Kryeministri Edi Rama, në konferencën me presidentin Volodymyr Zelensky, është shprehur se i gjithë kombi shqiptar e mbështet Ukrainën. Kreu i qeverisë theksoi se "jemi të nderuar të...

Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi është shprehur se lirimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako nga qelia nuk erdhi për shkak të përfundimit të afateve të paraburgimit,...

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar pas raportit të BERZH për Shqipërinë, ku thuhet se vendit tonë do t’i duhen deri 70...

Shqipëria mikpret sot Samitin Ukrainë – Europa Juglindore, dedikuar tërësisht Ukrainës, vetëm disa ditë nga dyvjetori i nisjes së agresionit rus në Kiev. Presidenti i Ukrainës,...

Ka përfunduar Samiti Ukrainë-Evropa Juglindore në Pallatin e Kongreseve. Pas mbylljes së punimeve, liderët e pranishëm në Samit kanë realizuar foton familjare. Të pranishëm në foton familjare ishin liderët...

GJERGJI FRASHËRI Sot u mbushën 80 vjet nga dita e rënies së "katër dëshmorëve" të "Lagjes Guerile" në Tiranë, prej natës së 28 shkurtit 1944, kur...
video

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku ka depozituar bashkë me deputetët e tjerë një padi në Gjykatën Kushtetuese ligjin për tatimin mbi profesionet e lira. Tabaku u shpreh...

Ish-kreu i Hipotekës në Gjirokastër, Florion Taçi është vënë në pranga nga policia së bashku me një person tjetër, shtetasin Alban Memishaj. Te dy personat dyshohet...
video

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, gjatë fjalës së tij nga Tirana në samitin që po mbahet në kryeqytet, propozoi krijimin e një forumi për industrinë...

Kryeministri Edi Rama në Samitin për Ukrainën u shpreh se nuk do ta lënë Rusinë që të fitojë dhe Ukrainën të humbasë. Ai theksoi se përpjekjet...

Nga Tirana Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky dha mesazhin se tani po përcaktohet rrugëtimi që po ndjek Evropa për brezat e ardhshëm. Në fjalën e tij...

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje shteteve që të ndihmojnë Ukrainën financiarisht dhe ushtarakisht në luftën e saj kundër Rusisë. Rama u shpreh se mbështetja...

Ka kaluar një vit nga aksidenti tragjik në Greqi, ku dy trena udhëtarësh u përplasen me njërit-tjetrin në zonën e Tempes, duke i marrë jetën...
video

Kryeministri Edi Rama, hapi punimet në samitin për Ukrainën që po mbahet në Tiranë. Kreu i qeverisë shqiptare foli për një të ardhme të përbashkët,...

Intervistoi: Violeta Murati    Një lëndë romanore e rrallë, rrëfim historik nga diktatura se si e përjetoi persekucionin një adoleshente. Alma Gjurgji, në librin “Krahë të...

Stefano Pioli, trajneri i Milanit, ka qenë padyshim trajneri i Serisë A që “përçan” më shumë tifozët e tij prej më shumë se një viti...

Presidenti Aleksandër Vuçiç, i cili mbërriti në Pallatin e Kongreseve për të marrë pjesë në Samitin Ukrainë-Evropa Juglindore, është shprehur se dita e sotme do të...

Mediat në Beograd kanë zbuluar se në Samitin e Tiranës për Ukrainën, Serbia do të jetë i vetmi shtet që do të kërkojë ndryshimin e...
video

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka shtrënguar duart me kryeministrin Rama dhe Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky. Vuçiç është pritur në tapetin e kuq në Pallatin...

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka zbardhur bisedimet me Kryeministrin Edi Rama ditën e sotme në Tiranë. Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka zbardhur takimin që ka pasur ditën...

Lajme Flash

Panorama Plus

Dy banorët e Big Brother Vip, Meriton Mjekiqi dhe Fation Kuqari kanë shpërthyer në një debat të fortë brenda shtëpisë, duke i hedhur akuza të...

Erjola Doçi dhe Julian Deda kanë bërë një plan e njëri-tjetrin, kundër një prej çifteve të shtëpisë së “Big Brother VIP’, Meriton-Ilnisa. Banorët do hiqen sikur...

Reperi i njohur, DJ Khaled, është përballur më një sërë komentesh aspak pozitive pas një postimi që ka bërë së fundmi në adresën e tij...

  Sara Gjordeni dhe Gazmend Ujkashi ishin në nominim kokë më kokë mbrëmjen e së martës, pasi dy konkurrentët Egla Ceno dhe Jul Deda i shpëtuan...

Romeo Veshaj është përfshirë në një debat me opinionistin Abër Hajdari, i cili i tha se për situatën me Heidin dhe Françeskën po tenton të...

Thomas Kingston, bashkëshorti i Lady Gabrielle Kingston, ka vdekur, ka njoftuar familja mbretërore përmes një deklarate.  Një zëdhënës i Pallatit Buckingham tha: "Mbreti dhe Mbretëresha janë...

Jul Deda ka parashikuar se në shtëpinë e Big Brother Vip 3 shumë shpejt do të kemi një çift. Sipas tij, Fationi do të bëhet çift...

Sara dhe Bardhi kanë përjetuar momente romantike pasditen e sotme, ndërsa po laheshin bashkë në vaskë dhe po pinin verë. Edhe banorët e kanë shijuar këtë...

Ylli i “Onlyfans”, Daniela Çavez, është bërë e famshme së fundmi në rrjet për postimet e saj provokuese dhe angazhimin e madh në platformën me...

Dy moderatorët, Meriton Mjekiqi dhe Erjola Doçi janë përfshirë në një sherr dhe debat të ashpër në shtëpinë e BBV. Teksa gjatë debatit, Meritoni i ka...

Ish-opinionistja e “Big Brother VIP 2”, Zhaklin Lekatari ka komentuar pas disa kohësh lojën e fituesit të edicionit të dytë të këtij formati, Luizi Ejlli. Zhaklina...

Rike Roçi, një prej banoreve të  “Big Brother VIP”, ka rrëfyer brenda shtëpisë një pjesë të fëmijërisë së saj dhe emigrimin bashkë me familjen drejtë...

Një fotograf australian ka ngritur një padi kundër babait të këngëtares mjaft të njohur Taylor Swift, Scott Swift, pasi dyshohet se e ka goditur me...

Ilnisa dhe Meritoni janë përfshirë në një debat pasi ky i fundit i ka lënë hapësirë Sarës që të ulej në krevatin ku ai dhe...

Pesë-herë kampionia kombëtare e Brazilit, Mari Reis, tërhiqet nga bodybuilding dhe përkushtohet 100% vetëm në “Onlyfans”. Modelja braziliane ka pranuar se është vendimi më i mirë...

Këngëtari dhe fituesi i “Big Brother VIP 2”, Luiz Ejlli, prej disa ditësh përflitet në media se nuk i ka mbyllur problemet me drejtësinë, por...

Banori i BBV, Silvi Forte ka ngritur dyshimet se mund të ketë pasur një romancë me modelen Sara Gjordeni. Para se të bëhej pjesë e garës,...

Një debat me tone të ashpra ka ndodhur mes banorëve të “Big Brother VIP”, konkretisht mes dy aktorëve të humorit, Jul Deda dhe Romeo Veshaj. Romeo...

Aktori i humorit, Romeo Veshaj ka nisur ditën me një debat me Françeskën në BBV, pasi kjo e fundit e ka ironizuar duke i thënë...

Ish-banorja e “Big Brother VIP”, Mikela Pupa ka ngritur dyshime se Sara Gjordeni mund të ketë pasur lidhje me reperin Noizyn dhe Capital T. E ftuar...

Politikë

13:40 Kryeministri Edi Rama, në konferencën me presidentin Volodymyr Zelensky, është shprehur se i gjithë kombi shqiptar e mbështet Ukrainën. Kreu i qeverisë theksoi se "jemi të nderuar...

13:32 Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi është shprehur se lirimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako nga qelia nuk erdhi për shkak të përfundimit të afateve të...

13:30 Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar pas raportit të BERZH për Shqipërinë, ku thuhet se vendit tonë do t’i duhen deri...

Kronikë

12:31 Ish-kreu i Hipotekës në Gjirokastër, Florion Taçi është vënë në pranga nga policia së bashku me një person tjetër, shtetasin Alban Memishaj. Te dy personat...

10:33 Shtyhet seanca gjyqësore për mjekun kardiolog Edvin Prifti, i cili akuzohet për  “Korrupsion pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike”, “Vjedhje e kryer duke...

10:17 Një makinë që dyshohet se do përdorej për ngjarje kriminale është sekuestruar nga policia e Elbasanit. Në njoftimin e policisë, thuhet se mjeti ishte i...


Sport

12:58 Lautaro Martinez është një miks mes kampionëve të mëdhenj dhe goleadorëve të historisë zikaltër.   Ka diçka të ngjashme nga të gjithë dhe kjo e bën...

12:16 Interi do të presë Atalantën në orën 20:45 në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të në Serinë A. Ja statistikat e përballjeve mes...

11:49 Stefano Pioli, trajneri i Milanit, ka qenë padyshim trajneri i Serisë A që “përçan” më shumë tifozët e tij prej më shumë se një...

Dossier

13:09 GJERGJI FRASHËRI Sot u mbushën 80 vjet nga dita e rënies së "katër dëshmorëve" të "Lagjes Guerile" në Tiranë, prej natës së 28 shkurtit 1944,...

12:00 Intervistoi: Violeta Murati    Një lëndë romanore e rrallë, rrëfim historik nga diktatura se si e përjetoi persekucionin një adoleshente. Alma Gjurgji, në librin “Krahë...

21:30 NGA URAN BUTKA Sabiha Kasimati, një nga gratë e shquara të Shqipërisë, vjen nga një familje e njohur intelektuale libohovite. I ati i saj,...

Speciale

21:30 NGA URAN BUTKA Sabiha Kasimati, një nga gratë e shquara të Shqipërisë, vjen nga një familje e njohur intelektuale libohovite. I ati i saj,...

14:01 BEN ANDONI/ Nuk flet më. Ka kohë që duhet të jetë diku, ku në tokën e tij nuk e deshifrojnë dot. Shumë e kanë dërguar...

13:37 BESNIK DIZDARI/  Kurrë nuk ma kishte marrë mendja se në vitin 2019, do ta quaja lotarinë sportive "sport borgjez". Në të vërtetë, në gjenezë, "sport...

Shëndeti

13:42 Aktiviteti fizik është i domosdoshëm për shëndetin e njeriut por në disa raste ai mund të bëhet i dëmshëm. Këto raste kanë të bëjnë kur...

07:50 Pastrimi i gjakut ndihmon organizmin në largimin e baktereve, virozave, infeksioneve në mënyrë shumë efektive. Dy organet kryesore që kryejnë funksionin e pastrimit të gjakut...

21:16 Shumë njerëz që jetojnë në Evropë nuk bëjnë stërvitje të mjaftueshme, duke çuar në më shumë se 10,000 vdekje të parakohshme në vit, raportoi...

Sociale

07:05 Emigracioni në vendet e Ballkanit Perëndimor është në nivele të larta, por Shqipëria spikat për fluksin e madh të të larguarve në raport me...

19:53 Mësuese Ina Kasimati, një grua e fortë që lufton çdo ditë me sëmundjen e rëndë, ka nevojë për ndihmën e të gjithë shqiptarëve për...

13:39 Deputetja dhe nënkryetarja e Partisë së Lirisë, Erisa Xhixho ka deklaruar se është emergjencë ndërhyrja për të kthyer internetin një vend të sigurt për...

Ekonomi

08:58 Grupi i PD dhe deputetët e Rithemelimit do të depozitojë sot në Gjykatën Kushtetuese ligjin për tatimin e profesioneve të lira. Ankimi do të depozitohet...

08:18 Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 95.5 lekë dhe do shitet me 96.4 lekë. Monedha evropiane do blihet me...

07:59 Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 95.4 lekë dhe do shitet me 96.3 lekë. Monedha evropiane do blihet me...

Kulturë

12:58 Më 27 shkurt 1879 u botua në Stamboll "Alfabetarja e gjuhës shqipe". Ky botim u bë i mundur në sajë të nismës së Sami...

09:29 Muzeu Historik Kombëtar përkujtoi dje në përvjetorin e ndarjes nga jeta, albanologun e shquar Gustav Meyer, i cili u lind më 25 nëntor të...

08:59 THOMA NIKA Fjala është për Illo Papadhimën, dirigjentin historik të bandës frymore të Sarandës, të themeluar më 1967. Nën vlerësimin e sotëm, krijimi në më...

Unë Gruaja

22:50 Zakonet e ish-bllokmeneve që bujtnin në qytetin e gurtë. Nexhmija merrte shërbyeset me vete, ndërsa ushqimet i provonte mjeku më parë. Si nusja e kushëririt, me...

12:31 UVIL ZAJMI E tillë është jeta, ajo familjare, karriera profesionale, në rolin e një drejtuese për Flutura Çelkupën, e ndarë nga jeta pak kohë më...

14:49 PanoramaSport.al/ Yanileydis Sanchez erdhi në verë në Shqipëri duke u provuar në një turne volejbolli në rërë që u zhvillua në Tiranë, ndërsa më...

PANORAMA TV