Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Më 19 shtator të këtij viti, këngëtarja Fjolla Morina u arrestua në pikën e kalimit kufitar të Morinës në Kukës bashkë me një biznesmen kosovar...

Analisti Agron Gjekmarkaj thotë se midis Greqisë dhe Turqisë, kryeministri Edi Rama zgjedh Ankaranë dhe kjo lidhet sipas tij edhe me zgjedhjet e ardhshme. “Rama ndërmjet...

Gati 780 ish zyrtarë të sigurisë kombëtare kanë nënshkruar një letër të hapur që mbështesin kandidatin demokrat Joe Biden për president. Ish-zyrtarët në fjalë janë Gjeneralë,...

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias zhvilloi sot një vizitë në Tiranë ku u takua me drejtuesit më të rëndësishëm të shtetit si dhe...

Ksenofon Krisafi, profesor i të Drejtës Ndërkombëtare, duke iu referuar fakteve historike, ka treguar se si Greqia vendosi ligjin e luftës për Shqipërinë, i cili...

Bashkimi Evropian mirëpret marrëveshjen e Greqisë dhe Shqipërisë për referimin në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë të mosmarrëveshjes në lidhje me caktimin e zonave...

  "Forcat e Armatosura nuk kanë ndaluar për asnjë sekondë për të monitoruar nga afër lëvizjet e Oruc Reis dhe flotës turke. Personeli ushtarak edhe një...

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një shishe...

Një rast thuajse i pazakontë vjen nga Cërriku ku një vajzë e re tregon kalvarin me dentistin. Qytetarja Griselda Çuli tregon, se u kthye nga...

Dakordësi e kushtëzuar, kështu e ka cilësuar Ksenofon Krisafi, profesor i të Drejtës Ndërkombëtare hapin e ndërmarrë nga Greqia dhe Shqipëria për të çuar çështjen...

Tri ditë pas vrasjes së biznesmenit Niko Goro në Himarë, autori i dyshuar i ngjarjes rrëfen edhe planifikimin e krimit, ndërsa më herët janë zbardhur...

Një aksident me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e sotme në zonën e Lushnjes. Ngjarja ka ndodhur kur dy motomjete janë përplasur midis tyre dhe për...

Shumë shpejt drejtuesit e automjeteve do të kenë një leje të re qarkullimi. Ministrja e Infrastrukturës ka miratuar vendimin për lejen e qarkullimit në bazë...

Andi Bushati  Përtej shtendosjes miqësore dhe buzëqeshjeve në fytyrat e Ramës dhe Dendias, me shumë gjasë ajo që ndodhi gjatë vizitës së ministrit të jashtëm grek...

Ambasada Shqiptare në Greqi njofton të gjithë emigrantët që kanë aplikuar për t’u pajisur me dokumente biometrike, se tashmë rifillon shërbimi postar për dërgesat në...

Një 30-vjeçare ka dëmtuar veten duke prerë damarët.  Policia njofton se ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, por...

Gjyqi i bujshëm i ndaj organizatës kriminale Agimi i Artë po i afrohet fundit. Pothuajse 27 vjet pas themelimit të partisë, anëtarët e saj themelues...

Vendimi i sotëm i Shqipërisë dhe Greqisë që çështja e diskutueshme e përcaktimit të kufijve detarë t’i besohet një mekanizmi ndërkombëtar si Gjykata Ndërkombëtare e...

Diplomati Agim Nesho, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, duke folur për vizitën e ministrit të Jashtëm grek në Tiranë dhe deklaratën e...

Në vijim të takimeve në Tiranë, ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka zhvilluar një takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Kreu demokrat thotë...

Aktualitet

19:20 Ambasada Shqiptare në Greqi njofton të gjithë emigrantët që kanë aplikuar për t’u pajisur me dokumente biometrike, se tashmë rifillon shërbimi postar për dërgesat...

Panorama Plus

Fjoralba Ponari është në një lidhje sportistin e xhudos, Françesko Baholli. Çifti e kanë mbajtur lidhjen e tyre larg vëmendjes së mediave dhe rrallë publikojnë foto...

Sara Hoxha është në ditët e saj të fundit shtatzënisë dhe blogerja po has vështirësi me rrobat, pasi nuk i bien më. Megjithatë, ajo ka gjetur...

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj mirëpritën fëmijën e tyre të parë së bashku ditën e djeshme. Çift zgjodhën një emër shumë të veçantë për djalin e...

Jonida Vokshi mirëpriti në jetë vajzën në qershor të këtij viti dhe këto katër muaj, me Emën në jetën e saj, kanë qenë më të...

Olta Gixhari u bë nënë për herë të parë në muajin gusht. Aktorja e njohur shqiptare mirëpriti në jetë një djalë, që e quajti Amar. Lindja...

Pak ditë më parë, aktori i famshëm turk Tolgahan Sayman publikoi një foto me kolegen e tij, Sude Gulerme të cilën do luajë në filmin...

Ashley Graham i ka lënë pak vend pak imagjinatës. Modelja e kolme pozoi para pasqyrës e zhveshur, duke ekspozuar asetet e saj. 32-vjeçarja, nënë e një...

Moderatorja e njohur Arbana Osmani është bërë nënë për herë të dytë.  Moderatorja dhe partneri i saj Eduart Grishaj mirëpritën në jetë fëmijën ditën e sotme. Lajmi...

Enca feston sot 25-vjetorin e lindjes, por këngëtarja vendosi që miqtë t’i mblidhte që dje në darkë për të pritur bashkë orën 00:00. Nëpërmjet postimeve të...

Këtë të enjte hyri në fuqi urdhri i Ministrisë së Shëndetësisë për të mbajtur me detyrim maskat edhe në rrugë. Pa dyshim që deputetët duhej të...

Deputetja Mimi Kodheli bie gjithmonë në sy për veshjen e saj të kombinuar me shije. Por këtë të enjte ajo kishte zgjedhur diçka shumë të veçantë. Bluza...

Mesa duket, aksioni i Policisë së Shtetit për të vënë në zbatim urdhrin e vendosjes me detyrim të maskës, është marrë shumë seriozisht dhe mbi...

Urdhri i dalë nga Ministria e Shëndetësisë për mbajtjen e detyruar të maskës edhe në rrugë, ka shtuar kujdesin te të gjithë, edhe pse në...

Nuk janë të rralla rastet kur ministre ose ish-ministre të të njëjtave institucione shihen në shoqërinë e njëra-tjetrës. Me sa duket, krahas bisedave jashtë punës, zonjat...

Në një ditë kur zhvillohet seanca parlamentare, është një pamje mëse e zakonshme që në baret përreth Parlamentit të gjesh deputetë që po pijnë diçka...

Kalimi i viteve nuk e ka zbehur dashurinë e Big Bastës dhe Vesa Lumën. Çifti këngëtarëve, prindër të në djali, janë më të dashuruar se...

Këngëtarja Fjolla Morina po jeton tashmë në Kukës, aty ku po vuan masën ‘arrest shtëpie’, pasi u kap me armë me vete në Doganën e...

Xhensila Myrtesa ka përjtetësuar emrin e vajzës së saj të vetme në trup. Këngëtarja tatuazhoi emrin e Ajkës në gishta. Në njërin gisht shkroi “AJ” ,...

Ardian Bujupi u përfol për një lidhje me Sabrine Khan, modelen e klipit të tij “Modela”.   Këngëtari fillimisht mohoi se ishin në një romancë me...

Klodiana Shala ka zbuluar se nuk ka tradhtuar asnjëherë në jetën e saj. Atletja e famshme zbuloi se nëse është me një mashkull nuk i hedh...

Politikë

23:12 Analisti Agron Gjekmarkaj thotë se midis Greqisë dhe Turqisë, kryeministri Edi Rama zgjedh Ankaranë dhe kjo lidhet sipas tij edhe me zgjedhjet e ardhshme. “Rama...

22:39 Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias zhvilloi sot një vizitë në Tiranë ku u takua me drejtuesit më të rëndësishëm të shtetit si...

22:10 Ksenofon Krisafi, profesor i të Drejtës Ndërkombëtare, duke iu referuar fakteve historike, ka treguar se si Greqia vendosi ligjin e luftës për Shqipërinë, i...

Kronikë

20:18 Tri ditë pas vrasjes së biznesmenit Niko Goro në Himarë, autori i dyshuar i ngjarjes rrëfen edhe planifikimin e krimit, ndërsa më herët janë...

19:48 Një aksident me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e sotme në zonën e Lushnjes. Ngjarja ka ndodhur kur dy motomjete janë përplasur midis tyre dhe...

18:57 Një 30-vjeçare ka dëmtuar veten duke prerë damarët.  Policia njofton se ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”,...


Sport

23:54 Barcelona ka blinduar për të ardhmen 4 lojtarë të formacionit bazë. Portieri Mark-Andre Ter Shtegen, mbrojtësi Klement Lengle dhe Zherard Pike dhe mesfushori Frenki...

22:38 Te Barcelona nuk janë të bashkuar dhe vendimi për të refuzuar uljen e pagave mund të çojë në një përçarje totale. Pak ditë më parë...

21:09 Juventusi fitoi takimin e parë të këtij edicioni në Ligën e Kampioneve me Dinamon e Kievit me rezultatin 0-2. Sulmuesi spanjoll Alvaro Morata shënoi...

Dossier

17:30 ALMA MILE/Me trupin e paktë, por me një buzëqeshje të pavenitur nga koha, ajo shpërndan kaq shumë mirësi, sa të bën të përlotesh. Ka të...

15:09 Publikohet historia e panjohur të Esat Myftarit me origjinë nga Peja, i cili që në bankat e shkollës së mesme kur ishte anëtar i një...

19:19 I larguar në Gjermani si azilant politik, ish-kreu i Hetuesisë së Përgjithshme, Qemal Lame, i është rikthyer së shkuarës, si një reflektim për rolin...

Speciale

19:40 ANILA DEDAJ/ Me hapa të lehtë dhe elegancë, Helena Kadare afrohet në ceremoninë letrare, që Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit ka organizuar në nder...

13:30 Botimi i librit të ish-kreut të Hetuesisë së Përgjithshme dekadën e fundit të regjimit diktatorial, Qemal Lame, nuk kaloi pa u vënë re dhe...

22:04 Sot i paharruari Dritëro Agolli do të mbushte 89 vjeç nëse nuk do të ishte ndarë nga jeta. Ligjet e natyrës janë të plotfuqishme,...

Shëndeti

15:51 Organizata Botërore e Shëndetësisë në Shqipëri thotë se përdorimi me tepri i kripës mund të rrisë presionin e gjakut. Ky i fundit është një faktor...

22:58 Shkëputur nga vëllimi më i fundit, me novela dhe tregime fantastike-shkencore, në proces botimi: "NGJARJE NE TRUP," i doktorit dhe shkrimtarit të mirënjohur Flamur...

11:10 Ja disa nga mësimet e nxjer ra prej krizës së Coronës 2020: Ne e kemi pranuar, ose të paktën jemi mësuar me faktin se...

Sociale

16:08 Shifrat e të infektuarve shënuan këtë të martë një tjetër rekord, me 301 raste të reja me koronavirus, nga 1407 testime. Ministria e Shëndetësisë bën...

15:51 Mbërrijnë në Shqipëri 60 respiratorë të rinj në ndihmë të spitaleve Covid, për të përballuar situatën nga koronavirusi. Ambasada amerikane në një postim në rrjetet...

15:03 Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe përfaqësuesi i UNICEF-it në Tiranë, Roberto de Bernardi, përuruan laboratorin më të ri inovativ, BiblioTech “Misto...

Ekonomi

19:43 Shumë shpejt drejtuesit e automjeteve do të kenë një leje të re qarkullimi. Ministrja e Infrastrukturës ka miratuar vendimin për lejen e qarkullimit në...

15:50   Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, dhe Ministrja e Financave, Anila Denaj, zhvilluan takime online me Anna Bjerde, zv.presidente e Bankës Botërore për...

11:33 Qeveria ka miratuar në një mbledhje të posaçme të saj Projektbuxhetin e vitit të ardhshëm, i cili synon rimëkëmbjen ekonomike të vendit pas dy...

Kulturë

21:51 Dekania e Fakultetit të Shkencave Humane Edukimit dhe Arteve Liberale në UET, Prof. Asoc. Dr. Belina Budini, i dorëzoi sot Presidentit të Republikës librin...

17:30 ALMA MILE/Me trupin e paktë, por me një buzëqeshje të pavenitur nga koha, ajo shpërndan kaq shumë mirësi, sa të bën të përlotesh. Ka të...

09:17 ANILA DEDAJ/ "Politikë s'ka, vetëm kulturë". Në ditët e sotme kjo parullë që pushtoi qarqet intelektuale të 92 viteve më parë, ngjan si utopi. E megjithatë,...

Unë Gruaja

17:30 ALMA MILE/Me trupin e paktë, por me një buzëqeshje të pavenitur nga koha, ajo shpërndan kaq shumë mirësi, sa të bën të përlotesh. Ka të...

19:40 ANILA DEDAJ/ Me hapa të lehtë dhe elegancë, Helena Kadare afrohet në ceremoninë letrare, që Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit ka organizuar në nder...

14:30 Lëvizjet e mëdha demografike dhe emigracioni kanë sjellë me vete edhe probleme të mëdha sociale. Ndër to edhe ulja e numrit të meshkujve për...