Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pritur me ovacione dhe duartrokitje në Tropojë, edhe pse në qytet kishte nisur shiu. Demokratët kishin dalë ta...
video

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një konferencë për shtyp ka paralajmëruar se në ditët në vijim do të nxjerrë fakte dhe dokumente se si...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, rrugëtimin jug-veri e ka përmbyllur në qytetin e Mirditës. Duke i konsideruar si zgjedhjet më vendimtare në Shqipëri, kreu...
video

Kreu i Shtetit, Ilir Meta i ka bërë thirrje Policisë së Shtetit dhe funksionarëve të administratës publike që të distancohen nga përpjekjet e politikës për...

Një analizë e BIRN e të dhënave nga llogaritë e faqeve të Facebook-ut dhe Instagram-it të qindra kandidatëve që garojnë për një post në parlament...
video

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka paralajmëruar se do të nxjerrë në dritë fakte të reja se si patronazhisti ndjek qytetarin që ka në mbikëqyrje...
video

Ndërsa na ndajnë vetëm tetë ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, forcat politikë dhe kandidatët e tyre kanë intensifikuar takimet elektorale me qytetarë dhe banorë...

Ndalesa e radhës në rrugëtimin jug-veri të kreut të opozitës Lulzim Basha, ishte qyteti i Kurbinit. Entuziazmi i të rinjve që kishin dal me makina...

Kanë mbërritur në mbrëmje në Aeroportin “Nënë Tereza” 40,800 doza të tjera të vaksinës AstraZeneca, nëpërmjet instrumentit Covax. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu...

Kandidatja e PS në Tiranë, Mimi Kodheli ka komentuar deklaratat e ambasadores së SHBA-ve për zgjedhjet. Disa ditë më parë në një emision televiziv, Kim u...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë me koronavirus 149 raste të reja, si dhe kanë...

Kandidatja e PS në Tiranë, ish-ministrja dhe deputetja Mimi Kodheli, e cila është vendosur e 21 në listën për këtë qark, është shprehur e bindur...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot se do të shkojë dy herë në Bruksel dhe se pret bisedime të mira e konstruktive, si dhe...

“Nëse e vret Domart Konjarin, do të paguajmë 300 mijë euro”, kjo ishte shuma që grupi kriminal i Blendi Dedës e Paris Prengës, i premtoi...

Ndalesa e radhës e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte qyteti i Krujës. Basha u takua me qytetarë të shumtë dhe u bëri thirrje të...
video

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar një pjesë nga show ku do të jetë mbrëmjen e sotme i ftuar. Rama tha se kur kishte bërë xhirimet...
video

Shijaku ishte ndalesa e pestë e kreut të PD-së Lulzim Basha që ka nisur sot një turn nga Saranda në Tropojë, duke zhvilluar takime elektorale...

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar mesazhin e një mikeshe të vjetër në moshë, e cila teksa e kishte vënë në dijeni se nuk mund të...

Për të garantuar mbarëvajtjen e procesit zgjedhor të 25 prillit në Shqipëri pritet të jenë në terren 7500 efektivë policie. Drejtori i Rendit Publik Ylli Vasili...

Gazetari shqiptar në Britaninë e Madhe, Arben Manaj, raporton së është konfirmuar zyrtarisht se të dielën në orën 08:00 të mëngjesit do të ketë një...

Panorama Plus

Prona e pabesueshme në Colorado e Tom Cruise që ka një palestër, dhomë lojërash dhe pamje mahnitëse malore, ka dalë në shitje për një çmim...

Bukuroshja, e cila u bë e famshme nga “Përputhen”, Ana Kauri, ka vendosur të bëjë një tjetër ndërhyrje estetike pas buzëve dhe hundës. Lajmin e ka...

Një ndër finalistet e “Miss Universe” në Britaninë e Madhe ka ndërruar jetë këtë javë në moshën 20-vjeçare pas një beteje me një gjendje të...

Rita Ora ka treguar se ka një marrëdhënie shumë të ngushtë me nënë e saj, Vera Orën, të cilën e kemi parë shpesh t’i komentojë...

Aktorja Helen McCrory, e njohur për rolin e saj tek “Peaky Blinders” dhe tek tre filmat e “Harry Potter”, ka ndërruar jetë nga kanceri në...

Modelja e njohur, Amelia Hamlin u fotografua nga paparacët me buzë të nxira dhe të mavijosura, duke shqetësuar kështu të gjithë fansat e saj. 19-vjeçarja u...

Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez njoftuan ndarjen e tyre dy ditë më parë, dhe pas kësaj shumë po prisnin një reagim nga Madison Lecroy, dhe...

Të rrisësh një fëmijë sot do shumë përkushtim dhe durim, prandaj disa çifte zgjedhin të jenë prindër të vetëm një fëmije. Gjatë një bisede virtuale në...

Demi Rose poston rregullisht në llogarinë e saj në Instagram për të gjithë ndjekësit që e mbështesin. Modelja seksi pozoi sërish e zhveshur për 16,2 milion...

Sindi Loci vendosi që të largohej nga studioja e “Për’puthen” ditën e djeshme, pas ofendimeve që i ishin bëri nga Juli në një video live...

Fotografitë e Harry Styles i veshur si “Sirena e Vogël” janë rishfaqur në rrjet. Imazhet virale të këngëtarit duket se janë shkëputur nga seti fotografik i...

Fero dhe Arbenita Ismajli së shpejti do të bëhen prindër për herë të parë dhe çifti ka treguar se si po e përjeton këtë eksperiencë...

Një palë atlete të dizenjuara dhe të veshura nga Kanye West do të shiten për një çmim marramendës. Prototipet “Nike Air Yeezy 1” kushtojnë plot...

Jennifer Lopez dhe Alex Roriguez deklaruan dje publikisht se fejesa e tyre kishte marrë fund, pasi e shohin veten më mirë si miq. Një ditë pas...

Oriola Marashi është një ndër modelet më të njohura shqiptare, e cila shpesh ndan me ndjekësit në rrjete sociale imazhe që pëlqehen e komentohen shumë. Së...

Babai i Kendall dhe Kylie Jenner, Caitlyn Jenner, vendosi që në vitin 2016 të ndryshonte gjininë nga burrë në grua. Ish-bashkëshortja e tij, Kris Jenner, ka...

Më katër mars të këtij viti, Elita Rudi dhe Gjiko mirëpritën në jetë vajzën e tyre, të cilën e pagëzuan me emrin Bota. Tashmë që kanë...

Ndonëse është 62 vjeç, Madonna ka një fizik të mrekullueshëm që nuk nguron ta tregojë në rrjete sociale. Së fundmi, këngëtarja u shfaq e veshur me...

Ylli i Hollywood-it, Brad Pitt u fotografua duke dalë nga një qendër mjekësore në Beverly Hills me një karrocë, gjë që shqetësoi fansat e aktorit...

Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez kanë konfirmuar zyrtarisht se i kanë dhënë fund marrëdhënies së tyre 2-vjeçare. Në një deklaratë ish-çifti u shprehën se kanë...

Politikë

23:34 Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pritur me ovacione dhe duartrokitje në Tropojë, edhe pse në qytet kishte nisur shiu. Demokratët kishin dalë...

22:45 Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme ishte pjesë e një skeçi në Tv Klan. // "Fevziu i vërtetë", Albano Bogdo në ‘Klanifornia’ i tha se...

22:24 Kandidatja për deputete e LSI-së në qarkun e Tiranës, Klajda Gjosha shprehet se qyteti i Fierit meriton një kryedeputete si Monika Kryemadhi. Në një...

Kronikë

video

18:33 Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, në afërsi të vendit të quajtur " Kryqëzimi i Gjadrit". Policia njofton se...

18:12 “Nëse e vret Domart Konjarin, do të paguajmë 300 mijë euro”, kjo ishte shuma që grupi kriminal i Blendi Dedës e Paris Prengës, i...

16:02 Një aksident i rëndë u shënua sot në Raçë të Gjakovës. Si pasojë e aksidentit humbën jetën tre persona, dy prej tyre nga Kosova...


Sport

21:57 Çelsi arriti të mposhtë 1-0 Mançester Sitin, fitore që i siguroi bluve  finalen e kupës së Anglisë. Ajo çka ra në sy nuk ishte vetëm...

19:02 Njoftimi ka ardhur menjëherë nga profili “Instagram” i Xheorxhina Rodriguezit. E fejuara e Kristiano Ronaldos do të jetë, në fakt, protagoniste e një “reality-show”...

18:57 Një ngjarje e paprecedentë është regjistruar në ndeshjen e Ligës së Dytë në Kosovë, mes skuadrës së Fushë Kosovës dhe Vjosës. Gjithçka ka nisur pas...

Dossier

14:03 Nga Agim Jakova Kush urdhëroi eleminimin, Enveri apo Mehmeti? Nga fundi i vitit 1956, deri në prishjen me Moskën, karrigia e Enver Hoxhës, lëkundej në ajër....

07:56 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror I shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), ku ndodhet fjala...

14:20 Nga qyteti i Vlorës, shkrimtari i madh Ismail Kadare jep mesazhin e tij për zgjedhjet parlamentare dhe rrugën që duhet të ndjekë Shqipëria drejt...

Speciale

14:56 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), të cilat i përkasin...

08:09 NGA JETMIR HALILAJ – PANORAMASPORT.AL Flitet shumë për golin e rregullt të Sulejman Demollarit që iu mohua në “Uembli” kundër Anglisë, por në fakt atë...

23:45 NGA UVIL ZAJMI Ajo nuk ka qenë një arratisje si të tjerat. Sigurisht, e bujshme si të gjitha në atë periudhë, për sfidën, guximin, mënyrën,...

Shëndeti

21:29 Lëkura është organi më i madh në trup, dhe kujdesi për të është çelësi për të mbajtur trupin të shëndetshëm. Por disa mite për...

10:38 Një mënyrë jetese pasive dhe sedentare shton rrezikun që në rast infektimi me Covid-19 të sëmurët ta kalojnë sëmundjen rëndë e madje të vdesin...

08:58 Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka ngritur shqetësimin për mundësinë e infektimit pas injektimit të dozës së parë, duke vënë në dukje se...

Sociale

16:27 Javier Marias Javën e kaluar shkruajta në lidhje me atë budallallëkun – po jua rikujtoj – kërkuan me doemos që përkthyesit e poetes së re,...

10:38 Një mënyrë jetese pasive dhe sedentare shton rrezikun që në rast infektimi me Covid-19 të sëmurët ta kalojnë sëmundjen rëndë e madje të vdesin...

09:08 Bashkimi Europian pritet të ndërpresë bashkëpunimin për blerjen e vaksinave anti-Covid me kompaninë “AstraZeneca” dhe “Johnson & Johnson”. Edhe pse nuk ka ende një...

Ekonomi

10:33 Organizata e Ushqimit dhe Bujqësisë(FAO) ka publikuar raportin e fundit, ku rendit Shqipërinë sit ë parën në rajon përsa i përket prodhimit të perimeve. Shqipëria...

07:20 Inkubatori ibiznesit “Oficina” do të fillojë së shpejti programin kombëtar në mbështetje të startupe-ve dhe projekteve innovative në qarkun e Vlorës. Më datë 30 Prill...

19:18 Pilotëve u është kërkuar të "bëjnë shumë kujdes" kur fluturojnë në, nga ose mbi Shqipëri për shkak të frikës për kompetencën e kontrollit të...

Kulturë

18:03 Dalip Rexhep Greca u lind në Lushnje me 10 tetor 1950. Mësimet bazë i bëri në vendlindje, ndërsa shkollën e Mesme e përfundoi Qershor...

14:20 Nga qyteti i Vlorës, shkrimtari i madh Ismail Kadare jep mesazhin e tij për zgjedhjet parlamentare dhe rrugën që duhet të ndjekë Shqipëria drejt...

10:47 Në një ceremoni të përkorë, si do t'i shkonte për shtat një shenjtori, Ministria e Kulturës dhe Muzeu Historik Kombëtar, dorëzoi dje në manastirin...

Unë Gruaja

17:37 Plot 40 vjet nga premiera e filmit, aktorë e kineastë mblidhen së bashku. Fatkeqësisht, regjisori Viktor Gjika nuk jeton më, por ai është aty...

15:22 Kanë kaluar 40 vjet që atëherë. Ata nuk janë më të rinj të hedhur, ëndërrimtarë.. Vitet kanë lënë gjurmën e tyre te secili, por...

07:08 RAIMONDA SHUNDI “ÇËSHTJA ÇAME”. SI U PËRDOR NGA TË GJITHË Në këtë material, lexuesi do të ketë mundësinë të prekë shumë nga ngjarjet që tronditën...