Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Kosovë, ku një shtetas ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri në Qendrën për Punë Sociale në...

Një aksident i rëndë është regjistruar ditën e sotme (12 prill) në fshatin Bidaj, Kolonjë. Shtetasi 58-vjeçar duke drejtuar automjetin tip “Nissan” ka humbur kontrollon dhe...

Kreu i qeverisë, Edi Rama, gjatë një deklarate për mediat nga Parisi me presidentit Emmanuel Macron, është shprehur se Shqipëria ka një mik të afërt si...

Kryeministri, Edi Rama gjatë konferencës për mediat, së bashku me presidentin e Francës, Emmanuele Macron, është shprehur ndër të tjera se në Shqipëri do të...

Presidenti francez, Emanuel Macron në një konferencë të përbashkët për mediat në Paris me kryeministrin Edi Rama, është shprehur se Shqipëria është një zë i fortë në...

Kryeministri Edi Rama është shprehur i impresionuar nga pritja e Emmanuel Macron në Pallatin Elysee në Francë, teksa ka bërë një paralelizëm me mbërritjen e tij në...

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptar, Elseid Hysaj ka kaluar momente frike pasi makina e tij “Ferrari” mori flakë papritur. Për këtë ngjarje ka reaguar vetë futbollisti përmes një...

Një operacion i gjerë është zhvilluar në mbarë Shqipërinë, ku janë lëshuar edhe 26 urdhër arreste, mes tyre edhe 4 punonjës policie. Drejtori i Policisë së...

Kryeministri Edi Rama ndodhet në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Francë. Kreu i qeverisë është pritur me nderime ushtarake në Oborrin e Nderit...

Ministri i Brendshëm, Taluant Balla ka paralajmëruar ashpërsim të masave për drejtuesit e mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor, sidomos për shoferët që parakalojnë...

Policia e Shtetit dhe ajo Bashkiake kanë nënshkruar një marrëveshje për rritjen e sigurisë në kryeqytet. Në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes ishin të pranishëm kryetari...

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” dhe pezullim nga detyra për ish drejtorin e IT në polici për...

Është sekuestruar një shumë prej rreth 1 milionë euro kesh gjatë operacionit policior ku u godit grupi kriminal i trafikimit emigrantëve nga Shqipëria drejt BE. "Gjatë kontrollit...
video

Drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku u pyet nga gazetarët në lidhje me Ervin Muçën, drejtorin e IT, i cili është në arrest shtëpia...

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka zbuluar detaje nga operacioni policor për goditjen e një grupi kriminal të trafikimit të emigrantëve...

ISIS nuk ka ndërmend të ndalet teksa pas kërcënimit të 3 qyteteve ku do të zhvilloheshin ndeshjet e Champions, tashmë në shënjestër ka rënë Gjermania. Sipas...

Policia ka dhënë detaje nga tentativa e një të riu për të grabitur një pikë këmbimi valutor në Durrës me pistoletë lodër. Mësohet se një shtetas ende...

Ambasada e SHBA në vendin tonë thotë se mbështet punën e SPAK, ndërsa thekson se janë në krah të institucioneve të drejtësisë në luftën kundër...

Një 50-vjeçar shqiptar, i cili ishte arrestuar nga polica pas denoncimit të djalit të tij të mitur, 15 vjeç, për dhunë ndaj tij dhe nënës...

Një ditë pasi Kuvendi votoi kundër dërgimit të mandatit të Olta Xhaçkës, në Gjykatë Kushtetuese ka reaguar edhe Gazment Bardhi, i cili thotë se ky...

Lajme Flash

Panorama Plus

Pak ditë më parë ish-banorja e “Big Brother VIP2”, Dea Mishel i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale, e tashmë ka zbuluar se si vijon të...

Gazetarja sportive, Pejana Elezi ka folur për marrëdhënien me bashkëshortin e saj, kompozitorin Kledi Bahiti, me të cilin ka edhe një djalë. Gazetarja ka rrëfyer se...

Aktorja Egla Ceno ka rrëfyer për herë të parë për jetën e saj private, duke zbuluar se është në një romancë. Banorja e BBV ka treguar brenda...

Melisa Sata ka sjellë para kohe verën me disa foto dhe video nga Dubai. Modelja italiane po shijon pushimet, ndërsa ka ndarë në “Instagram” disa...

Moderatorja Bora Zemani dhe aktori i humorit Donald Veshaj, do të bëhen prindër. Lajmin e ëmbël e ka ndarë vetë aktorja në promon e emisionit...

Pas një karriere të suksesshme si aktore në filmat prono, Mia Malkova ka vendosur ta mbyllë me industrinë me pullë të kuqe, për t’u shndërruar...

Miqësia e Romeo Veshaj me Liam Osmanin është krisur, ku shkak është bërë deklaratat e banorit se Heidi Baçi ka flirtuar me të.   Me tone të...

Moderatorja Kiara Tito dhe këngëtari Luiz Ejlli do të bëhen prindër për herë të parë së shpejti.   Së fundmi, Kiara Tito, e cila është 35 javëshe shtatzënë, ka ndarë...

Këngëtari Bardhi Idrizi dhe Sara Gjordeni janë një ndër çiftet që u krijuan në shtëpinë e “Big Brother VIP3”. Gjatë qëndrimit në shtëpi, modelja u shndërrua...

Ish-banorja e “Big Brother VIP”, Sara Gjordeni, në një bisedë virtuale me fansat e saj në rrjetet sociale, ka treguar se si e kanë pritur...

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj festoi 31-vjetorin e lindjes dy ditë më parë në një festë të organizuar ku morën pjesë famijarë dhe miq të saj. Por, në festën...

Çiljeta Xhilaga, në një bisedë me banorët e Fermës Vip, ka folur për mëmësinë dhe dëshirën për të lindur një fëmijë të dytë. Ajo ka rrëfyer...

Divorci i Chiara Ferragnit nga reperi Fedez shpërtheu si një “bombë”, teksa çifti vendosi të ecë në rrugë të ndara pas pesë vitesh martesë dhe...

Këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga, iu ka treguar konkurrentëve të “Ferma VIP” një ëndërr të keqe që ka parë me djalin e saj, Fernandon. E frikësuar,...

Ka degraduar sherri mes aktores Egla Ceno dhe banorit të BBV, Liam Osmani ku dyshja kanë "shpërthyer" në ofendime ndaj njëri-tjetrit. Aktorja e ka konsideruar konkurrentin...

Dy aktorët Egla Ceno dhe Jul Deda janë përfshirë në një debat të ashpër në shtëpinë e Big Brother Vip. Egla Ceno e ka quajtur Jul...

  Diskutime të forta mes Romeo Veshajt dhe Meriton Mjekiqit janë zhvilluar mbrëmjen e sotme në prime-n e Big Brother Vip 3, ku akuzat për njëri-tjetrin...

Debat me tone ofenduese mes Egla Cenos dhe Franceska Muratit është zhvilluar pasditen e sotme. Ndërsa kanë qenë duke diskutuar, Françeska është çuar në këmbë dhe...

Banori i Big Brother Vip, Liam Osmani ka kërcënuar konkurrentin, Lidi Delia pas një debati mes tyre. Liam Osmani iu është drejtuar duke i thënë që...

Një status i aktores së njohur Ema Andrea mbi dënimin e kryerjes së marrëdhënieve seksuale në publik ka "trazuar ujrat" dhe është konsideruar si një thumb...

Politikë

15:25 Kreu i qeverisë, Edi Rama, gjatë një deklarate për mediat nga Parisi me presidentit Emmanuel Macron, është shprehur se Shqipëria ka një mik të afërt...

15:21 Kryeministri, Edi Rama gjatë konferencës për mediat, së bashku me presidentin e Francës, Emmanuele Macron, është shprehur ndër të tjera se në Shqipëri do...

15:17 Presidenti francez, Emanuel Macron në një konferencë të përbashkët për mediat në Paris me kryeministrin Edi Rama, është shprehur se Shqipëria është një zë i fortë...

Kronikë

15:31 Një aksident i rëndë është regjistruar ditën e sotme (12 prill) në fshatin Bidaj, Kolonjë. Shtetasi 58-vjeçar duke drejtuar automjetin tip “Nissan” ka humbur kontrollon...

14:55 Një operacion i gjerë është zhvilluar në mbarë Shqipërinë, ku janë lëshuar edhe 26 urdhër arreste, mes tyre edhe 4 punonjës policie. Drejtori i Policisë...

14:04 Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” dhe pezullim nga detyra për ish drejtorin e IT në polici...


Sport

15:05 Mbrojtësi i Kombëtares shqiptar, Elseid Hysaj ka kaluar momente frike pasi makina e tij “Ferrari” mori flakë papritur. Për këtë ngjarje ka reaguar vetë futbollisti përmes...

14:57 Xhanluixhi Donarumma ishte i destinuar të bëhej trashëgimtari legjitim i Xhixhi Bufon, Petër Çeh, Iker Kasijas apo Manuel Nojer sa për të përmendur disa. Megjithatë,...

14:10 Milani pësoi një disfatë në shtëpi në duelin me Romën, i vlefshëm për fazën çerekfinale të Ligës së Europës. Një humbje e hidhur për kuqezinjtë...

Dossier

13:22 NGA ESAT MYFTARI Zoti Papulias: Dua ta filloj nga e fundit. Sigurisht, Fatos Nano u gjykua nga Gjykata Shqiptare dhe s'duam të vëmë në dyshim...

07:34 Nga Dashnor Kaloçi Ramiz Alia: “Gjë ndjen shëndetësore të shokut Enver, tani për tani e dimë vetëm ne, asnjë njeri tjetër, prandaj askush nuk duhet...

14:03 NGA ESAT MYFTARI / "Masakra e Peshkpisë më 10 prill 1994, ishte në vazhdën e provokimeve greke, me anijen luftarake që në janarin e...

Speciale

13:12 NDRIÇIM KULLA/ "Elegji për atdheun e humbur", kështu titullohet njëri nga librat më të bukur përmbledhës, të botuar në vitin 2014, në një kolanë vëllimesh...

10:20 Botimi voluminoz akademik (prej 726 faqesh) me titull: "Dyrrahu Ilir" (Illyrisches Dyrrah), Vol. 1, Tiranë 2015, është vepër shkencore e autorit Gjergji Frashëri me...

14:11 Botimi voluminoz akademik (prej 726 faqesh) me titull: "Dyrrahu Ilir" (Illyrisches Dyrrah), Vol. 1, Tiranë 2015, është vepër shkencore e autorit Gjergji Frashëri me...

Shëndeti

09:41 Frutat kanë qenë gjithmonë një burim i vitaminave, mineraleve dhe vetive të dobishme për të mbajtur një trup të shëndetshëm, nga përmirësimi i funksionit...

09:24 Dita nis herët, me nxitim. Nën këtë presion kohor, mëngjesi shpesh trajtohet si një luks dhe anashkalohet. E megjithatë, ky është një nga gabimet...

16:18 Uji i gazuar nuk përmban sheqer dhe kalori, ndaj konsiderohet si një zgjedhje ideale për ata që janë në dietë ose për ata që...

Sociale

07:11 Teksa qytetet e mëdha të rajonit kanë bërë hapa para me shtimin e hapësirave të gjelbra ndërmjet vitit 2015 – 2020, qytetet shqiptare kanë...

12:59 Shërbimet publike online janë të pranishme gjerësisht në administratën publike, por paralelisht është rritur edhe punësimi në shtet. Në vitin 2023, Instituti i Sigurimeve Shoqërore...

12:51 Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, përcolli sot urime për festën e Fitër Bajramit nga qyteti i Elbasanit. Presidenti ka vizituar xhaminë e “Ballies"...

Ekonomi

07:48 Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94.2 lekë dhe do shitet me 95.2 lekë. Monedha evropiane euro do blihet...

07:26 EMISIONI VETTING Abuzimet e 3 drejtorëve të KESH, OST e OSHEE janë shtuar me 130 milionë Euro në vitin 2023 Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikes, Belinda...

13:45 Banka Botërore, në raportin e “Pranverës 2024 për Europën dhe Azinë Qendrore”, në seksionin për Shqipërinë vlerëson se “ekonomia shqiptare ka treguar një qëndrueshmëri...

Kulturë

12:08 BEHAR GJOKA Poezia "METAMORPHOSIS" gjendet te vëllimi poetik "Arnzat e Parnasit", njërit prej librave nga më cilësorët të Fishtës qoftë për frymën e përcjellë,...

17:36 Bashkia Franscineto ka lëshuar certifikatën e parë të lindjes në gjuhën shqipe. Akti është firmosur nga kryebashkiaku, Angelo Catapano. Kështu ka bërë të ditur drejtori i...

10:00 ARTAN TRAKO/ Ura e Matit, ura me harqe e Milotit, apo ura e Zogut, është ndër veprat më të veçanta inxhinierike të realizuara në vendin...

Unë Gruaja

08:18 Bashkë me "Pallatin 176", komedia "Shi në plazh" ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga më të suksesshmet e teatrit shqiptar. Me gjithë...

22:50 Zakonet e ish-bllokmeneve që bujtnin në qytetin e gurtë. Nexhmija merrte shërbyeset me vete, ndërsa ushqimet i provonte mjeku më parë. Si nusja e kushëririt, me...

12:31 UVIL ZAJMI E tillë është jeta, ajo familjare, karriera profesionale, në rolin e një drejtuese për Flutura Çelkupën, e ndarë nga jeta pak kohë më...

PANORAMA TV