Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Kryeministri Edi Rama, në kuadër të projektit të qeverisë për të hartuar Strategjinë e Re Kombëtare për Rininë (2022-2029), është ndalur ditën e sotme në...

Kryedemokrati Lulzim Bash aka mbledhur pasditen e kësaj të marte anëtarët demokratë të Komisionit të Ligjeve. Sipas News24, arsyeja e kësaj mbledhje ka të bëjë me...

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit në Shqipëri, ku rezultojnë 12 jetë të humbura nga Covid-19, si dhe 616 raste...

Kryetari i Komisionit të Medias, njëherësh deputeti i PD-së, Agron Gjekmarkaj ka deklaruar se Sali Berisha duhet të largohet duke e mbyllur ciklin e tij...

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me ekzekutimin e 38-vjeçarit Alban Semaku, i cili u gjet i pajetë në Peqin, pranë lumit Shkumbin. Korrespondenti i...

Partia Demokratike denoncoi ditën e sotme, ish-ministrin e Energjitikës Damian Gjiknuri, ish-drejtorin e Albpetrolit, Endri Puka dhe shtetasin Mirel Mërtiri, si të përfshirë në një...

Është prezantuar sot progres-raporti i Komisionit Evropian për zgjerimin, ku komisioneri Varhelyi tha se shtyrja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut kanë krijuar...

Gjykata Kushtetuese ka vendosur të rikthejë shqyrtimin e çështjes të zgjedhjeve të 30 qershorit. Kushtetuesja kishte vendosur në qershor të vitit 2021 pezullimin e gjykimit...

Komisioni Evropian prezantoi këtë të martë Raportin e Progresit për vendet e zgjerimit, përfshirë edhe Shqipërinë. Komisioneri evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, në fjalën e tij...

Komisioni Europian paraqet sot para Parlamentit Europian Raportin vjetor për Shqipërinë, mbi përparimin e saj në procesin e anëtarësimit në BE. Në raportin që ka siguruar...

MARIGLEN KUME/ U duk sikur mbledhja e Grupit Parlamentar e ditës së djeshme do të ishte një mbledhje rutinë për të vendosur mbi prioritetet politike të...

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, gjatë një interviste të dhënë për News 24, foli mbi vaksinimin e studentëve dhe penalitete mbi ata që nuk do...

Në progres raportin e fundit të Komisionit Evropian thuhet se Shqipëria ka shënuar përparim të mirë në fushën gjyqësore teksa ka vazhduar zbatimin e reformës...

Sëmundjet e zemrës zënë vendin kryesor në botë për mortalitetin dhe barrën ekonomike. Mjeku kardiolog Leonidha Pepo thotë se si pasojë e arterosklerozës së mureve...

Autoritetet italiane kanë shkatërruar një rrjet prostitucioni i përberë nga shqiptarë dhe italiane, duke arrestuar 11 persona. Sipas mediave, vajza të reja shqiptare detyroheshin të prostituonin...

Partia Demokratike ka denoncuar sot ish-ministrin e Energjitikës Damian Gjiknuri, ish-drejtorin e Albpetrolit, Endri Puka dhe shtetasin Mirel Mërtiri, për një kontratë të shitjes së...

Gazeta Panorama.al publikon në numrin e sotëm rrëfimin e ish-sekretarit personal të Enver Hoxhës, juristit Vahid Lama i cili i shërbeu në paradhomën e tij...

Në vijim të lëvizjeve të prezantuara ditën e djeshme, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë  së Shtetit, Gledis Rama ka firmosur emërimin në detyrë të disa...
video

Mënyra se si është ekzekutuar 38-vjeçari Alban Semaku është e stilit mafioz. Ai është qëlluar nga një distancë e afërt, ngjarje e ndodhur mëngjesin e...

Komisioni Evropian të martën (19 tetor) prezanton Raportet e Progresit për vendet e zgjerimit. Paketa e zgjerimit, që përfshin edhe raportet vjetore të progresit për vendet...

Lajme Flash

Panorama Plus

Angelina Jolie është shfaqur në tapetin e kuq, si rrallë herë, së bashku me 5 nga 6-të fëmijët e saj në premierën e filmit “Eternals”. Ylli...

Luana Vjollca mezi pret të bëhet teze nga motra e saj e famshme, Marina Vjollca. Që nga momenti kur u bë publik lajmi se moderatorja...

Kapitulli mes Jasmina Kadriut dhe Andi Artanit duket se është mbyllur përfundimisht. Ish-çifti nisën një histori dashurie në “Përputhen”, por romanca mes tyre nuk zgjati...

Kanye West ka ndryshuar zyrtarisht emrin e tij. Reperi, i cili paraqiti dokumentet për të ndryshuar emrin e tij në muajin gusht, më në fund...

22-vjeçarja Cindy Kimberly është kthyer në një modele shumë të suksesshme dhe ka pushtuar kopertinat e revistave të modës. Kjo falë bukurisë së saj dhe...
video

Këngëtarja Enca Haxhia feston sot 26-vjetorin e lindjes, për të cilin i kishte nisur përgatitjet një javë më parë. Artistja ndau me fansat disa fotografi...

Modelja Vildane Zeneli ka “tërbuar” ndjekësit me fotot provokuese në rrjetet sociale. Zeshkania seksi pozoi me bodysuit ngjyrë të zezë, e ulur në rërë me këmbët hapur,...

Dyshimet se pëlqimi mes Fifit dhe Granit Canës është i njëanshëm, vazhdojnë ende në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Këngëtarja e ka shprehur publikisht dëshirën...

 Redona Koçi njihet si “juristja seksi” për shkak të formave të saj bombastike trupore dhe fotove të nxehta që poston në rrjetet sociale. Por zeshkanes nuk...

Këngëtarja Rita Ora ka udhëtuar së fundmi drejt Kalifornisë, nga ku nuk kanë munguar fotografitë hot. Ditën e djeshme, artistja ndau me të gjithë ndjekësit...

Ditën e djeshme, këngëtarja Semi Jaupaj dhe balerini Ilir Shaqiri patën një debat të ashpër me njëri-tjetrin. Shkak u bë një gjest i artistes, i...

Aktori i humorit Donald Veshaj jetoi një histori të bukur dashuri me moderatoren Bora Zemani, e cila përfundoi pas pothuajse tre vitesh. Tashmë secili ka...
video

Aktorja Arjola Demiri ka tërhequr shpeshherë vëmendjen e ndjekësve të saj në rrjete sociale me linjat trupore seksi. 37-vjeçarja nga Tropoja është komentuar jo vetëm...

Balerina Klaudia Pepa prej vitesh e ka ndërtuar karrierën e saj në Itali, duke i bërë ballë sprovave të ndryshme për të arritur ambiciet dhe...

Kourtney Kardashian është fejuar me të dashurin e saj Travis Barker. Ylli i klanit Kardashian konfirmoi lajmet në një postim në Instagram. Ajo publikoi disa foto...

Ditën e sotme, Fifi vendosi që t’i bëjë disa pyetje Granit Canës në lidhje me tiparet e femrës ideale për të. Teksa po qëndronin në kuzhinën...

Këngëtari Shpat Kasapi dhe bashkëshortja e tij, Selvije Jao, së shpejti do të bëhen prindër për herë të parë. Çifti do të mirëpresë në jetë...

Këngëtarja Rezarta Shkurta dhe bashkëshorti i saj, Ermal Hoxha, kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre në muajin qershor të këtij viti. Pas 17 vitesh, ata...

Këngëtarja Fjolla Morina votoi dje në Fakultetin e Filologjisë në Prishtinë për kryetarët e ardhshëm të komunave. Artistja iu bashku figurave të tjera të njohura...
video

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj ka rrëfyer për herë të parë se pas lindjes së vajzës, Ajkës, kishte simptoma që e bënë të dyshonte se vuante nga...

Politikë

17:06 Kryedemokrati Lulzim Bash aka mbledhur pasditen e kësaj të marte anëtarët demokratë të Komisionit të Ligjeve. Sipas News24, arsyeja e kësaj mbledhje ka të bëjë...

16:40 Kryetari i Komisionit të Medias, njëherësh deputeti i PD-së, Agron Gjekmarkaj ka deklaruar se Sali Berisha duhet të largohet duke e mbyllur ciklin e...

16:25 Partia Demokratike denoncoi ditën e sotme, ish-ministrin e Energjitikës Damian Gjiknuri, ish-drejtorin e Albpetrolit, Endri Puka dhe shtetasin Mirel Mërtiri, si të përfshirë në...

Kronikë

16:30 Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me ekzekutimin e 38-vjeçarit Alban Semaku, i cili u gjet i pajetë në Peqin, pranë lumit Shkumbin. Korrespondenti...

15:59 Gjykata Kushtetuese ka vendosur të rikthejë shqyrtimin e çështjes të zgjedhjeve të 30 qershorit. Kushtetuesja kishte vendosur në qershor të vitit 2021 pezullimin e...

14:09 Autoritetet italiane kanë shkatërruar një rrjet prostitucioni i përberë nga shqiptarë dhe italiane, duke arrestuar 11 persona. Sipas mediave, vajza të reja shqiptare detyroheshin të...


Sport

17:15 Juventusi i Masimiliano Alegrit është rikthyer ose të paktën  ashtu duket, duke parë se edhe ndaj Romës, ashtu si në kohët “e vjetra”, skuadra...

16:18 Derbi Tirana-Partizani po pritet me interes të madhe nga të gjithë, pasi bardheblutë vijnë si kryesues ndërsa ‘’demat’’ janë në një krizë rezultatesh. Derbi do...

15:45 Presidenti i Lacios, Klaudio Lotito është njohur me vendimin përfundimtar të çështjes të falsifikimit të tamponëve që ndodhi vitin e kaluar. Lotito do të jetë...

Dossier

09:56 Komunizmi ishte në grahmat e fundit kur Liri Lubonja u kthye nga internimi. Ishte viti 1989, ndërsa kishte prej vitit 1973 që vuante dënimin...

08:03 Dashnor Kaloçi Publikohen dëshmitë e rralla të Xhemal Alimehmetit, ish-shok klase i Ramiz Alisë në gjimnazin e Tiranës gjatë periudhës së pushtimit të vendit dhe një...

07:52 Dashnor Kaloçi Publikohet historia dhimbshme të Fetih Selenicës me origjinë nga Kolonja, i cili në periudhën e Monarkisë së Zogut u diplomua për Drejtësi në Francë...

Speciale

13:56 Gazeta Panorama.al publikon në numrin e sotëm rrëfimin e ish-sekretarit personal të Enver Hoxhës, juristit Vahid Lama i cili i shërbeu në paradhomën e...

22:12 AFRIM IMAJ/ Të shërbeje në kabinetin e Enverit dhe të ishe jashtë vëzhgimit të Nexhmijes, bashkëshortes së tij, ishte e pamundur. Ajo shfaqej e...

21:08 Gazeta Panorama.al publikon në numrin e sotëm kujtimet e sekretarit personal të Enver Hoxhës, Vahid Lama, i cili i shërbeu në paradhomë për 13 vite,...

Shëndeti

14:24 Sëmundjet e zemrës zënë vendin kryesor në botë për mortalitetin dhe barrën ekonomike. Mjeku kardiolog Leonidha Pepo thotë se si pasojë e arterosklerozës së...

10:45 Doktori i njohur urolog dhe seksolog, Kim Drasa shpjegon shkaqet dhe këshillat që duhet të dijë një vajzë apo një grua në lidhje me infeksionet...

21:57 Duket se shumë njerëz kanë filluar të mbajnë një shishe ujë me vete kudo që shkojnë dhe kjo është një mënyrë e mirë për...

Sociale

video

11:15 Shoqata e Transportit Urban në një dekaratë për mediat ka paralajmëruar rrezikun e falimentimit total nëse qeveria dhe Bashkia nuk merr masa për të...

10:28 Aktori i njohur Florjan Binaj ka qenë aktiv në protestat e fundit të qytetarëve dhe shoqërisë civile kundër rritjes së çmimeve. Binaj thekson se është...

10:16 Transporti urban në Tiranë, Kamëz dhe Vorë reduktoi shërbimin 50% për shkak të mospërballimit të kostove të larta nga kriza e Covid-19 dhe shtrenjtimi...

Ekonomi

18:29 Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj është shprehur se nuk do të ketë rritje të çmimit të energjisë për familjet, ashtu siç e...

11:50 Pavarësisht nëse jetoni në Evropën kontinentale apo Britaninë e Madhe, gazi natyror që po ngroh shtëpinë tuaj këtë tetor po kushton të paktën 5...

08:57 Mariglen Kume/ Partia Demokratike kallëzoi penalisht dje në Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar drejtuesit e KESH-it, Ergys Verdho, atë të...

Kulturë

13:25 Veprimtarja Liri Lubonja, e ëma e analistit fatos Lubonja, ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 95-vjeçare. Lajmin e ka bërë me dije djali...

11:47 Panairi i Librit, por dhe Festivali i Muraleve artistike në qytetin e Preshevës ishin dy prej projekteve që sollën në Tiranë kryetaren e Komunës,...

15:47 HALIL RAMA/ Prej pesë vitesh, letrave shqipe u mungon njëri prej shkrimtarëve më të shquar, kulturës kombëtare i mungon një kalorës fisnik, politika dhe diplomacia...

Unë Gruaja

13:56 Gazeta Panorama.al publikon në numrin e sotëm rrëfimin e ish-sekretarit personal të Enver Hoxhës, juristit Vahid Lama i cili i shërbeu në paradhomën e...

09:56 Komunizmi ishte në grahmat e fundit kur Liri Lubonja u kthye nga internimi. Ishte viti 1989, ndërsa kishte prej vitit 1973 që vuante dënimin...

13:25 Veprimtarja Liri Lubonja, e ëma e analistit fatos Lubonja, ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 95-vjeçare. Lajmin e ka bërë me dije djali...