Dy persona janë shpëtuar gjatë natës nga zjarrfikësit pasi i mori rrjedha e ujit teksa po kalonin lumin me makinë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:30...

Më shumë se 2,000 njerëz kanë ndërruar jetë si pasojë e një rrëshqitje masive dheu në Papua Guinea e Re, bëjnë me dije agjencitë e...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Shkup, ku si pasojë e disa të shtënave me armë ka mbetur i vrarë një...

Dita e listës! Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, do të bëjë publike emrat e futbollistëve të ftuar për “Euro 2024” sot në orën 16:00. Braziliani, ndryshe...

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mbërritur në Berlin me bashkëshorten e tij Brigitte për një vizitë shtetërore treditore. Presidenti Macron dhe Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter...

"Panorama Sport” ju sjell momentet më pikante të ndeshjes Partizani-Egnatia, ku të pranishëm në “Air Albania” ishin 11 mijë tifozë. * Një nga arbitrat më të...

Një 28-vjeçar ka humbur jetën tragjikish, paraditen e kësaj të hëne (27 maj) në Tiranë. I riu ka rënë nga lartësia e pallatit ku po punonte,në...

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor "Bradashesh-Elbasan".  Raportohet se automjeti me drejtues shtetasin me iniciale H. D. është përplasur me makinën që drejtohet nga shtetasja...

Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me reshje shiu dhe shtrëngata deri ditën...

Protestat e fermerëve u zhvilluan jo vetëm në Gjermani, por në pjesën më të madhe të Evropës. Reagimi i BE ndaj kësaj situate tani është...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një videokartolinë nga takimi me emigrantët shqiptarë në Itali në stadiumin në Milano. Kreu i qeverisë publikoi momente nga mbërritja në vendin...

Numri i viktimave nga sulmi izraelit në zonën Tal as-Sulltan të Rafahut ka shkuar në 40. Agjencia e lajmeve Wafa raporton se shumica e të viktimave...

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.1 lekë dhe do shitet me 93 lekë. Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet...

Memorie.al publikon disa pjesë nga libri ‘Të falësh’, me autore znj. Sofika Prifti (Cara), botim i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në...

Skuadra e Egnatias është kurorëzuar sot kampione e Shqipërisë me fitoren 1-0 ndaj Partizanit në finalen e kampionatit. Një arritje e shkëlqyer e skuadrës rrogozhinase...

Vitin e shkuar, në ato që njihen infrastruktura kritike, u menaxhuan të paktën 49 incidente kibernetike nga të cilat 12 me klasifikim ndikim i lartë. Autoriteti...

Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni: Titujt kryesorë: INVESTIMET NE BREGDET/ Zef Preçi: Pronat po shtetëzohen për “strategjikët” dhe njerëzit e krimit Së shpejti në...

Dashi Kini më shumë besim në punën tuaj dhe mënyrën se si e prezantoni atë. Shumica e mendimeve që punëdhënësit tuaj kanë për ju burojnë nga...

Egnatia ka shkruar sot historinë e futbollit shqiptar, duke fituar për herë të parë Kategorinë Superiore. Skuadra e Edlir Tetovës ka bërë gjithçka mirë teksa...

Aktori, Romeo Veshaj i cili u rendit i treti në këtë edicion të Big Brother Vip, ka reaguar për herë të parë  në rrjetet sociale. Me...

Aktualitet

08:28 Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me reshje shiu dhe shtrëngata deri...

Panorama Plus

Këngëtari i njohur Young Zerka së shpejti do të bëhet baba. Lajmin e ka ndarë përmes një postimi në Facebook, partnerja e tij Iliana Trebicka, ku...

Dashuria e Romeo Veshaj dhe Heidi Baçit është vendosur në pikëpyetje jo vetëm nga banorët e BBV, por edhe nga ndjekësit. Pas përfundimit të reality show...

Aktori, Romeo Veshaj i cili u rendit i treti në këtë edicion të Big Brother Vip, ka reaguar për herë të parë  në rrjetet sociale. Me...

Aktorja Egla Ceno ka reaguar për herë të parë në rrjetet sociale, pasi u shpall fituese e Big Brother Vip 3. Ajo ka publikuar një fotot...

Gazetarja, Ilnisa Agolli ka publikuar në rrjetet sociale foton e parë me të dashurin e saj Meriton Mjekiqi, disa orë pas përfundimit të Big Brother...

Pasi doli nga shtëpia e Big Brother Vip 3, e renditur e katërta, Heidi u shpreh për Top Channel se e ka shijuar këtë eksperiencë...

Ish-banorja e Big Brother VIP, Françeksa Murati, ka folur së fundmi rreth aludimeve për profesionin e bashkëshortit të saj, për të cilin thuhej se merrej...

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku, disa muaj më parë i dha fund martesës me Xhensila Myrtezaj, nga e cila çifti ndajnë 2 fëmijë...

Françeska Murati ka marr vëmendjen e të gjithëve me veshjen e saj në natën finale të Big Brothet VIP. Miss-i edhe gjatë qëndrimit në shtëpi u...

Ish banorja e Big Brother VIP 3, Erjola Doçi është shfaqur në finalen e këtij spektakli e veshur me një fustan ngjyrë të kuqe, që...

Meriton Mjekiqi dhe e dashura e tij, Ilnisa Agolli, janë larguar nga studio e Big Brother Vip mbrëmjen e djeshme, pak pasi moderatori u eliminua...

Fituesja e Big Brother VIP 3, Egla Ceno, ka folur për herë të parë pasi rrëmbeu çmimin e madh në një përballje ‘kokë më kokë’...

Maluma dhe partnerja e tij Susana Gomez, i uruan mirëseardhjen vajzës së tyre në mars të këtij viti, ndërsa së fundmi kanë publikuar fotot e...

Këngëtari  Ledri Vula ishte i ftuari special në natën finale të “Big Brother VIP 3”. Ai këndoi në skenën gjigante në spektaklit, shoqëruar me një performancë...

Ajo që shumë kanë pritur, kanë ndodhur mbrëmjen e sotme në shtëpinë e Big Brother Vip 3. Babai i Heidi Bacit, Genti Baci, ka hyrë...

Ylli i muzikës Nicki Minaj është arrestuar në një aeroport në Holandë disa orë përpara se të performonte në Co-op Live në Mançester. Reperja amerikane u...

Hyrja e Robert Aliajt në Ferma Vip ka trazuar ujërat. Së fundmi një debat është zhvilluar mes tij dhe Albano Bogdos.   Roberti shprehet për Albanon se...

Ish-banorja e Big Brother Vip 3, Sara Gjordeni, me mbylljen e edicionit të reality show-t, ka zgjedhur që dedikimin t’ia bëjë Bardhit, këngëtarit që njohu...

Modelja e njohur, Arta Nitaj prej kohësh përflitej se është në një pritje të ëmbël. Dyshimet u nisën pas publikimin të disa fotove të saj...

Ajo që ndodh në shtëpinë e “Big Brother VIP”, padyshim që është më e ndjekura e më e komentuara në rrjetet sociale, si edhe në...

Politikë

08:08 Kryeministri Edi Rama ka publikuar një videokartolinë nga takimi me emigrantët shqiptarë në Itali në stadiumin në Milano. Kreu i qeverisë publikoi momente nga mbërritja në...

07:08 Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni: Titujt kryesorë: INVESTIMET NE BREGDET/ Zef Preçi: Pronat po shtetëzohen për “strategjikët” dhe njerëzit e krimit Së shpejti...

22:12 Bashkia e Kavajës ka çelur ditën e sotme (26 maj) sezonin e ri turistik. I pranishëm në ceremoni, ishte edhe deputeti i Partisë Demokratike, Ervin...

Kronikë

09:34 Dy persona janë shpëtuar gjatë natës nga zjarrfikësit pasi i mori rrjedha e ujit teksa po kalonin lumin me makinë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës...

08:49 Një 28-vjeçar ka humbur jetën tragjikish, paraditen e kësaj të hëne (27 maj) në Tiranë. I riu ka rënë nga lartësia e pallatit ku po...

08:32 Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor "Bradashesh-Elbasan".  Raportohet se automjeti me drejtues shtetasin me iniciale H. D. është përplasur me makinën që drejtohet...


Sport

09:26 Skënderbeu ka mbyllur një sezon të suksesshëm duke e kurorëzuar me vendin e tretë në renditjen përfundimtare. Pas kësaj arritjeje në kampin korçar është kohë...

09:13 Dita e listës! Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, do të bëjë publike emrat e futbollistëve të ftuar për “Euro 2024” sot në orën 16:00. Braziliani,...

09:05 Filip Najdovski del në skenë tek Elbasani. 31-vjeçari, i cili u largua në mbyllje të këtij edicioni pas katër sezonesh me bardheblutë ku edhe...

Dossier

07:25 Memorie.al publikon disa pjesë nga libri ‘Të falësh’, me autore znj. Sofika Prifti (Cara), botim i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit...

13:37 E bija e Ali Këlcyrës, i dënuar tri herë me vdekje nga qeveria e Mbretit Zog dhe nga diktatura e Enver Hoxhës, një nga...

08:14 “Kur unë isha vetëm pesëmuajshe, na morën në shtëpi, na hipën në një makinë dhe na çuan fillimisht në kampin e Beratit. Nënës i...

Speciale

12:11 Më 23 maj të vitit 1924, në Kongresin e Durrësit, Mustafaj Kruja propozoi që qyteti i Shkodrës të bëhej kryeqyteti i vendit. 26 deputetë...

10:24 Muzeu Historik Kombëtar përkujtoi dje atdhetarin, publicistin e diplomatin shqiptar, Dervish Hima. Më 21 maj të vitit 1928 vdiq Dervish Hima, i njohur edhe...

10:15 NGA PROF. DR. ZYHDI DERVISHI Me Rasim Gjokën kemi qenë shokë kursi përgjatë 4 viteve të studimeve në Universitetin e Tiranës. Fillimisht nuk u prezantuam...

Shëndeti

14:04 Që në lashtësi farat e pjeprit janë përdorur si një nga kurat më të mira për shëndetin e veshkave dhe trajtimin e sëmundjeve të...

11:22 Kanceri i mushkërive është një nga sëmundjet më serioze dhe të rrezikshme që prekin njerëzit në mbarë botën. Njohja dhe kuptimi i simptomave të...

20:37 Së fundmi OBSh ka publikuar listën e baktereve më të rrezikshme, rezistentë ndaj antibiotikëve. Renditja përfshin 24 patogjenë, të cilët bëjnë pjesë në 15 familje...

Sociale

13:14 Një rrugë në kryeqytet, në hyrjen veriore të Liqenit Artificial, do të mbajë emrin e sipërmarrësit Dritan Mezini, i cili u nda nga jeta...

11:35 Gjatë muajit prill qeveria arkëtoi në buxhetin e shtetit rreth 7,9 miliardë lekë (77 mln euro) prej rezultatit financiar pozitiv të Institutit të Sigurimeve...

18:41 Dhjetëra qytetarë janë mbledhur pasditen e sotme në Sheshin Skënderbej, për të protestuar kundër ligjit për shëndetin seksual dhe riprodhues. Qytetarët janë kundër përfshirjes në...

Ekonomi

07:37 Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.1 lekë dhe do shitet me 93 lekë. Ndërkohë monedha evropiane euro do...

07:37 Inteligjenca Artificiale do të prekë pothuajse 40% të vendeve të punës në mbarë botën, duke zëvendësuar disa dhe duke plotësuar të tjerat. Ne kemi...

13:54 Pas kthimit nga Greqia, ku vizitoi fabrikën e prodhimit të birrës Vergina, zoti Irfan Hysenbelliu zhvilloi një takim në Korçë me stafin e Fabrikës...

Kulturë

19:18 Nga Ben Andoni Është kthyer në ndërmarrje të vështirë për artistët shqiptarë të gjithë disiplinave, që të merren me të shkuarën komuniste. Dhe, mbeten shumë...

08:57 Është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare aktori i teatrit “Petro Marko” të Vlorës, Vasillaq Godo. Mësohet se artisti është ndarë nga jeta mëngjesin e...

11:58 NGA AGRON GJEKMARKAJ Në çdo shëtitje në natyrë njeriu merr shumë më tepër sesa ai kërkon. Në Lezhë ajo e ka ndikuar njeriun për fat...

Unë Gruaja

11:04 Poetja dhe akademikja saudite, dr. Fawzia Abu Khalid, ka lindur në Rijad, kryeqytetin e Mbretërisë së Arabisë Saudite, në fund të viteve pesëdhjetë. Që...

07:55 Laura Keçi ishte vetëm 16 vjeç kur e arrestuan dhe më pas dënuan, duke shënuar kështu edhe të vetmen femër shqiptare, që u dënua...

08:18 Bashkë me "Pallatin 176", komedia "Shi në plazh" ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga më të suksesshmet e teatrit shqiptar. Me gjithë...

PANORAMA TV