre duhej të zgjidhte personin...

Vesa dhe Arta janë dy konkurrentet nga Kosova që u bënë pjesë e formatit “Big Brother Albania”. Dy vajza konsiderohen mike brenda shtëpisë por një bisedë...

Gazi dhe Roza janë përfshirë në një diskutim pasiten e sotme dhe shkak është bërë Juli. Roza ka ngacmuar Gazin për raportin e prishur me...

Pas takimit me motrën në Big Brother Vip 3, Bardhi ka biseduar me Sarën në lidhje me atë çfarë ajo i ka thënë. Bardhi shprehet se...

Bardhi është suprizuar nga motra e tij në shtëpinë e BBV, e cila i ka kërkuar që të luajë më shumë, por ka refuzuar të takohet...

Ish-banori i shtëpisë së “Big Brother VIP”, Endrik Beba, ka komentuar ndarjen e tij me Sara Gjordenin rreth 9 vite më parë, dhe deklaratat e...

Partnerja e Albi Nakos, balerina Doris është futur në shtëpinë e Big Brother Vip duke i kërkuar koreografit që të dalë nga loja. Por balerini...

Graciano Tagani është banori i eleminuar mbrëmjen së martës nga shtëpia e BBV. Por balerini ka habitur me reagimin e tij, pasi në momentin që...

Një debat me tone te larta ka ndodhur mes aktorit Jul Deda dhe Gazit në “Big Brother VIP”, pasi ky i fundit i ishte betuar...

Erjola Doçi dhe Meriton Mjekiqi janë përfshirë në një sherr pasi moderatori prishi një sfidë të Big Brother Vip, ku duhet të qëndronte pa u...

Moderatori Meriton Mjekiqi ka marrë përsipër të pajtojë çiftin Bardhi – Sara në shtëpinë e Big Brother Vip, të cilët  prej disa ditësh kanë pasur...

Rike Roçit dhe aktorja Egla Ceno janë përfshirë në një debat shumë të ashpër me njëra-tjetrën në shtëpinë e “Big Brother VIP”.   Banorja iu është drejtuar...

Politikë

07:34 VALENTINA MADANI/ Partia Socialiste tërhoqi dje projektligjin për “Amnistinë Penale” nga seanca parlamentare, pasi nuk siguroi 84 votat e nevojshme për ta kaluar në Kuvend. Votat...

07:06 Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni:Titujt kryesorë: Kushti i opozitës/ Nuk siguroi 84 vota, PS-ja tërheq “Amnistinë” nga votimi Ambasada e Izraelit dhe...
video

22:57 Ceno Klosi është emëruar në krye të Tatimeve më 22 tetor 2021 në kundërshtim me ligjin. “Vetting” sjell dokumentat ekskluzive të kompanisë “FIRST BAR...

Kronikë

07:56 Këto janë pamjet e automjetit tip Audi që u shpërthye me tritol mëngjesin e sotëm në Shkodër. Siç shihet në foto kofano e “Audi-t” është shkatërruar...

07:44 Një shpërthim i fuqishëm me tritol ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkodër. Një sasi lënde plasëse iu është vendosur një automjeti tip Audi, në pronësi...

07:06 Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni:Titujt kryesorë: Kushti i opozitës/ Nuk siguroi 84 vota, PS-ja tërheq “Amnistinë” nga votimi Ambasada e Izraelit dhe...


Sport

07:06 Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni:Titujt kryesorë: Kushti i opozitës/ Nuk siguroi 84 vota, PS-ja tërheq “Amnistinë” nga votimi Ambasada e Izraelit dhe...

23:11 U luajtën mbrëmjen e sotme 4 sfidat e kthimit të raundit të 1/16-ve të Ligës së Konferencës, ku u shënuan në total 8 gola.       Interesant...

22:48 Mbrëmje magjike për sulmuesin shqiptar Indrit Tuci me fanellën e Spartës së Prages. 23-vjeçari u hodh në fushë në minutën e 66-të në duelin...

Dossier

07:22 Përkthyesja dhe redaktorja e njohur në një rrëfim të saj për punën me përkthimin, fëmijërinë, dashuria dhe marrëdhënia me bashkëshortin Luan Omari, mëmësia, etj....

07:32 Kur merr me hy në Skuraj dhe e kapërcen përruen e Urdhazës, fillon ngjitja malore, nëpër kodrën që quhet e Lekbibajve. Kalon me radhë...

08:48 Kur merr me hy në Skuraj dhe e kapërcen përruen e Urdhazës, fillon ngjitja malore, nëpër kodrën që quhet e Lekbibajve. Kalon me radhë...

Speciale

12:50 NGA HAXHI BALLIU/ Është fillim shkurti. Pasi kemi lënë pas shpine detin Jon, marrim kthesën djathtas. Përbri na shfaqet një panoramë tjetër. Përballë shtrihet mali...

11:40 NDRIÇIM KULLA/  Gjëja më e keqe që mund t'i ndodhë një ushtari në luftë është që kolegët e tij ta shohin si një njeri të...

12:32 NGA SEJDO HARKA Sapo dëgjon vargjet brilante të këngës qytetare tiranase "Ku ka si Tirana…", para sysh, si në një ekran gjigand, të shpalosen konturet...

Shëndeti

07:41 Me siguri nuk ju ndodh rrallë herë që të humbsini krejt pa pritur në mendime teksa jeni duke kryer një punë. Madje kjo mund të...

23:07 Një qendër spitalore në Alabama, që ofronte shërbimin e fekondimit artificial in-vitro njoftoi se do të ndërpresë një pjesë të trajtimeve për pacientët pasi...

19:52 Terapistët e vjetër të seksit kryen kërkime te çiftet për të përcaktuar se cilët elementë kryesorë e bëjnë jetën e dashurisë "të mrekullueshme". Ata arritën...

Sociale

22:10 Pastori Akil Pano thotë se shpopullimi i Shqipërisë është agjendë dhe se qeveria është një instrument. I ftuar në emisionin “Open” në News24, Pano deklaroi ...

21:53 Profesor në Shkollën Ekonomike të Londrës (LSE) dhe ekspert i Kombeve të Bashkuara për çështjet e popullimit dhe të arsimit, Arjan Gjonçaj thotë se...

13:51 Muajt e dimrit shënuan përshpejtim të tendencës së emigracionit në 2023, ndryshe nga vitet e mëparshme kur gjithnjë në fund të vitit kishte një...

Ekonomi

14:41 Ditën e djeshme u zhvillua edicioni i parë i Tirana Beer Tech, një nismë e Ambasadës së Izraelit në Shqipëri në partneritet me Bashkinë...

12:57 Kreu i Partisë së Lirisë, llir Meta ka deklaruar se zhvlerësimi i Euros është i qëllimshëm dhe po kthehet në një gangrenë të rrezikshme për...

07:58 Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 95.5 lekë dhe do shitet me 96.5 lekë.   Ndërkohë monedha evropiane euro...

Kulturë

13:33 Lekë Tasi ishte 38 vjeç kur e pushuan nga puna si violinçelist, në Orkestrën e Radios dhe në Teatrin të Operas, në vitin 1967,...

12:53 SHPENDI TOPOLLAJ/ Romanin e tij të parë "Qyteti pa reklama", Ismail Kadareja e shkroi kur ishte fare i ri, pra kur nuk kishte provuar të...

16:38 Kreu i Bashkisë së Beratit, Ervin Demo, ka ftuar të apasinuarit pas letërsisë të bëhen pjesë e konkursit të çmimit letar “Vexhi Buharaja”. Pjesë e...

Unë Gruaja

22:50 Zakonet e ish-bllokmeneve që bujtnin në qytetin e gurtë. Nexhmija merrte shërbyeset me vete, ndërsa ushqimet i provonte mjeku më parë. Si nusja e kushëririt, me...

12:31 UVIL ZAJMI E tillë është jeta, ajo familjare, karriera profesionale, në rolin e një drejtuese për Flutura Çelkupën, e ndarë nga jeta pak kohë më...

14:49 PanoramaSport.al/ Yanileydis Sanchez erdhi në verë në Shqipëri duke u provuar në një turne volejbolli në rërë që u zhvillua në Tiranë, ndërsa më...