Një shtyllë elektrike ka rënë mbi një makinë në Tiranë, në rrugën “Aleksandër Moisiu”. Dyshohet se shtylla është shembur nga një kamion, që ka pasur të...

Deputeti i PD, Tomor Alizoti ka reaguar në lidhje me investigimin e emisionit “Report” në Rai3 dhe ndaj reagimeve të kryeministrit Edi Rama. Me anë të...

Nënkryetari i Këshillit Bashkiak të Tiranës, Dorian Teliti, i ftuar në ‘Panorama TV’, u ka bërë tirrje qytetarëve të bashkohen në protestën e opozitës dhe...

Uniformat blu kanë arrestuar dy të rinj të cilët kishin mbushur makinën me drogë dhe po e transportonin për ta shitur. Në pranga kanë rënë 29-vjeçari...

Sokol Sinomataj gëzoi lirinë vetëm pak orë pasi doli nga burgu për shkak se përfitoi nga amnistia penale. Ish-anëtari i bandës së Gaxhai u lirua nga...

Partia Demokratike e grupit të Rithemelimit ka publikuar propozimet e saj për Reformën Zgjedhore, ku ndër të tjera kërkohet që të arrihet një konsensus mes...

Deputetja e PD-së, Dhurata Çupi ka kërkuar që provimi për pranimin në Shkollën e Magjistraturës të kandidatëve për gjyqtarë e prokurorë duhet të përsëritet. Deputetja Çupi...

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardhi, ka reguar pas vendimit të SPAK për të mos pranuar kallëzimin e Olsi Ramës ndaj Bardhit, duke...

Kalvari i gjatë në kampet burgje në vitet e para të regjimit komunist deri te vitet e tmerrshme në burgun e Burrelit prej nga mundi...

Policia e shtetit, po zhvillon një aksion në zonën e Malësisë së Madhe, ku po kryen kontrolle në disa banesa. Burime bëjnë me dije se janë...

Kryetarja e Komisionit Hetimor për PPP në shëndetësi, Albana Vokshi ka debatuar me tone të larta me zv.kryetarin e këtij komisioni, Plarent Ndreca. Mazhoranca dhe opozita...

Sokol Sinomati, i njohur ndryshe si "Buzëderri", e ka shijuar vetëm pak orë lirinë nga burgu. Ai doli nga qelia ditën e djeshme për shkak...

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar arrestimin e dy personave, të cilët akuzohet se lëshonin fatura fiktive dhe i shkaktuan shtetit 1 milionë euro dëm. Organi hetues...

Prokuroria e Posacme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar nuk ka pranuar kallëzimin e Olsi Ramës ndaj Gazment Bardhit, duke konstatuar se nuk ka asnjë...

Kryetarja e Komisionit Hetimor për PPP në shëndetësi, Albana Vokshi i është drejtuar deputetëve të PS se po kërkojnë të bllokojnë punën e këtij komisioni. Deputetja...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zbardhur takimin me ndihmës sekretarin amerikan të Shtetit për Europën dhe Euroazinë, James O’Brien, dhe ambasadorin Jef Hovenier, gjatë...

Andre Vilas-Boash ka bërë një rrëfim drithërues, ndërsa trajneri portugez pranoi se ka mposhtur dy tumore.   Ish-trajneri i Çelsit e zbuloi gjithçka pas një aksidenti në...

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka treguar dy kushtet që ka ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha për të bërë aleancë me të. Ai theksoi se kushtet...

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka treguar nëse Monika Kryemadhi do të kandidojë për postin e Presidentin, pasi ajo u la jashtë Kryesisë. Meta...

Deputetët socialistë dhe atë demokratë janë përplasur verbalisht në komisionin hetimor për PPP në shëndetësi. Debatet kanë nisur në lidhje me rendin e ditës, ku socialistët...

Lajme Flash

Panorama Plus

Arben Ulbrich, bashkëshorti i këngëtares Maya, ka hedhur poshtë akuzat e artistes për dhunë në familje.   “Padinë e ndarjes e kam ngritur 2 vite më parë. Në 2022...

Ish i dashuri i Princeshës Beatrice, pjesëtare e familjes mbretërore Britanike, është gjetur i vdekur në një hotel në Miami. Sipas raportimeve nga mediat e huaja,...

Banori i Big Brother Vip, Liam Osmani ka zgjuar nga gjumi ish-Missin, Françeska Murati në një mënyrë aspak të zakontë. Konkurrenti mbushi një tepsi me ujë...

  Këngëtari shqiptar Ermal Meta do të bëhet baba për herë të parë. Partnerja e artistit është në pritje të ëmbël. Lajmin e ka dhënë vetë Ermal Meta në...

Aktori Romeo Veshaj dhe partnerja e tij Heidi Baçi kanë marrë një vendim të papritur për të dalë së bashku nga shtëpia e “Big Brother...

Gjykata ka pajisur me urdhër mbrojtjeje këngëtaren e njohur të muzikës popullore Maya Aliçkaj, për shkak të dhunës së dyshuar nga bashkëshorti i saj Arben...

Sara Gjordeni, ish-banorja e Big Brother Vip 3, e cila është në pritje të ëmbël, ka folur rreth shtatzënisë. Në një ‘Ask me a question’ një...

Xhud Bellingam po shkëlqen në fushën e lojës me Reali Madrid, por edhe jashtë saj, nuk është se po ia kalon keq. Mesfushori anglez i Real...

Ish-banorja e Big Brother VIP, Ilnisa Agolli, ka treguar si e ka pritur e bija lidhjen e saj me Meriton Mjekiqin. Në një intervistë të dhënë...

Aktori i humorit, Julian Deda është zgjedhur i preferuari i publikut pas një televotimi kokë më kokë me rivalen e tij Egla Ceno. Jul Dedës iu...

Pavarësisht se marrëdhënia mes tyre herë pas here normalizohet, Jul Deda dhe Egla Ceno, vazhdimisht kanë përplasje mes tyre dhe kjo mbase ngaqë janë dy...

Egla Ceno pasditen e sotme në një bisedë në oborrin e Big Brother Vip 3, me Erjola Doçin dhe Jul Dedën, kanë folur për fëmijët...

Princi i Britanisë dhe Princesha e Uellsit, kanë publikuar një foto të re të Princit Louis për të uruar ditëlindjen e tij të gjashtë. Ky është...

Ish-velina, Kejvina Kthella ka "tërbuar" fansat me fotot e nxehta në rrjetet sociale. Modelja ka publikuar imazhe nga pushimet në Dubai e veshur me bikni të...

Aktori i humorit, Olsi Bylyku, ka vijuar ‘thumbat’ ndaj "Big Brother VIP", pas eliminimit të tij vetëm pas rreth dy javësh që i ishte bashkuar garës. Përmes...

  Këngëtarja Rovena Dilo ka rrëfyer se ka pasur çdo vit kërkesë për t'u bërë pjesë e reality show "Big Brother Vip", por theksoi se i...

Një debat i ashpër ka ndodhur mes Françeska Muratit  dhe Heidi Baçit, në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Modelja i ka thënë Heidit se edhe pse...

Libri autobiografik i aktores australiane, Rebel Wilson, të titulluar "Rebel Rising", kanë nxjerrë në dritë një histori të errët të saj, që lidhet me familjen...

Jul Deda është përlotur pasditen e sotme pas mesazhit që i mbërriti nga vëlllai i tij përmes ‘Big Love’, në shtëpinë e Big Brother Vip...

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Maya, është pajisur me urdhër mbrojtje nga Gjykata e Tiranës, për shkak të dhunës nga bashkëshorti i saj, Arben...

Politikë

13:56 Deputeti i PD, Tomor Alizoti ka reaguar në lidhje me investigimin e emisionit “Report” në Rai3 dhe ndaj reagimeve të kryeministrit Edi Rama. Me anë...

13:47 Nënkryetari i Këshillit Bashkiak të Tiranës, Dorian Teliti, i ftuar në ‘Panorama TV’, u ka bërë tirrje qytetarëve të bashkohen në protestën e opozitës...

13:30 Partia Demokratike e grupit të Rithemelimit ka publikuar propozimet e saj për Reformën Zgjedhore, ku ndër të tjera kërkohet që të arrihet një konsensus...

Kronikë

13:56 Një shtyllë elektrike ka rënë mbi një makinë në Tiranë, në rrugën “Aleksandër Moisiu”. Dyshohet se shtylla është shembur nga një kamion, që ka pasur...

13:41 Uniformat blu kanë arrestuar dy të rinj të cilët kishin mbushur makinën me drogë dhe po e transportonin për ta shitur. Në pranga kanë rënë...

13:33 Sokol Sinomataj gëzoi lirinë vetëm pak orë pasi doli nga burgu për shkak se përfitoi nga amnistia penale. Ish-anëtari i bandës së Gaxhai u lirua...


Sport

13:37 Mesfushori i Realit të Madridit, Toni Kros ka treguar në podkastin e vëllait të tij “Einfach mal Luppen” se çfarë bëri trajneri Ançeloti për...

12:49 E dashura e re e futbollistit të Real Madrid, Jude Bellingham është modelja holandeze Laura Celia Valk. 20-vjeçari mësohet se është në lidhje me bukuroshen...

12:40 Vllaznia u eliminua nga Kupa e Shqipërisë dhe tashmë do të luftojë për trofeun e kampionatit. Ish-drejtori sportiv i kuqebluve, Elvis Plori ka reguar...

Dossier

13:20 Kalvari i gjatë në kampet burgje në vitet e para të regjimit komunist deri te vitet e tmerrshme në burgun e Burrelit prej nga...

07:42 Nga Prof. Dr. Bardhyl Çipi PROVA SHKENCORE TË VDEKJEVE MBRESËLËNËSE (Persona publikë, viktima të diktaturës, ngjarje të tjera) Memorie.al / Bardhyl Çipi, një nga specialistët më me përvojë në...

11:54 Muzeu Kombëtar "Shtëpia me gjethe" përkujtoi dje qëndrestarin dhe martirin antikomunist Sami Dangëllia (13 korrik 1920 - 23 prill 1987). Sami Dangëllia u mbajt në...

Speciale

11:34 HALIL RAMA, "MJESHTËR I MADH" Nëse në hyrje të librit autori i bën të ditur lexuesit se "Gora, në kufijtë e saj etnografikë tradicionalë, paraqet një...

15:11 BEN ANDONI/ Njerëzit, në kohë të ndryshme, kanë gjetur mënyra për të treguar apo shënjuar gjurmët e ekzistencës së tyre, e këtu nuk flasim thjesht...

14:01 HALIL RAMA *MJESHTËR I MADH/ Më 17 prill, familja, të afërmit dhe miqtë tij të shumtë, përkujtojnë gjeneralin legjendë në kufirin e tri kohëve, Rrahman...

Shëndeti

09:34 Frutat e pyllit janë një thesar i natyrës për shëndetin tonë. Ato jo vetëm që janë shume të shijshme, por janë të pasura me...

19:26 Përpjekjet globale të imunizimit kanë shpëtuar të paktën 154 milionë jetë në 50 vjetët e fundit, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), duke shtuar...

17:52 Një studim i fundit, ka zbuluar se përmbajtja e lëndës së bardhë në trurin e një personi me moshë mesatare mbipeshë është e ngjashme...

Sociale

10:22 Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, përmes një postimi në rrjete sociale, ka njoftuar se ndriçuesit në rrugët dytësore të Unazës së Madhe...

12:44 Ministrja e Shëndetësisë, Albana Koçiu tha se ligji për shëndetin seksual dhe riprodhues do t’i nënshtrohet konsultimve publike. Pas mbledhjes së qeverisë, në një komunikim...

09:35 Ministrja Albana Koçiu është shprehur se projekligji “Për shëndetin seksual dhe riprodhues” vjen paralelisht me një sërë politikash shëndetësore e sociale që, sipas saj,...

Ekonomi

10:35 Sektori bankar tregoi aftësi të përmirësuar për t’iu përgjigjur sulmeve kibernetike vitin e kaluar. Sipas raportit vjetor të Bankës së Shqipërisë, për shkak të zhvillimeve...

07:46 Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar do blihet me 93.9 lekë dhe do shitet me 94.9 lekë. Monedha evropiane euro do blihet me...

07:21 Pas llogaritjeve të tatimeve për parapagimin e tatimit te profesionet e lira, shumë prej këtyre bizneseve kanë nisur në tatime ankesat për rishikimin e...

Kulturë

10:53 Tefta Tashko u lind në Fajum të Egjiptit, e bija e frashërlliut Athanas Tashko dhe Eleni Zografit, më e vogla e gjashtë fëmijëve. Të vendosur...

10:13 BEHAR GJOKA/ Libri më i ri i Namik Dokles, "Vallëzim me hënën", paraqet një anë tjetër të kontributit shkrimor të autorit, madje në hapësirën tekstologjike...

10:13 NGA PROF. JOSIF PAPAGJONI ...101 profile dhe histori njerëzore te libri "Të pangjashmit" i gazetarit të mirënjohur sarandjot Thoma Nika është një sivëlla i shumë...

Unë Gruaja

08:18 Bashkë me "Pallatin 176", komedia "Shi në plazh" ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga më të suksesshmet e teatrit shqiptar. Me gjithë...

22:50 Zakonet e ish-bllokmeneve që bujtnin në qytetin e gurtë. Nexhmija merrte shërbyeset me vete, ndërsa ushqimet i provonte mjeku më parë. Si nusja e kushëririt, me...

12:31 UVIL ZAJMI E tillë është jeta, ajo familjare, karriera profesionale, në rolin e një drejtuese për Flutura Çelkupën, e ndarë nga jeta pak kohë më...

PANORAMA TV